Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmada hukuk dışı delil fotoğraf / iftira

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-02-2011, 20:45   #1
Konuk

Varsayılan boşanmada hukuk dışı delil fotoğraf / iftira

benim üçüncü kişi olarak bir iftira sonucu içinde bulunduğum davada, karşı taraf benim çevremden biri ile görüşüp, tamamiyle dedikodulara dayanan konuşmaları ses kaydı ile mahkemeye delil olarak sundu. ayrıca bulunduğum apartmanda eşinin başka arkadışının olduğu ispat edildiği halde boşanma davası açılmadan ve açıldıktan sonra gizli fotoğraflar çekilmiş, davalı eşin (evden değil)apartman çıkışındaki fotoğrafları mahkemeye delil olarak sunuldu.

aslına ulaşamadığım yanlızca gazetelerde okuduğum yargıtayın "boşanma davalarında fotoğrafın hukuki delil sayılamayacağı" konusunda bir bilgiye ulaştım. bu konu ile ilgili emsal bir yargıtay kararı gönderebilirmisiniz.

Şayet Hukuki delil değillerse ne yapılmalı? şimdiden yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim.
Old 23-02-2011, 20:29   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Asılsız iddialar için savcılığa suç duyurusunda bulunabilir ve şahsa karşı manevi tazminat davası açabilirsiniz.

Tazminat davası, boşanma davasının ve savcılık soruşturmasının sonucunu bekleyebilir.

Boşanma davasında, sunulan ses kaydı ile ilgili olarak sesi habersiz kayda alınan kişinin suç duyurusunda bulunma hakkı olduğunu düşünüyorum.

Boşanma davalarında fotoğraflar delil olarak kullanılabilir.

Daha fazlası için bir avukatla doğrudan görüşmenizi öneriyoruz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi