Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatma\Boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-05-2015, 16:35   #1
Konuk

Varsayılan Aldatma\Boşanma

Evvela sitede emeği geçen tüm Hukukcu kişilere teşekkürlerimi arz ederim ..21 senelik evliğim ama boşanmak istiyorum gerek sorumsuzluğu gerekse savruk yatırımları nedeniyle birde başka bir kadın girince hayatımıza ayrılmayı istiyorum ama eşimin borçları beni ürkütüyor net açıklamıyor hiç bir şeyi pskolojik baskı yaparak kredi çekmemi istiyor .eşimin tlfnunda bir numara gördüm gece aranmış numarayı aradım bir bayan ,3 yıldır eşimle işi gereği ayrıyız 2 haftaya bir geliyor..Eşim işim var diyerek kadının bulunduğu memlekete gidiyor eşimin zina yaptığını nasıl kanıtlayabilirim ? Kanıtlasam zina suç değilmiş Boşanmak istiyorum,ama aldatan eşim, boşanırsam borçlarına bende oratağım kanıtlamak için ses cihazı koymak istedim yasal olmadığını öğrendim tlf aramalarını döküman çıkarmak istedim online işlemlerden oda yasal değilmiş özel hayata müdahale oluyormuş bu kadar yasak kural varken zina yaptığını nasıl kanıtlayabilirim Kadının bulunduğu memlekete giderek suç üstü yapmak beni sıkıntıya düşürürmü ? borçlarına ortak olmadan hakkım olanı alıp selamete çıkmak istiyorum borçlarına ortak olmadan bu evliliği nasıl noktalarım ne yapmam lazım ? Teşekkür ederim ..
Old 21-05-2015, 20:54   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Evvela sitede emeği geçen tüm Hukukcu kişilere teşekkürlerimi arz ederim ..21 senelik evliğim ama boşanmak istiyorum gerek sorumsuzluğu gerekse savruk yatırımları nedeniyle birde başka bir kadın girince hayatımıza ayrılmayı istiyorum ama eşimin borçları beni ürkütüyor net açıklamıyor hiç bir şeyi pskolojik baskı yaparak kredi çekmemi istiyor .eşimin tlfnunda bir numara gördüm gece aranmış numarayı aradım bir bayan ,3 yıldır eşimle işi gereği ayrıyız 2 haftaya bir geliyor..Eşim işim var diyerek kadının bulunduğu memlekete gidiyor eşimin zina yaptığını nasıl kanıtlayabilirim ? Kanıtlasam zina suç değilmiş Boşanmak istiyorum,ama aldatan eşim, boşanırsam borçlarına bende oratağım kanıtlamak için ses cihazı koymak istedim yasal olmadığını öğrendim tlf aramalarını döküman çıkarmak istedim online işlemlerden oda yasal değilmiş özel hayata müdahale oluyormuş bu kadar yasak kural varken zina yaptığını nasıl kanıtlayabilirim Kadının bulunduğu memlekete giderek suç üstü yapmak beni sıkıntıya düşürürmü ? borçlarına ortak olmadan hakkım olanı alıp selamete çıkmak istiyorum borçlarına ortak olmadan bu evliliği nasıl noktalarım ne yapmam lazım ? Teşekkür ederim ..

Sayın Katılımcı,

-Eşinizin aldattığı kadınla eşinizi suç üstü bastırmaktan bahsetmektesiniz. Bu mümkün değildir. Çünkü aldatma veya zina Türk Ceza Kanununda suç olarak tanımlanmamıştır. Suç değildir ancak boşanma sebebidir.

-Eşinizin size aldattığını tanık,telefon görüşmeleri, sosyal internet paylaşımları gibi iletişim araçları ile ispatlayabilirsiniz.

-Olası bir boşanmadan sonra edinilmiş malların bölüşümü/tasfiyesi davası açabilirsiniz. Bu davada edinilmiş malların yarı bedelinin alma hakkınız olabilir.

-Tasfiye davasında: edinilmiş malların üzerlerinde haciz varsa; haciz bedelleri düşüldükten sonra geriye bir şey kalırsa o kalan şeyin yarısını alabileceğinizi düşünmekteyim. Ama edinilmiş mallar borca batık ise bir şey de alamayabilirsiniz.

-Her aşamada hak kaybına uğramamak için bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz.

Kolay Gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi