Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tazminat

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-11-2014, 20:44   #1
Konuk

Soru tazminat

merhabalar,boşanma davam devam ediyor, dava red olursa ya da boşanırsam eşimin beni aldattığı kadına tazminat davası açmak istiyorum, eşim boşanma davamız devam ederken beni aldattı facebookta herkese açık paylaşmış oldukları samimi fotoğraf ve yazıların çıktısını mahkemeye sundum acaba dava red olsa bile eşimin beni aldattığı kadına dava açabilir miyim? ve bu süreçte evimizide o bayana satış yaptı fakat ben öğrenir öğrenmez aile mahkemesine durumu bildirdim ve o bayana satış yapıldıktan sonra tedbir koydurdum şimdi o bayan tedbirin kalkmasını istemiş acaba ben tazminat olarak o bayandan evi alabilir miyim? ayrıca o evi eşimle evlenmeden önce eşim almıştı ama ödemelerini benle evliykende yapıyordu şu anda evin halen ödemeleri var ve o bayan ödüyormuş gibi gözüküyor fakat bayan çalışmıyor işi yok. şimdiden teşekkürler.
Old 21-11-2014, 16:14   #2
pluvia

Sayın Konuk;

Eşinizin sizi aldattığını iddia ettiğiniz kişiye karşı dava açabilirsiniz ancak ispat etmeniz gerekir.
Tazminat davasının amacı uğranan manevi /maddi zararın tazminidir. Diğer soru zincirinizi amaç dışı olarak değerlendirdiğim için cevaplamıyorum.
Eğer bir avukatınız var ise bu konuları detaylı olarak kendisi ile paylaşınız. Eğer bir avukatını yok ise hak kaybına uğramamak için mutlaka yardım alınız. Avukat için mali gücünüz uygun değilse bulunduğunuz ilin Adli Yardım (baro) birimine müracaat ederek avukat talebinde bulununuz.
Saygılarımla,

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar,boşanma davam devam ediyor, dava red olursa ya da boşanırsam eşimin beni aldattığı kadına tazminat davası açmak istiyorum, eşim boşanma davamız devam ederken beni aldattı facebookta herkese açık paylaşmış oldukları samimi fotoğraf ve yazıların çıktısını mahkemeye sundum acaba dava red olsa bile eşimin beni aldattığı kadına dava açabilir miyim? ve bu süreçte evimizide o bayana satış yaptı fakat ben öğrenir öğrenmez aile mahkemesine durumu bildirdim ve o bayana satış yapıldıktan sonra tedbir koydurdum şimdi o bayan tedbirin kalkmasını istemiş acaba ben tazminat olarak o bayandan evi alabilir miyim? ayrıca o evi eşimle evlenmeden önce eşim almıştı ama ödemelerini benle evliykende yapıyordu şu anda evin halen ödemeleri var ve o bayan ödüyormuş gibi gözüküyor fakat bayan çalışmıyor işi yok. şimdiden teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi