Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

askeri yüksek idare mahkemesine göndermiş olduğum dava dilekçesi postahanede kaybldu.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-09-2007, 18:20   #1
canözüm46

Varsayılan askeri yüksek idare mahkemesine göndermiş olduğum dava dilekçesi postahanede kaybldu.

merhabalar

askeriyede görevli yakınım için askeri yüksek idare mahkemesinde sicil iptal davası açtım.bu benim yazdığım ilk dava dilekçemdi.dilekçemi görevli asliye hukuk mahkemesi aracılığıyla askeri yüksek idare mahkemesine gönderdim.davanın durumunu öğrenmek için ayim e başvurduğumda dava dilekçemin mahkemeye ulaşmadığını öğrendim.
yaptığımız araştırmalar sonucu dilekçemin ankara postahanesine ulaştıktan sonra kaybolduğunu öğrendim.
şimdi ne yapmalıyım.meslekte çok yeniyim.ve ilk dilekçemin başına böyle birşey geldiği için çok üzgünüm.
postahane aleyhine tazminat davası açmak istiyorum ama adli yargıda mı,yoksa idari yargıda mı?
yardımcı olursanız çok sevinirim.
saygılarımla
Old 06-09-2007, 19:30   #2
ad-hoc

Gönderdiğinize dair bir muhabere kaydı veya "Alındı" şerhi mevcut bir belge varsa görevi ihmalden suç duyurusunda bulunun derim
Old 07-09-2007, 13:38   #3
Av.Dilara Özbey

Bence dava açmadan önce postanın akibetini resmi yollardan öğrenin. Posta İdaresinden evrakınızın akibetini dilekçe ile sorun. Dilekçenizde akibetinin tespit edilememesi veya kayıp gibi nedenler şeklinde bildirilmesi halinde ilgililer hakkında şikayette bulunacağınnız, ayrıca tazminat talebinde bulunacağınız ihtarını da ekleyin. Bir yakınımın yerine ulaşmayan ve içinde KDV fişlerinin bulunduğu postasının akibeti bu şekilde araştırılınca , idarece derhal anılan posta zarfının açıldığı ve içinden fişlerin alındığı tespit edildi. Nasıl oldu bilmiyorum ama yeni bir zarfın içine ahsın gönderdiğinden de fazla fiş konulmuş olarak iade edildi
Şahıs sorumluları şikeyet etmek istmedi
Old 08-09-2007, 17:48   #4
üye14072

eğer asliye mahkemesi vasıtası ile göndermişseniz muhaberata kaydetmişlerdir.
sez de iadesi taahhütlü göndermişseniz muhakkak bulunur, ve işleme girer,

ama siz asliye mahkemesinden elden alıp da
sonra adi posta ile göndermişseniz ispat sorununuz olacak gibi geliyor bana

sicil iptali ile ilgili bir mesele olduğu için şu tavsiyemi sunmama müsade edin,
TSK da siciller gizlidir.
ıttıla yani bilme ve öğrenme sizin bildiğinizi ilan etmenizle başlar
velevki somut davada başkaca bir ahval bulunmasın.

en başta endişe etmeyin
bu iş çözümsüz değil

sevgiler
saygılar
av. m. emin öztürk
kocaeli
0543 546 81 74
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi