Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

napabilirim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-01-2010, 17:24   #1
Konuk

Varsayılan napabilirim?

merhaba ben 26 yasında ve 7 yıllık evlı bir bayanım.3 tane oglum var.esimden bosanmak ıstıyorum.sıddet goruyorum evdekı herseye esyalara zarar verıyo cam ayna ne bulursa bana fırlatıyo.bende kendımı savunca sen bana nasıl el kaldırırsın dıyerek agzımı brnumuu kan ıcınde bırakıyo.evlılıgımın basından berı boyle bı beraberlıgımız oldu.en son 26 kasım 2009 da sıddetlı bı kavga yaptık.bogmaya calıstı benı. zor kurtuldum.ama hıc bısekılde sıkayette bulunmadım yanı cocuklarım kucuk evde tek bırakıp evden cıkamadım.o gece eve gelmedi kurban bayramı sabah evden ayrıldım annemlere gıttım.ogunden berı hıc bısekılde arayıp sormadı. duyuyorumkı,maddi manevi yardımda bulunmayacagım dıyormus.sorum şu:daha bosanma davası bıle acmadık maddi durumum ıyı degıl,aileminde durumu orta seviyede cocukları vermek ıstıyorum en azından mahkeme kararına kadar.hıc bı sekılde kendisine ulasamıyorum. aynı semtlerdeyız.nasıl bı yol takip ederek verebılırım cocuklarımı.kendisinin ve ailesinin maddi durumu cok ıyı.SİMDİDEN COK TESEKKUR EDERIM.saolun.
Old 03-01-2010, 18:12   #2
Av.H.Sancar KARACA

Sayın Konuk,
Boşanma davası açmadan önce de, hem kendiniz, hem çocuklar için nafaka, eşyaların ve konutun tahsisini ve de size zarar verilmemesi için koruma tedbiri isteyebilirsiniz.
Bir dizi hukuksal girişimler için bir meslektaşımızdan doğrudan yardım alırsanız, zaman, emek ve hak kaybınız asgariye iner.
Mali gücünü elvermiyorsa, bulunduğunu il baro başkanlığından (il merkezinde değilseniz baro temsilcisi meslektaşımız vasıtası ile) avukat yardımı isteyiniz. Koşullarınız uygun bulunursa ücretsiz avukat yardımı alabilirsiniz.
Old 03-01-2010, 19:36   #3
Konuk

tesekkür ederim ilginize .peki nafaka davası acsam bosanmadan,nekadad zamanda sonuca ulasabılırım?
Old 03-01-2010, 20:30   #4
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Konuk
tesekkür ederim ilginize .peki nafaka davası acsam bosanmadan,nekadad zamanda sonuca ulasabılırım?
Sayın Konuk,
Nafaka ihtiyaçlılarının ve kendisinden nafaka istenenin sosyo-ekonomik durumları ve ne kadar nafakaya ihtiyaç duyulduğu, nafaka ödeyecek olanın da ne kadar nafaka ödeyebileceği; sunulan delilerle ne kadar sürede tespit edilebilir? İşin başında bunu kestirmek çoğu zaman mümkün olmuyor.
İstek dilekçenize eklediğiniz deliller yeterli ise, dosya üzerinden, ileride arttırılmak ya da eksiltilmek üzere nafaka hemen takdir de olunabilir.
İşte bu ve benzeri ek soru ve sorunlarınız için bir avukattan doğrudan destek almanız isabetli olur.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06914496 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.