Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimle aramızda olan şikayetler

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-08-2015, 21:10   #1
Konuk

İnceleme eşimle aramızda olan şikayetler

merhabalar, eşimle boşanma davamız devam ederken ben eşimi bir çok kez şikayet ettim ve kendisi uzaklaştırma cezası aldı, 5 gün hapis cezası aldı, para cezası, 5 ay hapis fakat ertelendi hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi ağır cezada bile yargılandı delil yetersizliğinden dolayı beraat kararı verildi bir çok kez yargılandı.

eşimde benim hakkımda ve annem babam hakkında bir çok kez şikayette bulundu karakolda ifade verdik ama benim hakkımda defalarca kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi, ama sadece babam eşime karşı tehdit ve hakaretten mahkeme önüne çıktı bende tanık oldum dava henüz devam ediyor,

eşimle aramızda onlarca şikayet olmuş olması benim ilerde memur olmam durumunda bir sorun olur mu? babam ceza alırsa bu benim memur olmamda bir sorun oluşturur mu? ayrıca eşimle halen evliyiz eşimin ceza almış olması beni mesleki anlamda etkiler mi? şimdiden teşekkürler.
Old 16-08-2015, 04:30   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar, eşimle boşanma davamız devam ederken ben eşimi bir çok kez şikayet ettim ve kendisi uzaklaştırma cezası aldı, 5 gün hapis cezası aldı, para cezası, 5 ay hapis fakat ertelendi hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi ağır cezada bile yargılandı delil yetersizliğinden dolayı beraat kararı verildi bir çok kez yargılandı.

eşimde benim hakkımda ve annem babam hakkında bir çok kez şikayette bulundu karakolda ifade verdik ama benim hakkımda defalarca kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi, ama sadece babam eşime karşı tehdit ve hakaretten mahkeme önüne çıktı bende tanık oldum dava henüz devam ediyor,

eşimle aramızda onlarca şikayet olmuş olması benim ilerde memur olmam durumunda bir sorun olur mu? babam ceza alırsa bu benim memur olmamda bir sorun oluşturur mu? ayrıca eşimle halen evliyiz eşimin ceza almış olması beni mesleki anlamda etkiler mi? şimdiden teşekkürler.

Sayın Katılımcı,

-Suçun ve cezanın şahsiliği ilkesi gereğince; babanızın ceza alması sizin memur olmanıza engel olmaz.

-Sizin hakkınızda başlatılan soruşturmaların kovuşturmaya yer olmadığı kararı ile sonuçlanması yanı takipsizlik kararı verilmesi sizin memuriyetinize etki etmemesi gerekir.

-Yine eşinizin ceza almış olması da sizi etkilemeyecektir.

Geçmiş olsun, Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi