Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Kirpiyle saldırıya 5 yıl hapis

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-04-2008, 03:36   #1
Emin Cihan UYSAL

Varsayılan Kirpiyle saldırıya 5 yıl hapis

15 yaşındaki bir çocuğa kirpiyle saldırdığı gerekçesiyle William Singalargh adlı genç adam, beş yıl hapis yedi.

Ne sopayla, ne de başka bir şeyle yanlış okumuyorsunuz kirpiyle saldırdı. Yeni Zelanda'nın kuzeyinde bulunan bir bölgede meydana gelen olay, kimsenin başına gelmeyecek kadar garip.

27 yaşındaki William Singalargh adlı bir gencin, sözlü tartışma yaşadığı15 yaşında ismi belirtilmeyen çocuğa fırlattığı kirpi, genç adamın tam 5 yıl hapse mahkum olmasına neden oldu.

SİLAH ARACI KİRPİ

'Silah aracı' olarak kirpiyi kullanmasından dolayı mahkemenin kararı 5 yıl hapis oldu. 17 Nisan'da yeniden duruşmaya çıkacak olan gencin ifadesi alınacak.

İsmi belirtilmeyen çocuğun bacağında bir sürü çiziğe rastlanırken, kirpinin de ölmüş olduğu belirtildi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=136017
Old 09-04-2008, 14:55   #2
üye10245

ilginç
!
Old 09-04-2008, 15:48   #3
Av.Cengiz Aladağ

Hem "mahkemenin kararı 5 yıl hapis ol"muş, hem de "17 Nisan'da yeniden duruşmaya çıkacak"mış...
Ve "kirpinin de ölmüş olduğu belirtil"miş.
Vah basınımızın haline.
Ve vah kirpiye!
Old 09-04-2008, 17:11   #4
sword_can

Önce hüküm sonra oturum olacak herhalde. Vakt-i evvelde olduğu gibi...
Old 09-04-2008, 23:27   #5
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Beni kirpinin ölmesi ilgilendirdi

Bir zamanlar benim de bir kirpim var dı
Old 10-04-2008, 11:58   #7
sultanisik

Detayı yakalama diye buna derim.Harika bir tespitti..
Old 10-04-2008, 12:29   #8
Av.Cengiz Aladağ

Haberin aslını öğrenebilmek için Google amcaya sordum. Anladım ki, haberi İngilizce bilmeyen biri yapmış; çünkü yabancı haber sitelerinde "Mahkemenin kararı 5 yıl hapis oldu." gibi bir tümce yok. Duruşması 17 Nisan'daymış ve "5 yıl hapis cezası verilebileceğinden" sözediliyor. Haberin kaynağı Associated Press olarak belirtilmiş.

Bakınız:
http://www.iht.com/articles/ap/2008/...og-Assault.php adresinde:
"The maximum penalty for the charge is five years in prison." (Suçun cezasının üst sınırı 5 yıl hapis.)

http://www.cnn.com/2008/WORLD/asiapc....ap/index.html adresinde:
"If convicted, he faces up to five years in prison" (Suçlu bulunursa 5 yıl hapisle yüzyüze kalacak."
Old 10-04-2008, 21:11   #10
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Şöyle anlatayım:

Benim Batıkent'de bahçeli bir evim var.

Bir ara bir kirpi geldi

İki üç ay bahçede yaşadı.

Sonra caddeye çıkmış

Mahallenin çocukları da taşlayarak öldürmüşler.

Garip kirpi

Caddeye çıkmanın bu kadar tehlikeli olacağını nereden bilsin.

Ben öğretmediğim için sorumluluk duymam gerekir mi?

Ama üzüldüm.

Kirpinin suçu ne idi?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi