Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

SESSİZ ve DERİN DEVİNİMLERLE ÇIKIYORUZ YOLA...

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-05-2007, 22:44   #1
Av.Gülsüm Sezen

Neşeli SESSİZ ve DERİN DEVİNİMLERLE ÇIKIYORUZ YOLA...

THS AİLEMİZİN GÜZEL EFRADI;

THS'nin; bu denli kaliteli, doyurucu ve kendine münhasır oluşunu; faal üyelerin TAMAMININ iştirak halinde başarısına
borçlu olduğu kanaatinde olduğumdan öncelikle hepinizle sanal bir buluşma yaparak yola çıkmak istedik.

"SESSİZ ve DERİN DEVİNİMLER"başlığımızın içeriğini sanırım pek çok kişi tutturamadı; zira bizim amacımızda, içeriğin
başlıkta muayyen olmaması idi ..

Meselemiz AİLE HUKUKU..Sanırım bu konuda şöyle bir cümlede hepimiz -asgari müşterekte de olsa- hemfikir oluruz: "Yaşı, cinsiyeti, tecrübesi v.s. ne olursa olsun; her bireyin, hele ki her hukukçunun -aksi için özel ihtimam göstermediği müddetçe-kesin olarak yolunun düştüğü/ düşeceği/ zaten defalarca geçtiği bir alan Aile Hukuku".. (1.veya 3.tekil şahısta yahut kimi çoğul şahıslarda da olsa, bir şekilde)

Ayrıca Aile Hukuku; gerek yetişkin ve gerekse çocuklar üzerindeki derin psikolojik (ve hatta kimi zaman patalojik) etkileri, ekonomik sonuçları, sosyolojik önemi, bağımsız ve sağlıklı birey olabilme (kişinin kendini gerçekleştirmesi) bakımından etkileri gibi açılardan; pek çok hukuk alanından kimi zaman bir adım önde bir ehemmiyete ve pratik bakımdan karşılaşılırlığa sahip ve itinaya şayan, altı çizilesi bir mevzu kabul edersiniz ki..

Tabii ki; bu mühim hukuk alanının THS'deki izdüşümü, önümüze Aile Hukuku Çalışma Grubu'nu (AHÇG) çıkarıyor..

İŞTE HEPİMİZİN SAHİBİ OLDUĞU BU MÜHİM ALANI SESSİZ ve DERİN DEVİNİMLERLE YENİLEMEKTEYİZ..(Sanırım bu mesaj sessizliği bozdu )

Grubun şu an 99 üyesi bulunmakla birlikte, aktivasyonu sıfır olan üyeler de mevcuttur. İşte AHÇG'mizin eskiyen hücrelerini yenilemek, taze ve dinamik üye portföyü oluşturmak, organizasyon ve koordinasyon ile katılımı hem nitelik ve hem de nicelik bakımından artırmayı umut ediyoruz.

AHÇG'ye üye olma koşullarımız gayet net ve basit:

**En azından sağlığından şüphe ettirecek kadar kendini özletmemek

**AHÇG'ye samimi ilgi (uzmanlık, her gün en az şu kadar mesaj atma gibi şartlar asla söz konusu değildir)

**Tabii ki bir de THS'de mevcut genel edep-ahlak kuralları

(Ayrıca özel görev üstlenmek yahut tavsiyede bulunmak isteyen herkes; mevzunun hatlarını belirleyip özel mesajla
ulaşabilir.)

İlgili sair mevzularda da; tıpkı Aile Hukuku yargılamasında takdir yetkisinin ayrıcalıklı hali gibi, kural olarak İLGİLİLERİN SERBESTİSİ ve SEÇİMİ ÖNCELİKLİDİR..

Yukarıda arz ettiğimiz tüm bu nedenlerle ;
Hukukta yadsınamaz oranda bir dilime, ehemmiyete ve sık rastlanırlığa sahip bu alanda SAMİMİ HER TÜRLÜ İLGİ ve ÇALIŞMAYI GÖRMEYİ ARZU ETTİĞİMİZİ; GRUBUN ÜYELERE DEĞİL, HERKESE AÇIK OLDUĞU BİLİNCİNİN ÖNDELİĞİNİ BİLGİLERİNİZE SEVGİ ve SEVİNÇLERİMLE SUNARIM

<GÜLSÜM SEZEN>
Old 07-05-2007, 23:14   #2
Ahmet Turan

Bunları zaten biliyoruz da amacınızı özetlersek biraz katkı lütfen mi demek istiyorsunuz?
Old 07-05-2007, 23:19   #3
Av.Gülsüm Sezen

Katkı, destek, bu alanın hem hukuk ve hem de özel hayattaki önem ve genişliğini hep birlikte kavrama arzusu diyebiliriz Ahmet Bey Genel olarak bu nedenlerle yapılmış içten bir duyuru işte özünde nihayet..Yanıp sönen kırmızı bir trafik ışığı..Bir davet..Bir arzu..Kim ne anlarsa o ya da Teşekkürler..
Old 08-05-2007, 08:51   #4
avayhanuygur

Alıntı:
Yazan Av.Gülsüm Sezen
THS AİLEMİZİN GÜZEL EFRADI;

THS'nin; bu denli kaliteli, doyurucu ve kendine münhasır oluşunu; faal üyelerin TAMAMININ iştirak halinde başarısına
borçlu olduğu kanaatinde olduğumdan öncelikle hepinizle sanal bir buluşma yaparak yola çıkmak istedik.

"SESSİZ ve DERİN DEVİNİMLER"başlığımızın içeriğini sanırım pek çok kişi tutturamadı; zira bizim amacımızda, içeriğin
başlıkta muayyen olmaması idi ..

Meselemiz AİLE HUKUKU..Sanırım bu konuda şöyle bir cümlede hepimiz -asgari müşterekte de olsa- hemfikir oluruz: "Yaşı, cinsiyeti, tecrübesi v.s. ne olursa olsun; her bireyin, hele ki her hukukçunun -aksi için özel ihtimam göstermediği müddetçe-kesin olarak yolunun düştüğü/ düşeceği/ zaten defalarca geçtiği bir alan Aile Hukuku".. (1.veya 3.tekil şahısta yahut kimi çoğul şahıslarda da olsa, bir şekilde)

Ayrıca Aile Hukuku; gerek yetişkin ve gerekse çocuklar üzerindeki derin psikolojik (ve hatta kimi zaman patalojik) etkileri, ekonomik sonuçları, sosyolojik önemi, bağımsız ve sağlıklı birey olabilme (kişinin kendini gerçekleştirmesi) bakımından etkileri gibi açılardan; pek çok hukuk alanından kimi zaman bir adım önde bir ehemmiyete ve pratik bakımdan karşılaşılırlığa sahip ve itinaya şayan, altı çizilesi bir mevzu kabul edersiniz ki..

Tabii ki; bu mühim hukuk alanının THS'deki izdüşümü, önümüze Aile Hukuku Çalışma Grubu'nu (AHÇG) çıkarıyor..

İŞTE HEPİMİZİN SAHİBİ OLDUĞU BU MÜHİM ALANI SESSİZ ve DERİN DEVİNİMLERLE YENİLEMEKTEYİZ..(Sanırım bu mesaj sessizliği bozdu )

Grubun şu an 99 üyesi bulunmakla birlikte, aktivasyonu sıfır olan üyeler de mevcuttur. İşte AHÇG'mizin eskiyen hücrelerini yenilemek, taze ve dinamik üye portföyü oluşturmak, organizasyon ve koordinasyon ile katılımı hem nitelik ve hem de nicelik bakımından artırmayı umut ediyoruz.

AHÇG'ye üye olma koşullarımız gayet net ve basit:

**En azından sağlığından şüphe ettirecek kadar kendini özletmemek

**AHÇG'ye samimi ilgi (uzmanlık, her gün en az şu kadar mesaj atma gibi şartlar asla söz konusu değildir)

**Tabii ki bir de THS'de mevcut genel edep-ahlak kuralları

(Ayrıca özel görev üstlenmek yahut tavsiyede bulunmak isteyen herkes; mevzunun hatlarını belirleyip özel mesajla
ulaşabilir.)

İlgili sair mevzularda da; tıpkı Aile Hukuku yargılamasında takdir yetkisinin ayrıcalıklı hali gibi, kural olarak İLGİLİLERİN SERBESTİSİ ve SEÇİMİ ÖNCELİKLİDİR..

Yukarıda arz ettiğimiz tüm bu nedenlerle ;
Hukukta yadsınamaz oranda bir dilime, ehemmiyete ve sık rastlanırlığa sahip bu alanda SAMİMİ HER TÜRLÜ İLGİ ve ÇALIŞMAYI GÖRMEYİ ARZU ETTİĞİMİZİ; GRUBUN ÜYELERE DEĞİL, HERKESE AÇIK OLDUĞU BİLİNCİNİN ÖNDELİĞİNİ BİLGİLERİNİZE SEVGİ ve SEVİNÇLERİMLE SUNARIM

<GÜLSÜM SEZEN>

Gülsüm hanım;

Sizin koordinatörlüğünüzdeki bir çalışma grubunda yer almak beni mutlu edecektir. Tabi umduğum ve planladığım vakti ayırabilirsem inşallah. Giriş mesajınızdaki renklilik bile inanın beni bu konuda çalışmaya itebildi. Şimdiden başarılar ve iyi çalışmalar...
Old 09-05-2007, 23:20   #5
Av.Gülsüm Sezen

İçtenliğiniz ve ilginiz için teşekkürler Sayın Avayhanuygur;
İyi ki siz ve desteğiniz varsınız.Hep birlikte güçlenip, daha faal olacağız inşallah.Kaçışı yok
Old 04-07-2007, 22:18   #6
lawyer_721

"çalışmak ve paylaşmak" oldukça yola devam edeceğiz, sessiz ama hareketli bir şekilde.
bazen yorulanlar çıkar başkası devr alır bayrağı.
gördüğüm o ki; herkes çalışmak istiyor ama zaman ayırabilenler çok az. bu mesleğimizin acı tarafı. Hepin(m)ize başarılar dilerim.
Old 24-07-2007, 16:08   #7
Meryem DUYUL ERDOĞAN

Varsayılan Merhaba

Sevgili grup koordinatörüm
ve tüm meslektaşlarım hepinize iyi çalışmalar dileğiyle sözlerime başlamak istiyorum.
Aile hukuku çalışma grubuna kurulduğundan beri üyeliğim var.Koordinatör değişikliğinden ise adresime gelen özel mesajla haberim oldu. Aile hukukuna gönül verdiğim halde işlerimin yoğunluğu nedeniyle grup çalışmalarına katılamadığımı belirtmek istiyorum. Öncelikle de koordinatörlüğümüzü üstlendiğiniz için sizi tebrik ediyor.Başarılarınızın devamını diliyorum.Zira yanılmıyorsam bir dönem gruba koordinatör bulunamadı.Grubun koordinatörsüz kalışı nedeniyle de ilginin azalmış olabileceğini düşünmekteyim.Üyeleri yeniden toparlayabilmek kolay olmayacak.azim ve şevkle herşeyin üstesinden gelinebileceğine inanıyorum.ve sizi de fazlasıyla azim ve şevkli gördüm.Bu görevi layıkıyla yürüteceğinize olan inancımla kolaylıklar diliyorum.diğer meslektaşlarımında ortak derdi olduğunu düşündüğüm iş yoğunluğu nedeniyle de çalışmalarınıza fırsat bulur bulmaz katılacağımı bildirerek teşekkür ediyorum.Yaklaşan adli tatil nedeniyle de başta siz olmak üzere tüm meslektaşlarımın huzurlu ve mutlu bir adli tatil geçirmelerini diliyorum.Saygılarımla...

Av. Meryem DUYUL ERDOĞAN
Adana Barosu
Old 24-07-2007, 23:27   #8
avayhanuygur

Gülsüm Hanım;

Ben gruba yeni üye olmuş sizin deyiminizle efradım. AHÇG'de mal rejimleri konusu veya bu başlık içerisinde spesifik bir alanda çalışmalar yapmak isterim. Sizin de önerileriniz ve grubun ihtiyacı doğrultusunda elimden geldiğince ve işlerim elverdiğince inşallah karar verdiğimiz veya bana düşen konularda yardımcı olmaya ve çalışmaya hazırım... İyi çalışmalar
Old 24-07-2007, 23:40   #9
spinoza

grubumuza her türlü katkıyı yapmaktan gurur duyarım. Henüz ögrenci olmama ragmen sizler sayesinde bilgilerimi arttıracagımı düşünüyorum. Böyle bir grup kurdugunuz için çok teşekkür ederim..
Saygılarımla
Old 26-07-2007, 18:19   #10
Themis99

Henüz AHÇG 'na üye değilim. ancak kabul edilirse elimden gelen tüm katkıyı grubumuza sunmaktan onur duyarım.saygılar Çalışmalarınızda başarılar
Old 26-07-2007, 20:20   #11
Av.Gülsüm Sezen

Varsayılan ÇaliŞma Grubuna Üyelİk Hk.

Sayın Themis99 ve çalışma grubu üyeliği düşünen diğer THS üyelerimiz;

Çalışma grubuna üyelik için; üye sayfanıza, orada da THS Çalışma Grubu Üyelikleri başlığına giriyor ve burada katılmak istediğiniz çalışma grubuna başvurunuzu yapıyorsunuz.

AHÇG üyelik başvurusu için, başvuru notunuza ilgi/bilgi alanınızı eklemenizi rica ederiz. Üyeliğiniz kısa süre içinde onaylandığında, artık grup üyemizsiniz demektir.Saygılarımızla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi