Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-09-2011, 13:30   #451
hukukbilgisi

Alıntı:
Yazan Zeytinn
Dün, Altın Çiçeğin Laneti'ni izledim.
Normalde Çin ve Japon filmlerinden hoşlanmam ama bu film mutlaka izlenmesi gerekenler listesinde, eksik kalmayım dedim.

Netice: Çoğu Çin filminde olduğu gibi, en romantik ve en dramatik sahnelerde bile kahkahalarla güldüm. Ama yine de kendi klasmanında 2. sırada yani bir anlamda genel olarak gayet iyi.

Çin filmlerinde benim gözümde 1. sırada olan Kaplan ve Ejderha' yı tek geçerim. Ona hiç olumsuz eleştirim yok, hiç gülmedim, süper ötesiydi.

Uzak Doğu sinemasından benim en çok beğendiğim iki film: Hero (Kahraman) ve Parıldayan Hançerler. Her biri birer estetik harikası.

Komedi filmi olarak Güney Kore filmi My Sassy Girl'ü şiddetle tavsiye ederim

Bir de Bruce Lee filmleri var tabi, ama o filmler epey nostaljik
Old 18-09-2011, 13:32   #452
hukukbilgisi

Takashi Kitano'nun Zatoichi'sini nasıl unuttum, 2 kere izlemiştim. Japon sinemasından ve çoğu filmde yaptıkları gibi araya mutlaka güldürecek sahneler ekliyorlar, ama yine de bir dram.
Old 19-09-2011, 13:07   #453
Av.Duygu Işık Behrem

Söz hazır Uzak Doğu Sineması'ndan açılmışken;
ben de Güney Kore yapımı olan Oldboyu izledim izleyeli unutamadığımı söylemek isterim. Bu film aynı isimli bir Japon mangasına dayanıyormuş.

Çok iyi bir film. İzlememiş olanlara tavsiye ederim. Soundtrack'ini de hala dinlerim ve çok beğenirim. Hero'yu da çok beğenmiştim, bu yönden meslektaşıma katılıyorum. Tam bir görsel şölendi. Uzak Doğu Sineması'nın görsel yönü çok vurucu oluyor! Hiçbir şey olmasa bile o renkleri görmek için izlersiniz. Ben şimdi isimlerini dile getirdiğiniz diğer filmleri de merak ettim.
Old 19-09-2011, 19:31   #454
hukukbilgisi

Oldboy'un yönetmeninden "Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil" filmini de önerebilirim.

Özet: Bir akıl hastanesinin her biri kendine has özellikteki onlarca hastası arasında, kendisini cyborg zanneden genç bir kızla insanların ruhunu çalabildiğini iddia eden bir erkek hasta bulunmaktadır. Hayatın bildik gerçekliğinden kopmuş bu iki insanın sıradışı yakınlaşmaları, tamamen başka bir gerçeklik üzerine kurulmuş hastane ortamı tarafından da desteklenir.
(beyazperde.com)

Yine Takeshi Kitano'nun "Akileus Ve Kaplumbağa" filmi de eşsiz bir filmdir. Bir nesneyi sanat eseri haline ne getiriyor sorusuna, biraz da eğlenceli bir cevap aramış Kitano.
Old 25-09-2011, 18:43   #455
hukukbilgisi

Varsayılan Ocean Heaven

Jet Li'den etkileyici bir dram: Ocean Heaven

"Dafu( Jet Li'nin oğlu ), Çin'de yaşayan bir milyonun üzerindeki otizmli hastadan biridir. Dalgın dalgın bakar ve başkalarının söylediklerini tekrarlar. Ayrıca çok iyi bir yüzücüdür. Akvaryumda çalışan Sam Wong, 22 yaşındaki oğlunun tüm bakımıyla yakından ilgilenmektedir.İyiliksever komşularının da yardımlarıyla mutlu bir şekilde yaşamaktadırlar... " (sinemalar.com)
Old 15-10-2011, 14:21   #456
üye31284

Erkekler ne söyler kadınlar ne anlar? / He's just not that into you.

Erkekler izlemese de olur ama kadınlar senede bir izlemeli bence. Ne zaman ki silkelenip kendine gelmesi gereken bir arkadaşımız olur, oturup bu klışeyi izlettiririz.
Old 15-10-2011, 15:13   #457
Adli Tip

Dün "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmini izledim. Filmin ne anlattığını anladığımda önerebilirim.
Old 15-10-2011, 20:17   #458
Av.Duygu Işık Behrem

Bugün filmekimi kapsamında gösterilen "Uyuyan Güzel/Sleeping Beauty" ve "Gökten Bir Uydu Düştü/Le Skylab" filmlerini izledim.

Uyuyan Güzel, herkese hitap edebilecek bir film değil ancak
Gökten Bir Uydu Düştü inanılmaz sevimli bir filmdi. Ben izlerken çok eğlendim. Julie Delpy'nin yönettiği ve oyuncular arasında yer aldığı film oldukça neşeli ve ayrıntılarla renklendirilmiş bir dönem filmi olmuş.

Julie Delpy'e Before Sunset ve Before Sunrise filmlerinden dolayı büyük hayranlık duyuyordum ama yönetmenlikteki başarısından dolayı bugün bir kez daha hayran oldum doğrusu!
Old 17-10-2011, 10:54   #459
Av.Duygu Işık Behrem

Et Maintenant, On Va Où?/ Peki Şimdi Nereye?

Hayatımda izlediğim en özel ve en güzel filmlerden birisiydi. Herkese gözüm kapalı tavsiye ediyorum! Filmekimi'nin şahanesi bu filmdi... Büyük ve kederli bir gerçeğin bu denli içten bir neşeyle anlatılabilmesi gerçekten zeka örneği idi.

Filmin ismi de çok çok başarılı şekilde verilmiş.

Ayrıca Nadine Labaki'nin güzelliği ve oyunculuğu baş döndürücüydü! Çok zor kadın beğenen bir insan olarak kendisini listemin ilk sıralarına alıyorum; muhteşem gözler, muhteşem bakışlar! Kadın olmanın zarafetinin ve gücünün anlamını bulduğu bir insan.
Old 25-10-2011, 19:32   #460
hukukbilgisi

Varsayılan Sıradan Faşizm

"Sıradan Faşizm

Yönetmen: Mikhail Romm
Oyuncular: Mikhail Romm, Marlene Dietrich, devamı...

Orijinal adı: Obyknovennyy fashizm
uzun metrajlı film SSCB . Tür: Belgesel
Süre: 138 dk Yapım yılı: 1966

Özet: 1901-1971 arası yaşamış önemli Sovyet sinemacısı Mikhail Romm, hemen tümü arşivlerden derlenmiş, aralarında Hitler'in özel film arşivi, SS subaylarının çektiği özel filmler, Sovyetler'in ve diğer kimi ülkelerin devlet arşivleri gibi kaynaklar da bulunan filmiyle, yalnızca Almanya'da Nazizmin 1930'larda başlayan yükselişini ve savaş sonuyla birlikte gelen çöküşünü anlatmakla kalmıyor. Aynı zamanda, faşizm denen olayın içinde oluştuğu koşulları, sıradan, küçük, önemsiz bulunan olaycıklarla, tehlikeli hoşgörülerle, gündelik ilgisizliklerle, yerine getirilmeyen görevler ve kaçınılan sorumluluk taşımalarla nasıl palazlandığını da gösteriyor. 1930'ların kısa, ama özlü çizgilerle verilen genel dünya panoraması, bizlere Marlene Dietrich, Marika Rakk, Cab Calloway?ı, caz ve fokstrot dinleyip dans eden bir dünyayı, çeşitli ülkelerin sona ermekte olan bir çağı simgeleyen liderlerini, kral ve kraliçelerini, modalarını, meraklarını, uğraşlarını da gösteriyor.

Film binlerce metre haber-film-den derlenmiş seçme anlarla, bizlere 20. yüzyılın en koyu ırkçısını eşsiz biçimde tanıtıyor. Hitler?le, ancak bir ek boyut olarak taşıdığı Latin groteskliği açısından aşık atabilecek olan Benito Mussolini ise, Hitler'in baş aktörlüğü karşısında bir yardımcı oyuncu ödülüyle yetinmesi gereken görkemli bir demagog, komedyen ve taklitçi. Usta ve çırağın göründüğü bölümlerde, film değme güldürülerle baş edebilecek bir düzeye erişiyor, insanda gerçek bir gülme isteği uyandırıyor. Film, bu ?güldürü? anlarının gerisindekileri, bu ?ko-mik-i şehir'lerin insanlığa nelere mal olduğunu her anında gösteriyor, en azından duyumsatıyor. Sıradan Faşizm önemli bir tarih dersi, sinemanın belge gücüne tanıklık eden önemli bir klasik.
"

Alıntı:beyazperde.com
Old 27-10-2011, 23:14   #461
hukukbilgisi

Varsayılan 1900 [Novecento]

Yönetmen : Bernardo Bertolucci
Senaryo Yazarı : Bernardo Bertolucci
Oyuncular: Robert De Niro, Gérard Depardieu
Tür : Dram , Duygusal , Savaş , Tarihi
Etiketler : 1900ler , 1910'lar , 1920ler , ... devam Etiket Ekle
Ülke : Almanya , Fransa , İtalya
Süre : 248 dk.

Fakir bir çiftçinin oğlu olarak dünyaya gelen Olmo ile İtalyanın en zengin toprak sahiplerinden Berlinghierinin varisi Alfredo aynı gün doğmuşlardır. Aynı çiftlik içinde büyüyen çocuklar çok yakın dost olurlar. Ancak yıllar geçtikçe aralarına sınıf farklılıkları girer. Adım adım Mussolini İtalyasına yaklaşılırken, iki dostun tarafları da belli olur. Marksist düşünceyi benimseyen Olmo, ailesinin etkisinde kalan ve faşistleri destekleyen Alfredonun artık tam karşısında durmaktadır.

Alıntı: http://www.sinematurk.com
Old 31-10-2011, 14:37   #462
Av. Taner BAŞ

Bu hafta sonu bir film izledim. İsmi "Zamana karşı"

Kapitalizmin resmini çiz deseler, inanın bu kadar güzel çizemezsiniz.

Film günü birlik klişelerden uzak, ve ben daha önce bu filmle aynı senaryoya ait bir film izlemedim.

Nicolas Cage'in Savaş Tanrısının yönetmeninden.

Bazı yerlerinde hafif mantık kopuklukları yaşansa da; eleştirmenleri umursamayın, gitmezseniz çok şey kaçırırsınız.

İyi seyirler
Old 17-11-2011, 11:11   #463
Av.Duygu Işık Behrem

Et Maintenant On Va Où/Peki Şimdi Nereye?

Merak edenler için filme dair bir şeyler yazdım:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=67330
Old 08-12-2011, 16:19   #464
cagrik

Varsayılan Gezİcİ Festİval

filmekimini kaçırmış biri olarak bende size imrendim duygu hanım. ama gezici festival geliyor altyazı dergisinden okuduğum kadarıyla. 14 aralık olması gerekiyor. bu festivale ilişkin ulaştığınız bilgileri paylaşırsanız seviniriz.
Old 10-12-2011, 17:01   #465
üye31284

Dün gece fantastik bilimkurgu izlemek için "Thor" u indirdik ama bir komedi filmiyle karşılaştık.

Bazı filmler vardır o kadar saçmadır ki bunalırsınız... Bazıları da vardır ki o saçmalık sizi güldürür. Tüm filmi çok saçma, yok artık daha neler diyerek geçirdik ama neticede çok eğlendik. Yanlış anlaşılmasın saçma bulduğumuz uzay, ışık yolu, yaratıklar falan değil onları normal bulduk da daha başka şeyleri kabullenemedik. Fantastik filmlerde mantık aradığımız düşünülmesin ne demek istediğimi izleyince anlarsınız nasılsa...

Netice olarak ciddi ciddi bu filmi öneriyorum. Saçmalıklarıyla eğlendirmek de önemlidir.

Senaryo değil ama görsellik gayet başarılıydı bu arada...
Old 12-12-2011, 13:15   #466
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan cagrik
filmekimini kaçırmış biri olarak bende size imrendim duygu hanım. ama gezici festival geliyor altyazı dergisinden okuduğum kadarıyla. 14 aralık olması gerekiyor. bu festivale ilişkin ulaştığınız bilgileri paylaşırsanız seviniriz.

Gezici Film Festivali- İZMİR Programı

http://www.izmirdesanat.org/wp-conte...1320-izsgd.jpg
Old 12-12-2011, 22:02   #467
üye25928

The Fall.

Kesinlikle izleyin izlettirin.
Old 25-12-2011, 15:48   #468
Cansu Payzin

Aşağıda liste olarak yazdığım filmleri izlemenizi öneririm.
Siyah Kuğu (oyuncu Natalie Portman
Prestij (yönetmen Christopher Nolan)
Memento (yönetmen Christopher Nolan)
American History X (Edward Norton)
The Fighter (oyuncu Christian Bale)
The King's Speech

Şu aralar vizyonda olan A Dangerous Method ve The Ides of March izlemek istediğim filmlerden.
Dizi olarak
Game of Thrones
Camelot
Suits izlemenizi öneririm.
Old 26-12-2011, 10:22   #469
Av. Ali YILMAZKARA

The Ides of March bana yavan geldi. 10 üzerinden zorlamayla 6 verdim.
Şuan gösterim de olan Sherlock Holmes: A Game of Shadows da biraz balon geldi. Yani 2. seri filmi yapmak için yapmışlar sanki. Ya da bilmiyorum dışarıda üşüyüp sinemada paltomu çıkartmadığımdan sıkıntı basmıştı o da filme ilişkin değerlendirmeme yansımış ta olabilir neyse kişisel görüşüm budur. Mission imposible 3 e gitmediğime pişman oldumdu
Old 26-12-2011, 16:11   #470
Av.Siya

defalarca yazılmıştır muhtemelen ama yazmadan edemedim:12 kızgın adam
Old 27-12-2011, 13:31   #472
Ahmetochi

"içimdeki deniz" mükemmel bir filmdir...
Alice harikalar diyarında var yeni fantastik bir film.. o da güzel
Old 04-01-2012, 17:04   #473
H.Mahir FIRAT

Pedro Almadovar'ın son filmi La piel que habito "şiddetle" tavsiye ediyorum dramlardan hiç hoşlanmasam da beni koltuğa kitledi...
Old 09-01-2012, 16:35   #474
Av.Bülent Özkan

Arkadaşlar;

2010 Kanada, Lübnan ortak yapımı "INCENDIENS" (Türkçe'ye "içimdeki yangın" adı ile çevrilmiştir) ŞİDDETLE tavsiye edebileceğim bir filmdir.

Çarpıcı ve sürpriz sonları sevenler için mükemmel.Savaş ve ayrımcılığın rezil sonuçlarını anlatırken sizi şok edeceğine eminim. Görselliği de cabası.İzleyiniz.

Selamlar.
Old 09-01-2012, 17:23   #475
Av. Ali YILMAZKARA

Warrior isimli Dövüş filmi ancak bir o kadar da duygusal Tavsiye ederim.
Old 25-01-2012, 10:34   #477
av.kamil yıldırım

Daha önce yazılmış olabilir özürlerimle 12 Angry Man ' i şiddetle tavsiye ederim
Old 25-01-2012, 14:29   #478
avpınar

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"Adalet Oyunu"
http://www.adaletoyunu.com

Tavsiyeniz üzerine dün akşam izledim ve gerçekten tüm meslektaşların izlemesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum.
Old 25-01-2012, 14:40   #479
carlito

Gangaster Jack Mesrine'nin Hayatı'nı Anlatan ''Public Enemy'' ..

Film 2 Bölüm, 2 Bölümü de Olağanüstü..

Başrolde, Vincent Cassel var ve harika bir oyun çıkartıyor..
Old 27-01-2012, 11:39   #480
Av. Ali YILMAZKARA

"The Help" 10 üzerinden gönül rahatlıgıyla 8 verdiğim 84. Oscar Ödüllerine En iyi film dalında aday olan bir film.
- Özgürlükler ülkesi Amerika'da çok değil 2 nesil öncesine kadar RENKLİ insanlar vardı. Sevilmeyen beğenilmeyen renkte...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi