Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Anonim şirket iştirakinin devri

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-05-2009, 18:45   #1
cembozkus

Varsayılan Anonim şirket iştirakinin devri

Öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum.Sormak istediğim şey staj ödevim ile ilgili.Tecrübeli ve bu konuda uzman olan sizlerin bana azda olsa yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Sorum şu şekilde:Ev yapım a.ş'nin %96 hissesi ayten,%1 levent,%1 ayşe,%1 adil,%1 yıldızındır.yönetim kurulu ayten,levent ve yıldızdan oluşmaktadır.Ev yapım a.ş yönetim kurulunun aldığı bir kararla kendi iştiraki olan Nefis tatlılar ltd.şti.'nin düşük bir bedelle rakip firma olan Evde yapım a.ş'ne devri için ayten ve yıldıza yetki verilmektedir.
1- Burada a.ş yönetim kurulunun böyle bir karar alması mümkünmüdür?
2-Doğru şekilde yetki verilmesi için ne yapılmalıdır?
3-A.Ş.ortakları Ltd.Şti. kurucusu olabilirmi?
4-Sadece Anonim şirket Ltd.Şti.kurucusu olabilirmi?
Şimdiden teşekkür ederim.Herkese iyi çalışmalar
Old 02-05-2009, 19:13   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan cembozkus
Öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum.Sormak istediğim şey staj ödevim ile ilgili.Tecrübeli ve bu konuda uzman olan sizlerin bana azda olsa yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
Sorum şu şekilde:Ev yapım a.ş'nin %96 hissesi ayten,%1 levent,%1 ayşe,%1 adil,%1 yıldızındır.yönetim kurulu ayten,levent ve yıldızdan oluşmaktadır.Ev yapım a.ş yönetim kurulunun aldığı bir kararla kendi iştiraki olan Nefis tatlılar ltd.şti.'nin düşük bir bedelle rakip firma olan Evde yapım a.ş'ne devri için ayten ve yıldıza yetki verilmektedir.
1- Burada a.ş yönetim kurulunun böyle bir karar alması mümkünmüdür?
2-Doğru şekilde yetki verilmesi için ne yapılmalıdır?
3-A.Ş.ortakları Ltd.Şti. kurucusu olabilirmi?
4-Sadece Anonim şirket Ltd.Şti.kurucusu olabilirmi?
Şimdiden teşekkür ederim.Herkese iyi çalışmalar

Bu sizin staj ödeviniz ise, sizin cevaplamanız en doğrusu. Sorular bence oldukça kolay. Başarılar.
Old 02-05-2009, 19:18   #3
cembozkus

Alıntı:
Yazan Saim
Bu sizin staj ödeviniz ise, sizin cevaplamanız en doğrusu. Sorular bence oldukça kolay. Başarılar.

evet benim cevaplamam en doğrusu ama emin olun şuana kadar okumadığım ve araştırmadığım yer kalmadı.kolaycılığı hiç sevmem.hiç araştırma yapmadan buraya yazmadım.ve bu site içerisinde de bu konuyla ilgili bi bölüm bulamadım.sizin için kolay olan bu konuyu cevaplarsanız hem bana yardımcı olucaksınız hemde diğer üyeler faydalanabilecekler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi