Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

aile hukuku davalarında medeni usul hukukundaki yargılama ilkelerinin görünümü

Old 04-03-2007, 22:49   #1
ayşebengül

Varsayılan aile hukuku davalarında medeni usul hukukundaki yargılama ilkelerinin görünümü

Merhaba arkadaşlar,ben marmara üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim.Medeni usul hukuku araştırma ödevi konum 'aile hukuku davalarında yargılama ilkelerinin görünümü'.. kaynak araştırmaları aşamasındayım.Daha çok aile hukuku kitaplarında konumla ilgili birşeylere rastlıyorum. Ayrıca yeni medeni usul hukuku tasarısından da yararlanmam gerekecek sanırım.Bu nedenle özellikle bu çalışma grubuna yazıyorum.Eger bana önerebileceğiniz kaynaklar varsa ya da yönlendirebileceğiniz bir yer varsa çok sevinirim.İlgilenmenizi umuyorum.Hepinize kolay gelsin..
Old 04-03-2007, 23:24   #2
Av.Bülent Özkan

Alıntı:
Yazan ayşebengül
Merhaba arkadaşlar,ben marmara üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim.Medeni usul hukuku araştırma ödevi konum 'aile hukuku davalarında yargılama ilkelerinin görünümü'.. kaynak araştırmaları aşamasındayım.Daha çok aile hukuku kitaplarında konumla ilgili birşeylere rastlıyorum. Ayrıca yeni medeni usul hukuku tasarısından da yararlanmam gerekecek sanırım.Bu nedenle özellikle bu çalışma grubuna yazıyorum.Eger bana önerebileceğiniz kaynaklar varsa ya da yönlendirebileceğiniz bir yer varsa çok sevinirim.İlgilenmenizi umuyorum.Hepinize kolay gelsin..

Açıklamalı ve İçtihatlı Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeniyle
Boşanma Davaları
Yazar
: Nazif Kaçak Yayın Yılı : 2007Satış Fiyatı: 31,00YTL
</STRONG>

En geç 2
iş günü içerisinde kargoya verilir

http://www.seckin.com.tr/images/addtobasket.gif
</STRONG>Sayfa Sayısı: 448 Ebat: 16×23.5 cm.ISBN: 975 02 0353 4 Yayınevi: Seçkin Yayıncılık
  • Kitapta Yer Alan Önemli Konu Başlıkları
  • Yeni Türk Medeni Kanununun Getirdikleri
  • Boşanma Hukukuna Hakim Olan İlkeler
  • Görevli ve Yetkili Mahkeme
  • Aile Mahkemeleri ve Yargılama Usulü
  • Mirasçıların Kusur Bakımından Boşanma Davasını Devam Ettirmesi
  • Kusurlu Eşin Açtığı Dava
  • Karşılıklı Boşanma Davaları
  • Dava Açma Koşulları
  • Yabancıların Boşanma Davaları
  • Dilekçe Örnekleri
  • Mahkeme Karar Örnekleri
http://www.basin.adalet.gov.tr/b89.htm bu linkte 2002 yılında medeni kanun daki değişikliklerin uygulanması hususunda zamanın adalet Bakanının konuşmasını bulabilirsiniz.

Konuşmadan alıntı ; Aile hukuku, en önemli ilke olarak kadın-erkek eşitliğini gerçekleştirmeyi ve çocuklar arasında doğum sırasında ana ve babalarının evli olup olmamasına göre ayrım yapmamayı en önemli ilkeler olarak benimsemiştir.

Başkaca kaynak tavsiyesi yapabilmek için kısa bir zaman gerekecektir..
Saygılarımla...

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi