Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

DARK_Karanlık

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-03-2007, 19:47   #1
dark

Varsayılan DARK_Karanlık

.....Hiç martının çığlıklarında hayatı sorguladın mı ..gökyüzünün dinginliğinde süzüldüğünü düşünüp, damarlarından akışına izin verdin mi o çığlıkların..beyninin tüm nöronlarının çözülüşü ve yadsınamayacak olan sonu..sığ bir yalnızlığın içe dönüşünü kalabalıkların ortasındaki seni görebildin mi..iç içe girmiş düşüncelerinin anlamsızlığında can çekişen ruhunun birer birer sarmaşıklarla kaplandığını, zehrin tüm damarlarında gezindiğini.. ruhunun aslında yokluğunu işaret ettiğini...aslolan karanlık nefesinin kapladığı bir enerji... renksiz....silik....
* ...bir ejderin pullarından zırh yaptım görünmez... tüm masalların seçilmişlerinden bir parça aldım benliğime....ve şimdi tüm varoluş karıştı küllerime.......yeniden doğana kadar..

CEHENNEM GECELERİ

Ve cehennemden bir gece daha
Utanır,utanır insanlığım bu çirkin karanlıktan
Nefret oyunundan bir perde daha
Yorulur, yorulur ruhumuz bu kızıl günahlardan
Kan ve ateş küfrediyor tüm masallara
Yas tutuyor melekler karanlığımıza
Ve nasırlaşmış yüreğinle sen aciz dünya
Dinle bu acının masalını
Seyret o utanç tarlalarını
Mahşer yağıyor gökten
Düşüyor düşüyor yıldızlar
Düşüyor düşüyor yıldızlar
(ALMORA)
Old 14-03-2007, 19:50   #2
suskun_juliette

Suskunluk perdesinin yırtıldığı andır bu...ve duyduğum en mükemmel sözler.. ruhumun cümlelerin arasına sıkıştığını hissettim şuan...teşekkürler Dark!
Old 15-03-2007, 21:26   #3
ISIL YILMAZ

şarjörüne hasret sürdüm sazımın

(Bunu yeni öğrendim de cümle içinde kullanasım geldiydi, burayı buldum. Pardon dark )
Old 15-03-2007, 22:32   #4
suskun_juliette

Saçları kısa olan bir kocanın uyuşturucu tahlili ne kadar zor ise benim de şiir tadında kalmamam o kadar zor aforoz tehlikesi devam etmekte,utanma süresi:minimum 60 dakika(1 saat),uçuş yüksekliği 1500 feet,hız 950 kilometre,çakılma hızı
Old 18-03-2007, 10:24   #5
yağmurdamlası

Varsayılan Kapalı bir kapıyı açmak zor...

Kapalı bir kapı,açılmak istenmeyen bir çeyiz sandığı,örtülü perdeler,peçeli bir yüzdün sen dark...(çok uzattım ama öyle)Bir ara korktuğum bir ara sırların dibine yanak kibrit koyduk seninle.Gecelerde birkaç kelime konuşarak o geceyi eğlenceli yaptık bazen.Seninle daha çok konuşacağız inşaallah kiminin ağlama duvarı kiminin dert babasısın. Çok övdüm sus yağmur duyorsun ben de susayım bari..
Eyvaalllahhh.....yağmurdamlası....
Old 18-03-2007, 12:21   #6
Jeanne D'arc

Dark,

Seni "çeyiz sandığı" olarak düşünemiyorum ben!
Old 18-03-2007, 15:49   #7
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sevgili jeanne,
Çeyiz sandığında kıymetli eşyalar olur kıyamadağın eline almaya,emek harcadığın eşyalar olur o bakımdan dedim Yoksa sandık olarak değil tabii... Gerçi bizim Kahramanmaraşta bir çeyiz sandıkları var evlenmek istemeyen bile evlenmek ister...
Old 18-03-2007, 15:52   #8
pinar*

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Dark,

öyle deme çok nostaljik...hem de ceviz ağacından pardon ya bu başlık altında bu mesaj...
Old 18-03-2007, 15:55   #9
Jeanne D'arc

Sevgili Yağmurdamlası,

O vakit sadece "sandık" desen, neden illaki "çeyiz" Hatta şairliğe göz koymuşsun, daha özel imgeler bulsan...

İki laftan biri aşk, sevgi, çeyiz, evlilik olunca ne bileyim işte boğuyor biraz...

Sevgiler.
Old 22-03-2007, 21:31   #10
_NALAN_

Karanlık -tı hani?
Old 23-03-2007, 01:24   #11
dark

Sen yorgun beden..dipsiz çukurlardan uyandığında cehennemin ırmağında silutenin her kıvrımında gördüğüm titanların yansımalarından ibaret.. Sirenlerin tuzaklarından gercekliğin imgelerini yakalayış bu son ..guzelliklerinin büyüsündeki çekimin kötülüğe dönüşümünün vizyonları izletirler ..yaşatırlar..arpların melodisine bırak kendini işte o an yansımasını izle ruhunun ve sessizce suzuluşunu.. Medusa! denedin ve taşa cevirdin tum yaşayanları..saclarından fıskırır tüm zehir tohumları..Cehennemin kapılarının mührünü kırar her günah tohumu…1000 yıllık topraklar kana susamış..nehirler kızıla bürünmek ister..paledinler zırhlarını bürünsün savaş çanlarının ardından terkedilmişlikleri zırhlarına yansısın ..Sen yorgun beden …savaş naralarının; sessizliği yırtışı, surlarda yankıyor..
Old 23-03-2007, 01:33   #12
dark

Alıntı:
Dark,

Ben de düşünemiyorum sevgili Darc

Alıntı:
öyle deme çok nostaljik...hem de ceviz ağacından pardon ya bu başlık altında bu mesaj...

neden kaldırmıyorsun ?

Alıntı:
Karanlık -tı hani?

Yorumsuz!!!
Old 08-04-2007, 14:08   #13
_NALAN_

ilişmiş herşey birşeye farkındayım ve ..............
Old 17-04-2007, 10:27   #14
suskun_juliette

Bu gün üniversiteye gittiğimde gördüğüm tablo beni oldukça şaşırttı.Gözlerime inanamadım hayretler içerisinde karşımda duran panoya baktım.Anlam vermeye çalıştım.Yapamadım...Nasıl olur dedim kendi kendime...Bunu nasıl yapabilirler?Bu ikinci kez nasıl olabilir,buna nasıl izin verebilirler nasıl göz yumabilirler nasıl,söyler misin nasıl...Sinirden ellerim dolaştı birbirine..Kendime gelemedim..Halen o olayın etkisindeyim,başımı çevirdim daha fazla bakamadım o panoya..Bir de öylesine bir uslupla yazılmış ki..Sanki bunu ilk kez yapıyorlar gibiydi..Pişkinliğin böylesi..!İnanılacak gibi değil...!Aynen böyle yazıyordu,buraya yazarken bile kendimden olanlardan utanıyorum,ama yazmalıyım bunu sen de bilmelisin...Şöyle yazıyordu:Biskrem Dark Çıktı..!Kit Kat'ın da Darkı çıkmıştı öncesinde bilirsin..Bunu sana söylemeliyim,Taklitlerin çoğaldı
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06430888 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.