Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

87 yaşında hukuk okuyor

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-05-2007, 09:53   #1
Seyda

Varsayılan 87 yaşında hukuk okuyor

AA

ÇİN'DE 87'lik bir dede, avukatının kendisini hayal kırıklığına uğratması üzerine hukuk fakültesine yazıldı. Zhengzhou Evening News'un haberine göre, Wang Jianbang adlı yaşlı adam, 2 yıldır süren bir davası sırasında, avukatının yetersizliğini gördüğünü ve hukuk bilmenin ne kadar önemli olduğunu anladığını anlattı. Wang, "Dava 2 yıl sürdü ve hem zamanımın hem de paramın heba olmasına yol açtı. Elim ayağım tutarken avukat olmaya karar verdim" dedi.

http://www.milliyet.com.tr/2007/05/12/yasam/yas02.html
Old 12-05-2007, 14:50   #3
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan Seyda
AA

ÇİN'DE 87'lik bir dede, avukatının kendisini hayal kırıklığına uğratması üzerine hukuk fakültesine yazıldı. Zhengzhou Evening News'un haberine göre, Wang Jianbang adlı yaşlı adam, 2 yıldır süren bir davası sırasında, avukatının yetersizliğini gördüğünü ve hukuk bilmenin ne kadar önemli olduğunu anladığını anlattı. Wang, "Dava 2 yıl sürdü ve hem zamanımın hem de paramın heba olmasına yol açtı. Elim ayağım tutarken avukat olmaya karar verdim" dedi.

En çok bu kısma takıldım.
Old 13-05-2007, 00:39   #4
Ahmet Turan

Elim ve ayağım tutarken
Old 13-05-2007, 00:50   #5
Av.Ergün Vardar

Varsayılan Okuyormuş

Elim ayağım tutarken avukat olmaya karar verdim" dedi.

Elden ayaktan düşmek için mi ?
Old 13-05-2007, 23:47   #7
Av.Şamil Demir

Dikkat

Alıntı:
Yazan av-yeliz
Bence azmi takdire şayan..
Davası bitmeden ya da ecel kapıya dayanmadan bitirebilse okulunu bari
Old 14-05-2007, 00:06   #8
Heybe Hukuk

Alıntı:
Yazan Av.Şamil Demir
Davası bitmeden ya da ecel kapıya dayanmadan bitirebilse okulunu bari

Bitiremese de olsuuuun
Ben bu yaştaki azmini ve kararlılığını her daim kendime düstur edinmeye çalışacağım
Old 14-05-2007, 08:36   #9
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Benzeri Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde vardı. Ancak bu amcamız genç yaşta kayıt olup okulu bitirememişti. Kalabalığa giremediği için mazeret sınavlarına girerdi.80'li yıllar. O dönemlerde okuyan arkadaşlarımız varsa hatırlarlar.
Old 14-05-2007, 09:34   #10
Seyda

Alıntı:
Yazan Seyda
AA

2 yılda avukat olmaya karar verdiğine göre, Türkiye'de olsa ne yapardı çok merak ediyorum..Herhalde hakim olmak isterdi..
Old 14-05-2007, 10:10   #11
faruksa

Türkiye de kendisine haksızlık yapılan her kişi Avukat olmak isterse neler olurdu acaba ?
Hakkını aramak için Türkiye de avukat olmak veya avukat tutmak şart bunu biliyorum.Ama Hakkını vermek lazım Çin de bize benzemiş
Her sakallı dedeniz değildir, her haksızlığa uğrayanda avukat olmaz
Saygılarımla
Old 14-05-2007, 12:55   #12
REX

TÜRKiye'yi bilmem ama Çinde her önüne gelenin avuakat olmasında bi sakınca göremiyorum çünkü bir buçuk milyara yakın nüfusu var
Old 14-05-2007, 15:44   #13
uye8490

Alıntı:
Yazan faruksa
avukat tutmak şart bunu biliyorum.
bu tabiri bari biz kullanmayalım.Avukat tutmak,deyimi bana çok sevimsiz anlamlar çağrıştırıyor.

"87 yaşında hukuk okuyor" başlığını görünce işte bir "gerçekçi ol imkansızı iste sevdalısı daha" diye içim ışıl ışıl oldu.Gerekçe ise beni yine bir sükutu hayale uğrattı.
Yine de olsun, o yaşta bile önüne yeni hedefler koyabiliyorsa bir insan.Aklıma Suna Kıraç'ın "Ömrümden uzun idaellerim var"adlı kitabı geldi.
Old 14-05-2007, 16:12   #14
faruksa

Alıntı:

bu tabiri bari biz kullanmayalım.Avukat tutmak,deyimi bana çok sevimsiz anlamlar çağrıştırıyor.

"87 yaşında hukuk okuyor" başlığını görünce işte bir "gerçekçi ol imkansızı iste sevdalısı daha" diye içim ışıl ışıl oldu.Gerekçe ise beni yine bir sükutu hayale uğrattı.
Yine de olsun, o yaşta bile önüne yeni hedefler koyabiliyorsa bir insan.Aklıma Suna Kıraç'ın "Ömrümden uzun idaellerim var"adlı kitabı geldi
Sayın Yaren bilinçli bir kullanım olmamakla birlikte halk dilindeki anlamıyla kullandım.Bu konuda,bu tabirin yerine ikame edebileceğimiz bir tabir varsa ,ki şu an inanın aklıma yatan daha kısa ve gerçekci bir tabir gelmiyor, Siz belirtirseniz sevinirim.Sevimsiz olduğunu kabul ediyorum,Avukatın hukuki danışmanlığına ihtiyaç duymayan denilebirlirdi belki..
Saygılar sunarım düzeltme için teşekkür ederim.
Old 23-05-2007, 16:50   #16
Vedat74

Umarım kötü bir ameliyat geçirdikten sonra, 87 sinde cerrah olmaya karar veren babasının ameliyat ettiği bir hastanın tazminat davasıdır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi