Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kocamın başka kadınla ilişkisi var ve boşanmak istiyor, ben istemiyorum. Ne yapayım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-12-2009, 13:43   #1
Konuk

Varsayılan Kocamın başka kadınla ilişkisi var ve boşanmak istiyor, ben istemiyorum. Ne yapayım?

kocam üstüme kadın getirdi ve boşanma davası açtı ben ne kadını kabul ediyorum nede boşanmak istiyorum kocamı da çok seviyorum biliyorum ki o da beni seviyor.ama zamanında bi gecelik aşk yaşamış ve kadın şimdi hamile 4 ay sonra dogumu var kocamda bu yüzden benden boşanmak istiyor 3 mahkeme oldu gitmedim şimdi ocak ayının 29 da 4.mahkememiz var ben ne olursa olsun istemiyorum boşanmak kocamın da o kadının da canı yansın istiyorum mahkemede ne demeliyim bilemiyorum durumum yok av. tutayım.evlilimizden çocumuz yok.ben ne yapmalıyım tazminat istiyebilirmiyim.suç duyurusunda bulunsam cezada alırlarmı.hakim ne der.işte bu yüzden mahkemeye gitmek istemiyorum.gidersem belki bizi boşar korkusu var.boşanma sebebini şiddetli geçimsizlik olarak göstermiş oysa bizim hiç sorunumuz yoktu.ve benim şuanda gidecek kimsem yok.durumumda yok.kadın sıgınma evine başvuracam eger ki boşanırsak.kocamın demesi o da kadını istemiyor.ama mecburmuş onunla evlenmeye.ben bunu istemiyorum zina suç degilmi bunların bi cezası yokmu.sizden cevap bekliyorum.lütfen yardımcı olun.teşekkürler.
Old 16-12-2009, 14:24   #2
Av. Fatma Hoşgör

Sayın Konuk,

Evlilik birliğini temelinden sarsan olaylara dayanarak açılan boşanma davasnda davayı açan eşin ağır kusurlu olmaması gerekmektedir. Eğer boşanmak istemiyorsanız davanızı takip etmeniz çok önemlidir.

Davanıza katılıp eşinizin boşanmayı talep hakkı olmadığını sizinde boşanmak istemediğinizi beyan etmelisiniz. Eşinizizn sadakat yükümlülüğüne aykırı davrandığını başka bri kadınla ilişkisi olduğunu tanıklarınızla yada fotoğrafla hertürlü delille ispatlayabilirsiniz.

Bu durumda davanın reddini sağlayabilirsiniz. Davalara katılmamanız durumunda dava yokluğunuzda devam edecek olup hak kaybına uğramanıza neden olabilir.

Avukattan yararlanmanız önemlidir. Maddi durumunuz yetrli değil ise Baroların adli yardım sevislerinden avukat talep edebilirsiniz.

Saygılarımızla.
Old 16-12-2009, 14:48   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

...ilaveten;

Sayın Katılımcı,

Alıntı:
zina suç degil mi bunların bir cezası yok mu?

Zina suç değildir. Eşiniz ve diğer kadın ceza almayacaklardır.

NAFAKA: Ayrıca boşanma davası açılmakla sizin nafaka talep etme hakkınız da doğmuştur. Davanızı takip ediniz ve nafaka talep ediniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi