Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Uluslararası Anlaşma ve Protokoller

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-06-2010, 18:04   #1
turbo

Varsayılan Uluslararası Anlaşma ve Protokoller

Sayın Meslektaşlarım,

Türkiye'nin taraf olduğu uluslararası anlaşma ve protokollerin metinlerine ulaşmak istiyorum.

Fakat mevzuat sitelerinde sadece uygun bulma kanunları var.

Bu metinlere ulaşabileceğim internet sayfası bilen veya hangi Kurumdan temin edilebileceğini bilen meslektaşlarıma, yardımları için şimdiden teşekkür ederim.
Old 02-06-2010, 19:28   #3
Doç. Dr. Özge Yücel

Ayrıca Aysel Çelikel, Cemal Şanlı, Günseli Öztekin, Bahadır Erdem, İnci Ataman, Kerem Giray tarafından derlenen Milletlerarası Özel Hukuk Sözleşmeleri I. Cilt (Çok Taraflı Sözleşmeler) adlı yapıtın işinize yarayacağını düşünüyorum, ben hep bu yapıttan yararlanıyorum. Saygıyla
Old 04-06-2010, 16:55   #4
turbo

İlginize çok teşekkür ederim.

Benim aradığım, 1979 tarihli iki taraflı uluslararası bir anlaşma.

Böyle anlaşma metinleri hangi kurumdadır, açıkçası ben çıkamadım içinden.
Old 04-06-2010, 17:04   #5
Av.Özgür KARABULUT

Her mesajda aradığınız şeyin bir kısmından söz ediyorsunuz.

Çok özel bir şey değilse aradığınız anlaşmanın hangi konuya dair olduğunu ve hangi ülke ile imzalandığını belirtirseniz daha çok meslektaşın yardımcı olmasını sağlamış olursunuz.

Saygılarımla...
Old 04-06-2010, 17:14   #6
Av.Özgür KARABULUT

Bu arada kullandığım mevzuat programında 1979 yılına ait üç adet sözleşme var:
  • Türkiye Cumhuriyeti İle Amerika Birleşik Devletleri Arasında Suçluların Geri Verilmesi Ve Ceza İşlerinde Karşılıklı Adli Yardım Anlaşması
  • Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti İle Bulgaristan Halk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Karayolu İle Uluslararası Yolcu Ve Mal Taşımacılığının Kolaylaştırılmasına İlişkin Anlaşma
  • Avrupa Sosyal Güvenlik Kodu
Belki biri aradığınızdır diye...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi