Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Uyap A GİrİŞ Yapamamak

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-11-2008, 18:00   #1
av.murat kılıç

Varsayılan Uyap A GİrİŞ Yapamamak

Turktrust'dan nitelikli elektronik imza kartı ile uyap'a avukat portalına giriş yapmaya çalışıyorum ancak bir türlü giriş yapamadım.
Adalet bakanlığı uyap bölümünü aradım, sorunu anlattım. Ama yardımcı olamadılar.
Turktrustı aradım; onlarda yardımcı olamadı.
Sorun şu: uyap.gov.tr den avukat girişini tıklıyorum,bir kaç işlem sonrası şifreyi yazıyorum. Uyapa girmesi gerekirken; tarayıcının sol üst köşesinde "imza geçerli değil" diye bir yazı çıkıyor. Halbuki kartı daha önceden test ettim; problem yok. Java dosyalarını ve palma programları da yüklü.

Bu durumun nasıl çözülebileceği hakkında fikri olanların paylaşması dileğiyle..
Old 26-11-2008, 19:41   #2
Av.Cengiz Aladağ

https://avukat.uyap.gov.tr/login_kontrol.avukat adresine giriniz. Adresi tıklamanızdan itibaren ekranda ne gördüğünüzü ve neler yaptığınızı not ediniz. En güzeli, her aşamada ekranınızın fotoğrafını çekiniz. (Bunu, her aşamada klavyenizde Print Screen tuşuna basıp, belleğe alınan ekran görüntüsünü bir fotoğraf işleme programında yeni fotoğraf olarak yapıştırmak ve saklamakla yapabilirsiniz) Bu notlarınızı ilgili firmaya aktarınız. Sanırım sorunu anlayacak ve çözeceklerdir. O kadar para verdiğinize göre, çözmeleri gerekir. Olmadı, biz çözmeyi deneriz sayın meslektaşım.
Old 17-08-2009, 09:44   #3
detay82

Şu anda aynı sorun bende de mevcut. Bir kaç aydır kullanıyordum. Sorun çıkmıyordu. Ben de aynı firmadan almıştım.
Old 19-08-2009, 11:52   #4
hams

Bende de aynı problem var. Tahminim uyap (bakanlık) serverlarından kaynaklanan bir problem oldugu yönünde...Çünkü bu gün KArtal Adliyesinde dava açmamda mümkün olmadı .Uyap çalışmıyor dediler.
Old 19-08-2009, 12:03   #5
Av. Gülgün

Genel bir problem olduğunu düşünüyorum çünkü aynı sorunu ben de yaşıyorum.
Bir iki hafta önce güvenlik sertifikasının güvenli olmadığını bildiren bir pencere açılmaya başladı. Telefonla bilgi aldığım kişi bunun UYAP sisteminden kaynaklı olduğunu ve güvenli sayarak işleme devam etmemin sorun yaratmayacağını söyledi. Bu hafta başından beriyse hiç giriş yapamıyorum
Old 19-08-2009, 21:44   #6
mdelen82

BaŞka Bİlgİsayarda Deneyİn Mutlaka Bİlgİsayarinizda Sorun Vardir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi