Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-10-2007, 22:22   #1321
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
THS de "topik" kelimesinin yaygınlaşmasından ve "forum" kelimesinin çekim halinde "form" haline getirilerek yanlış kullanılmasından ve bu durumun hiç beklemediğim Türkçe sevdalılarınca dahi benimsenmiş olmasından rahatsız olduğumu, itiraf ediyorum...

Sayın Demirel,
sizin isminizin altında da forum yöneticisi yazıyor.
Forum sözcüğünü kullanmanın hiç bir sakıncası olmadığını düşünüyorumi.e.
Old 20-10-2007, 22:30   #1322
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Turan,

Topikle alıp veremediğim var ise de, forum kelimesi ile bir alıp veremediğim yok. Ama "bu forumda yerine bu formda", "bu forumun yerine bu formun", "THS forum alanları,ya da forumları yerine THS form alanları, formları" şeklindeki kullanımdan müşteki olduğumu, bu tür yazıları okuduğumda aklıma THS nin konu alanları değil de , THS nin beden ölçüleri gibi bir kelimenin geldiğini, açıklamalı içtihatlı olarak, bir kez daha itiraf ediyorum...

Saygılarımla...
Old 20-10-2007, 22:48   #1323
Ahmet Turan

Sayın Demirel,
ilk aklıma geleni yazmıyorum zira çok gülebilirdiniz

Ama benim aklıma hiç öyle THS nin beden ölçüleri gelmiyor. Ben bütün form yazılarını lafın gelişine göre forum olarak algılıyorum. Çok çok hızlı yazmış bir harfi unutmuş yahut harf tasarrufu yapmıştır diye düşünüyorum.

Ayrıca topik kavramı da internetsel bir kavramdır. Bu kavramın kullanılmasına da karşı olmadığımı i.e.
Old 21-10-2007, 00:55   #1324
Jeanne D'arc

Forum kelimesini yanlış kullanan bensem eğer; mesajımda üç yerde var ve diğer ikisi çekimli halleriyle doğru kullanılmış iken; birinde "klavye hatası" yapmışım i.e.

Diğer iki kullanımdan "forumu" "forum" olarak kullanmak kastım anlaşılabiliyor ama

Haklı uyarıya selamlar.
Old 21-10-2007, 03:01   #1325
Gülümse

Bugün yine tanıdığım kimsenin doğum günü değilmiş
Canım fena halde pasta istiyor da
Old 21-10-2007, 11:44   #1326
Gülümse

Bu kadar siyah giymekten hoşlanan bir ailenin nasıl oluyorda ayrı zamanlarda alınmasına ramen beyaz iki kedisi ve üç köpeği oluyor, bir türlü sırrına vakıf olamadımığımı i.e
Old 21-10-2007, 12:46   #1327
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Turan,
"Forum" ile alıp veremediği olan Şehper Hanım değil benim. Şehper Hanımın topik ve form görüşlerine katıldığımı belirtirken ek olarak kendi görüşümü de ifade ettim.
Old 21-10-2007, 12:50   #1328
Admin

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Sayın Turan,
"Forum" ile alıp veremediği olan Şehper Hanım değil benim. Şehper Hanımın topik ve form görüşlerine katıldığımı belirtirken ek olarak kendi görüşümü de ifade ettim.
THS forum terminolojisinde kullanılan "Forum" ve "Mesaj" kelimelerinin TDK Türkçe sözlükte yer aldığını İ.E.
Old 21-10-2007, 13:02   #1329
Doç. Dr. Özge Yücel

TDK sözlüğünü güvenilir bulmadığımı, bunu daha önce bu sitede birçok defa belirttiğimi ama yöneticilerin seçimlerine saygı duyduğumu itiraf ediyorum.
Old 21-10-2007, 13:52   #1330
Gülümse

Sayın Özge Yücel'e bu konuda kişisel olarak katıldığımı ama TDK imla sözlüğüne aynı şeyleri söyleyemiyeceğimi i.e
Old 21-10-2007, 15:17   #1331
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
THS de "topik" kelimesinin yaygınlaşmasından ve "forum" kelimesinin çekim halinde "form" haline getirilerek yanlış kullanılmasından ve bu durumun hiç beklemediğim Türkçe sevdalılarınca dahi benimsenmiş olmasından rahatsız olduğumu, itiraf ediyorum...

Yani, k a t ı l ı y o r u m
Old 21-10-2007, 15:19   #1332
Gülümse

Varsayılan Ben 6 gözlüyüm :)

Evet dostlarım,

Ben tam altı gözlüyüm, hani okulda gözlük takana 4 göz derler ya.. Eh iki göz yakın okuma gözlüğüm, iki göz de araba kullarken kullandıklarım ve iki gözde benimkiler etti altı göz.. Üff havamdan yaklaşılmıyor...

Şimdi işin özünü toplarlarsak 6 gözlü olduğumu i.e

Saygi ve sevgi ile kalin
Ve gülümsemeyi unutmayın..
Old 21-10-2007, 15:23   #1333
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Gulumse
Evet dostlarım,

Ben tam altı gözlüyüm, hani okulda gözlük takana 4 göz derler ya.. Eh iki göz yakın okuma gözlüğüm, iki göz de araba kullarken kullandıklarım ve iki gözde benimkiler etti altı göz.. Üff havamdan yaklaşılmıyor...

Şimdi işin özünü toplarlarsak 6 gözlü olduğumu i.e

Saygi ve sevgi ile kalin
Ve gülümsemeyi unutmayın..

Gülümsemekten -bugünlük- muaf tutulmak istediğimi i.e.
Old 21-10-2007, 16:26   #1335
Ahmet Turan

Eleştiriye tahammülü olmayanların başkalarını eleştirmesini anlayamadığımı itiraf ediyorum.
Old 21-10-2007, 18:41   #1337
dilara34

İşten yeni geldim. Yorgunluktan geberiyorum. Haftanın 7 günü çalışmaktan artık nefret ediyorum. Ne özel hayat, ne sosyal hayatım kaldı. İşimi artık sevmiyorum. İnsanları memnun etmek için harcadığım günlerime kendime yazık etmişim bunu yeni anladım ne acı(
Old 21-10-2007, 19:11   #1338
*sinequanon*

Çocuğum olmamasına rağmen bugün sık sık eğer olsaydı ve onu bir daha göremeyecek olsaydım neler hissederdim diye düşündüğümü,bu düşüncenin bile sürekli ağlamama sebep olduğunu İ.E.

Allah kimseye evlat acısı göstermesin.
Old 21-10-2007, 19:18   #1339
dilara34

Sayın Sinequanon içimden amin demek geliyor ama yaşınıza bakılacak olursa da çokta karamsarlığa kapılmamak gerektiği kanaatindeyim. Sizin bu düşünceniz karşısında ben oturup karalar bağlamam ağıtlar yakmam gerekiyor her halde malum ne evlilik yaptım ne çocuk)) hayattan zevk almanız ve mutlu olmanız dileğiyle by
Old 21-10-2007, 19:52   #1340
Deniz İpek

İyi ıkı yabancı..:(

(Ankara) yaşgünün kutlu olsun
demeyi bile söyletemez hale getırdıklerını itiraf edıyorum
Old 21-10-2007, 22:39   #1341
dilara34

Şu türküler olmasa hayat çekilmez. Derinden bir offffffff çekmek geldi içimden. Türküler sırdaşım, türküler yoldaşım, türküler arkadaşım, türküler herşeyim oldu. iyiki varsınız türküler. Bu türkü sizlere gelsin THS itiraf com sakinlerine (ah neyleyim gönül gönül senin elinden her zaman ağlarım gülemem gayri oy ben bıktım usandım elin dilinden terk ettim sılayı dönemem gayrı) saygılar
Old 21-10-2007, 23:07   #1342
Gülümse

Sinemada konuşanlardan gerçekten nefret ettiğimi i.e
Old 22-10-2007, 11:48   #1343
eylemk

Bu aralar "tarih tekerrürden mi ibarettir?" sorusunu sormadan edemediğimi itiraf ediyorum.
Old 22-10-2007, 16:11   #1344
Gülümse

Sonunda yeniden evime döndüğüm ve evimde kendimi huzurlu hissettiğimi, ama yinede yakında çocuklarıma gitmek üzere yola düşeceğimi i.e
Old 22-10-2007, 21:42   #1345
Av.Mehmet Saim Dikici

İnsanın evi gibisi yok... Ben de evime gelince, kendi evim gibi rahat ettiğmi itiraf ediyorum. )
Old 22-10-2007, 21:48   #1346
Gülümse

Sayin Dikici,

Sizin ile aynı duyguları paylaştığımı açıkca belirtmek isterim

Saygı ile
Gülümseyin...
Old 22-10-2007, 21:53   #1347
COGUZZ

itiraf etmeye yeteneksizim.
Bununla iftihar ediyorum.
Old 22-10-2007, 22:23   #1348
Jeanne D'arc

Alıntı:
itiraf etmeye yeteneksizim.
Bununla iftihar ediyorum.

Hey dostum. Burası itirafistan. Biz burda itiraf sevmeyen iftiharcılara pek iyi davranmayız ama i.e.
Old 22-10-2007, 22:47   #1349
Gülümse

Buradaki itirfaları okuya okuya yakinda o da itiraf edece bir sey bulabileceğni sandiğimi i.e
Old 23-10-2007, 11:00   #1350
Gülümse

Kocaman olmama ramen -ki kocamanlığım yaş bakımından- halen iğneden çok korktuğumu i.e
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09665704 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.