Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Müdafinin yapması gerekenler

Old 14-03-2007, 00:19   #1
Mare Nostrum

Varsayılan Müdafinin yapması gerekenler

Selamlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum Bu Alanda Soru Sormadan Önce Lütfen Okuyunuz! kısmını okudum ve galiba şu an yaptığım pek istenmeyen birşey ama dürüst olmak gerekirse siteye soruma cevap bulmak için üye oldum ama 2 gündür siteyi gezerken gördümki gerçekten çok güzel bir forum yaratılmış çok saygın kişilerin olduğu bir forum olduğu da belli,dolayısıyla eminimki forumla ilgili tek yaptığım soru sormak olmayacak...

Soruma geçecek olursam sınıfımızda hayali bir davamız var ben de müdafiyim. Savcımız yakında iddianamesini verecek fakat o zamana kadar benim de birşeyler yapmam gerekiyor.İlk olarak aklıma vekaletnamemi sunup gözaltına sürsine itiraz etmek geldi.Bunun dışında dava daha açılmadan yapmam gereken birşey var mı acaba...Olayımız hayali dense de aslında geçmişte yaşanmış bir cinayetten alıntı olduğunu anladım ve araştırıp netten buldum merak edenler için linki de ekliyorum:http://www.milliyet.com.tr/2006/04/07/son/sontur14.asp
Old 14-03-2007, 01:34   #2
Av.Suat Ergin

Öncelikle THS'ye hoşgeldiniz.

Kontra sorular:

1- Sorunuz nedir?

2- Konu hakkında sizin görüşünüz nedir?

Saygılarımla
Old 14-03-2007, 03:31   #3
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan Mare Nostrum
Selamlar öncelikle şunu belirtmek istiyorum Bu Alanda Soru Sormadan Önce Lütfen Okuyunuz! kısmını okudum ve galiba şu an yaptığım pek istenmeyen birşey ama dürüst olmak gerekirse siteye soruma cevap bulmak için üye oldum ama 2 gündür siteyi gezerken gördümki gerçekten çok güzel bir forum yaratılmış çok saygın kişilerin olduğu bir forum olduğu da belli,dolayısıyla eminimki forumla ilgili tek yaptığım soru sormak olmayacak...

Soruma geçecek olursam sınıfımızda hayali bir davamız var ben de müdafiyim. Savcımız yakında iddianamesini verecek fakat o zamana kadar benim de birşeyler yapmam gerekiyor.İlk olarak aklıma vekaletnamemi sunup gözaltına sürsine itiraz etmek geldi.Bunun dışında dava daha açılmadan yapmam gereken birşey var mı acaba...Olayımız hayali dense de aslında geçmişte yaşanmış bir cinayetten alıntı olduğunu anladım ve araştırıp netten buldum merak edenler için linki de ekliyorum:http://www.milliyet.com.tr/2006/04/07/son/sontur14.asp

Sanal davada soruşturma evresini nasıl yapacaksınız ? Büyük bir ihtimalle duruşma salonu hazırlanır yargılamaya geçersiniz.
Ne diyelim ,
İddianamenin kabul edilmemesini sağlamaya çalışın.Yeni CMK soruşturma evresini uzun, kovuşturma evresini kısa tutuyor.Zira bu kararların çabuk çıkacağı anlamına geliyor.Gerçi uygulamada bunun imkansız olacağı tartışılıyor.
Soruşturma evresini iyi değerlendirin ,sanal mahkemede nasıl mı yapacaksınız ?
Bilmiyorum.Başarılar ...
Old 14-03-2007, 21:04   #4
Mare Nostrum

Öncelikle ilginize teşekkürler...
Bize bir olay verildi geçen sene yaşanmış bir olay ve görülmüş bir dava bu.Biz sadece usul olarak yürütmeye çalışacağız davayı.Mesela tanık ifadesi istediğimizde bize gerçek tanık ifadeleri verilecek.Yani yapmamız gereken kendimizce ilerleteceiğimiz bir dava dosyası hazırlayıp hocamıza sunmak.Size sormak istediğim ise benim müdafi olarak neler yapabileceğim.Şu an herşey teoride kalıyor kafamda.Öncelikle vekaletnamemi sunup sonra gözaltı süresine itiraz etmeyi düşünüyorum ama salı günü dava açılmış olacak kovuşturma evresinde neleri isteyebilirim ne yapabilirim bunu bilmiyorum...

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi