Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-10-2007, 20:48   #1291
Av.Mehmet Saim Dikici

Sn. Korayad benden çok yaşayacak
Old 18-10-2007, 20:49   #1292
Av.Mehmet Saim Dikici

Akşam akşam Haydar abinin yaptığına bakın şimdi... İlahi Haydar Dümen! Bir bu öküz muhabbetimiz eksikti...
Old 18-10-2007, 20:49   #1293
Gülümse

yani idiş edilimiş demek.. ben diyorum bir sözlük koyalim diye ama sakalımız yok ki
Old 18-10-2007, 20:53   #1294
Av.Mehmet Saim Dikici

Ama sözlüğe de bazen sözlük gerekiyor... Baksanıza ansiklopedi bile anlaşılmıyor...
Old 18-10-2007, 20:57   #1295
Gülümse

Büyük baş hayvan yada sığır bölümüne bakmanız gerekiyor.. Çünki genel kavramı bu..

İşin dürüstçesi Pars Tuğlacının Okyanus Ansiklopedik Sözlük'ünün üstüne başka sözlük tanımadım.. Eki kökü, kelimenin nereden geldiği, latincesi, almancası, ingilizce ve fransızcası.. Bence harika bir calisma..

İtiraf bunun neresinde diye soran dostlara katıldığımı itiraf ediyorum
Old 18-10-2007, 20:59   #1296
halit pamuk

Ben ayrıca,forumlardaki bazı başlıkları gördükçe,bir üye çıkıp öküzle ilgili olarak acil yargıtay kararı arıyorum derse hiç şaşırmıyacağımı itiraf ediyorum.
Old 18-10-2007, 22:31   #1297
Gülümse

Biraz önce içimden "Tutmayın beni Erzincan'a gidiyorum" demek geldiğini i.e
Old 18-10-2007, 23:15   #1298
Ahmet Turan

Sayın Gülümse'nin daha ismini gördüğümde kendimi gülümsemek zorunda hissettiğimi itiraf ediyorum
Old 19-10-2007, 14:35   #1299
Av.Nur Hayat BURAN

İyi çevik bir

çevik bir'in bir rütbe olduğunu, onun çevik kuvvetin bir numaralı adamı olduğunu ve çevik iki, çevik üç gibi rütbelerin varolduğunu sandığımı sonradan paşanın adının çevik soyadının da bir olduğunu öğrendiğimde kendimle delicesine alay ettiğimi ama tüm bunları henüz ortaokul yahut lise talebesi iken yaptığımı itiraf ediyorum... ama çok komik değil mi?
Old 19-10-2007, 14:53   #1300
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
ama çok komik değil mi?

Kısmını çok komik bulduğumu ve sadece bu bölüme güldüğümü İ.E.
Old 19-10-2007, 14:59   #1301
Envanter

ben daha küçücükken babam TRT haberlerini izlerken, spikerin belden aşağısını yok zannederdim. bacaklarını hiç görmediğim için belden aşağısının olmadığını hep masanın üstüne konulmuş üst beden olarak algılardım. itiraf ediyorum.
Old 19-10-2007, 16:42   #1302
Gülümse

Alıntı:
Yazan envanter09
ben daha küçücükken babam TRT haberlerini izlerken, spikerin belden aşağısını yok zannederdim. bacaklarını hiç görmediğim için belden aşağısının olmadığını hep masanın üstüne konulmuş üst beden olarak algılardım. itiraf ediyorum.

Bir gün yeğenim yataktan kalkmış hemen koşup televizyonu açmış, bakmış çizgi film yok.. Başlamış ağlamaya "Hep babam yüzünden o benden önce uyanıp tüm çizgi filmleri seyredip bitirmiş"..
Old 19-10-2007, 16:44   #1303
Gülümse

Ama aynı yeğenimin en güldüğüm hikayesi bu olmadığını i.e

En güldüğüm olayı ise uzaktan kumamda ile annesini kapatmaya ve sesini kısmaya çalışmasıydı sonunda kendisi elektronik mühendisi oldu
Old 19-10-2007, 22:00   #1305
Av.Mehmet Saim Dikici

Mesajlar hakkında bırakılan TEŞEKKÜR! ifadesinden ziyade, o bölüme eklenen minik ifade ve notlara bayıldığımı İ.E.
Old 19-10-2007, 22:09   #1306
Gülümse

Gülyüzlü kızıma zaman zaman THS ye yazılmış yazıları ve cevapları okuduğumu ve onun çok hoşuna gittiğini zaman zaman da kahkahalar ile güldüğümüzü i.e
Old 19-10-2007, 23:46   #1308
Gülümse

İnsan sevdikleri ile sitede geçen hoş muhabbetleri paylaştığında gerçekten mutlu oluyor
Old 19-10-2007, 23:55   #1309
Gülümse

Doktorlar bir araya geldiklerinde birden bire öyle teknik konulardan bahsetmeye başlarlar ki onları seyretmeye başlarsınız.. Bu gece de hukukçuların bir araya geldiklerinde kendi dilleriyle konuştuklarını anladığımı i.e
Old 20-10-2007, 11:28   #1310
Av.Nur Hayat BURAN

Neşeli

Bİr ArkadaŞim Da Edİz Hun'un Edİ Sun,
Sadrİ AliŞik'in Da Sadral IŞik OlduĞunu ZannedİyormuŞ.
Old 20-10-2007, 14:45   #1311
halit pamuk

Sayın Gülümse yüzünden(daha doğrusu sayesinde) gülümseyerek gezdiğimiz gibi, önümüze gelene "dostum" demeye başladık.
Old 20-10-2007, 15:08   #1312
Envanter

Varsayılan sayın gülümse dostum

Alıntı:
Yazan Gulumse
Ama aynı yeğenimin en güldüğüm hikayesi bu olmadığını i.e

En güldüğüm olayı ise uzaktan kumamda ile annesini kapatmaya ve sesini kısmaya çalışmasıydı sonunda kendisi elektronik mühendisi oldu

madem yeğeniniz elektronik mühendisi oldu yanıbaşımda duran yedi yaşındaki yeğenimin susmasını sağayacak kumandayı hala neden bulmadı şaşkınlığımı itiraf ediyorum.
Old 20-10-2007, 15:59   #1313
Gülümse

Büyülü kitaplar topiğine yazılmış olan ve okumadığım kitapları almak zorunda hissettiğimi ve dostlar sağ olsun aldığım hiç bir kitabın beni hayal kırıklığına uğratmadığını i.e
Old 20-10-2007, 16:00   #1314
Gülümse

Alıntı:
Yazan korayad
Sayın Gülümse yüzünden(daha doğrusu sayesinde) gülümseyerek gezdiğimiz gibi, önümüze gelene "dostum" demeye başladık.

Sevgili dostunun bu yazı ile beni duygulandırdığını i.e
Old 20-10-2007, 18:08   #1315
Armağan Konyalı

Öylesine başlıklar var ki altına binlerce üye mesaj göndermiş. Aradan yıllar geçtikten sonra benim de mesaj gönderdiğime ilişkin bir işaret görünce o zamanlar ne yazdığımı merak ediyorum. Ama okumak için aradığımda mesajımı binlerce mesaj arasında bulamıyorum. Bulabilmek için sayfa sayfa taramak yerine kolay bir yol varsa bu yolu bilmediğimi itiraf ediyorum.
Old 20-10-2007, 18:12   #1316
Envanter

sayın Sayın Armağan Konyalı sanırım şu yolu denerseniz daha iyi olur.
üye sayfanızdan sizin göndermiş olduğunuz tüm mesajların üzerine tıklarsanız hepsine ulaşabilirsiniz. ee o kadar da zahmet çekin derim. başka bir yol varmı bilmiyorum bilen varsa da kim olduğunu bilmediğimi itiraf ediyorum.
Old 20-10-2007, 18:47   #1317
_kübra_

fakültede üçüncü sınıfın bu kadar zor olduğunu bilmediğimi itiraf ediyorum ayrıca sevgili dostlar sizin sohbetlerinize karşı çok alakasız bir itirafta bulunduğumu da itiraf ediyorum derslerin yoğunluğundan dolayı siteye giremediğimden için olsa gerek
Old 20-10-2007, 21:25   #1318
Av. Şehper Ferda DEMİREL

THS de "topik" kelimesinin yaygınlaşmasından ve "forum" kelimesinin çekim halinde "form" haline getirilerek yanlış kullanılmasından ve bu durumun hiç beklemediğim Türkçe sevdalılarınca dahi benimsenmiş olmasından rahatsız olduğumu, itiraf ediyorum...
Old 20-10-2007, 21:43   #1319
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
THS de "topik" kelimesinin yaygınlaşmasından ve "forum" kelimesinin çekim halinde "form" haline getirilerek yanlış kullanılmasından ve bu durumun hiç beklemediğim Türkçe sevdalılarınca dahi benimsenmiş olmasından rahatsız olduğumu, itiraf ediyorum...

Aynen katıldığımı i.e. , topik yerine konu sözcüğünün kullanılmasını, forum yerine yazışma alanı sözcüklerini önerdiğimi belirtmek isterim.
Old 20-10-2007, 21:58   #1320
dilara34

bugün gittiğim hacizde evdeki hanım eşinin olmadığnı söyledi arkasındanda kendisinin eşi olmadığını ayrıldığını ve imam nikahlı eşi olduğunu söyleyim 20 yıl önceki nüfus kaydını çıkardı içerdeki bey hiç bizimle konuşmadı sadece gölgesini görmüştüm hacize müdahale olunca 155 ten ekip istedim ve içeri girdiğimde evde hanım ve kızı dışında kimse olmadığnı gördüm polisler her yeri aramalarına rağmen şahsı bulamadılar ben yatak odasındaki gardolabın öne çekilmiş vaziyette yanlarına halı yığılmış şekilde gördüm ve halının oradan baktığımda borçlunun gardolap arkasında gizlenmiş olarak buldum bir çift kara göz bana bakıyordu polislere her ne kadar korkmadım desemde aslında korkmuştum ama zeki olduğumuda kabul etmeliyim, itiraf ediyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09070897 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.