Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Avukatlık stajında bir sorunla ilgili sorum.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-04-2008, 12:27   #1
Kızıltuğ

Varsayılan Avukatlık stajında bir sorunla ilgili - Dosya kayıp

İlginç bir sorunla karşı karşıyayım ve inanılmaz derecede sinirliyim yardımlarınız için şimdiden sağolun.

Avukatlık stajımı yapmadan önce askere gittim, bu nedenle de emekli sandığına kaydım var görünüyor, belgeleri topladım ruhsat başvurusu yaptım askerlik terhis belgemi de ekledim.
Baro doğal olarak emekli sandığından kayıtlı olduğum tarihleri öğremek için yazı yazdı buraya kadar her şey normal sorun burada başladı.

Ocak ayında baro yazısı ellerine ulaşmış emekli sandığına, ancak çuvallar içersinde bekleyen talepler neticesinde sıraya alınma usulü varmış, ona da kabul ama o tarihten bugüne kadar bu belge hala gönderilmiş değil, bir tanıdık vasıtasıyla sordurdum bana denen şey "dosyanız o hengamede diğer dosyalara karışmış ve şu anda kayıp durumda o nednele bu işlem daha çok sürebilir" yani belgem ellerinde işleme tam konacakken beceriksiz birisi yüzünden dosyam ortadan kayboluyor bunu duyunca sinirden küplere bindim başlayacağım iş de dahil her şey hazırdı bir tek ruhsat bekliyordum.

Ne yapmamı önerirsiniz nasıl bir yol izlemeliyim.
Teşekkür ederim.
Old 27-05-2008, 10:37   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Bence ilgili kuruma geçikme nedenini iadeli taahhütlü mektupla sorun.Yada görevi ihmalden suç duyurusunda bulunabilirsiniz fakat bu sorunuzu çözer mi yada daha da mı uzatır bunda emin değilim ama ben olsaydım en azından yasal yollara başvuracağımı dilekçede belirtirdim.
Old 28-05-2008, 09:42   #3
faruksa

Benimde ruhsatım benzer bir sebeple gecikti.Barolar Birliği daha evvel çalıştığım kurumun bağlı bulunduğu bakanlıktan hizmet döküm cetvelimi istemiş.
Ancak Bakanlıkta yazıyı cevaplanmak üzere daha evvel çalıştığım kuruma göndermiş.Maalesef kuruma gelen yazı masanın üstünde beklemiş ta ki ben durumu bizzat öğrenip takip edene kadar yazı cevaplandırılmamış dolayısıyla ruhsatım 1 ay gecikmişti.
Yazıyı eleden aldım kargoya verdim işimi sağlama aldım ama gecikti güzelim ruhsat

Size önerim bizzat gidin ve ya bir arkadaşınıza rica edin ya da vekalet verin işinizi orada takip edin.
daha sonra göndereceğiniz yazıların da akıbeti ne olur bilinmez çünkü
eğer maksatınız ruhsatınıza erken kavuşmaksa tekrar yazı yazmak kesin çözüm olmaz kanımca
Saygılarımla
Old 14-06-2008, 10:47   #4
_karahanlı_

yapmanız gereken bizzat Ankara'ya gidip Emekli Sandığı Ganel Müdürlüğü'ne başvurmak. Bu arada yanınızda terhis belgesi ve emsan numaranızı gösteren yazıyı götürmeniz gerekmekte. Orada gerekli şekilde sizi yönlendireceklerdir..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi