Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kardeşim Boşanıyor

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-02-2003, 15:19   #1
dertli abla

Mutsuz Kardeşim Boşanıyor

Merhabalar,

Sitenizi inceleyince ne kadar ciddi çalıştığınızı görerek kendi adıma sevindim. Buradan birilerinin bana yardım edeceğine gerçekten eminim.
Erkek kardeşim 3 ay önce boşanma davası açtı. Eşinin yalancılığı ile bizlere, akrabalarına hatta yakın arkadaşlarına kötü davranışta bulunması bir çok sebep arasından en temel sorunları... Şu an ayrı yaşıyorlar, fakat henüz eşyalar ayrılmadığı için kardeşim arkadaşlarının yanında kalıyor. Arada çocuk yok eşide çalışmıyor. Kısa süre önce yaptıkları görüşmede kardeşim niyetinin ciddi olduğunu anlatmış, bu işi zorlaştırmamasını rica etmiş. Fakat eşi boşanmak istemediğini ve mahkemenin süresini sonuna kadar uzatacağını söylemiş. Yardımınızı istediğim sorularım şunlar:
1. Bu durumda mahkeme en fazla ne kadar sürer?

2. Geçecek olan süre içinde kardeşim eşyalarını ayırıp kendine yeni bir ev kurabilir mi? Henüz boşanmadan önce eşyaların ayrılması sırasında gerekli olan prosedur nelerdir?

3. Kardeşim devlet memurudur. Bağlanacak nafakanın maaşına oranı en fazla ne kadar olabilir?

4. Yukarıda bahsettiğim iki temel sebep boşanmak için yeterli bir sebep midir.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03357697 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.