Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Avukatlık Hukuku HÇG Hakkında

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-05-2007, 13:04   #1
Armağan Konyalı

Varsayılan Avukatlık Hukuku HÇG Hakkında

Sayın Üyeler

Avukatlık Hukuku konusunda değişik kurallar üzerinde araştırma-geliştirme etkinliği için kurulacak bir Hukuk Çalışma Grubunda yer almak isterseniz lütfen adıma tıklayarak özel mesaj gönderiniz ya da bu alanda yanıtlayınız.

Avukatlık Mesleği son 30 yıldır sürekli kan kaybetmektedir. Toplumsal yapımızdaki hızlı gelişmeler karşısında Avukatlık Mesleği eski kurallarıyla ayakta durmaya çalışmakta ancak gelişmelerle kambur üzerine kambur binmektedir.

Avukatlık Mesleği kanun, yönetmelikler ve meslek kuralları ile düzenlenmiştir.
- Bu kuralların yeterli olup olmadığı
- Değiştirilmesi gereken hükümler olup olmadığı
- Yeni kural önerileri olup olmadığı
- TBB’nin değişiklik önerilerinin yerinde olup olmadığı

gibi konularda sohbet etmek üzere ve
Avukatlık Hukuku HÇG kurulmasına hazırlık olmak üzere

sitemizin Sohbet Odasında 21 Mayıs Pazartesi akşamı saat 21.30 – 22.30 arasında bir saat süreli bir sohbet toplantısı düzenlenmiştir. Tüm üyelerimiz davetlidir.

Saygılarımızla
Old 17-05-2007, 15:05   #2
persona

ben kendi adima bu guzel calisma gurubuna, ingiteredeki avukatlarin calisma sartlari, sirketlerin ,nasil isledikleri meslek ilkeleri, barolarin islevleri gibi konularda , kaynak ve yazilar gonderebilirim..bundaki amac, en azindan mevcut calisma sartlarimizdaki eksiklikleri veya fazlaliklari gormemiz acisindan karsilastrma sansimiz olur, diye dusundum...

ama taktdir edersiniz ki, tek bir sorun var butun kaynaklar ingilizce olacak, dolayisiyla gurup icindeki ingilizce bilen ustadlara cevirileri gerceklestirmeleri icin gonderebilirim... benim maalesef su anda boyle guzel bir proje icin calisacak yeterli vaktim yok.

gurubun olusmasina cok memnun oldum, uzun vadede calismalariniza elimden geldigince katkida bulunmayi cok istiyorum... burada ortaya konacak calismalarin bize meslek yasantimizda cok olumlu yansiyacagi gorusundeyim.
ozellikle bence vakti dolmus olan miras olarak aldigimiz BURO tipi avukatlik sisteminin 21. yuzyilin gereklerine ve hizina uymadigi gorusundeyim...forum alaninda bu konuda kaliteli bir tartisma gormek en buyuk dilegim.

tekrar, tum uyere calismalarinda basarilar...
Old 17-05-2007, 15:16   #3
Armağan Konyalı

Sayın persona

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Gönderecekleriniz kuş dilinde bile olsa bizim için değerli olacaktır. Anlamadığımız yeri size sorarız.

Saygılarımla
Old 17-05-2007, 17:58   #4
Jeanne D'arc

Katılmayı çok isterim.

Diğer çalışma gruplarındaki performansım düşünüldüğünde; hayal kırıklığı oluşturabileceğim uyarısıyla birlikte, ben de varım!

Saygılarımla.
Old 18-05-2007, 09:29   #5
SINIRSIZ

Sohbete katılmayı çok isterdim fakat çok geç bir saat tercih edilmiş.. ne yazıki sadece büroda internet olduğundan 21 mayıs akşamı sohbetine katılamayacağım fakat gruba katılmayı çok isterim.. eminim verimli çalışmalar yapılan bir grup olacak...

Tüm meslektaşlarıma kolaylıklar diliyorum..
Old 18-05-2007, 15:15   #6
Adli Tip

Bir aksilikle karşı karşıya gelmezsem ben de bu toplantıya katılmak isterim. Duyarlılığınız için teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Old 18-05-2007, 16:15   #7
Armağan Konyalı

Sayın Jeanne D'arc
Bu grupta hayal kırıklığı olmayacak.

Sayın fehiman
Hukuk Çalışma Grupları sohbete değil, çalışma esasına göre düzenlendiğinden, sohbete katılmamanız çalışmalara katılmanıza engel olmayacaktır.

Sayın Av.Uygar
Bir aksilik olsa bile çalışmamız uzun soluklu olduğundan bu bir aksilik sayılmaz.

Herkese iyi tatiller dilerim. Pazartesi günü görüşmek üzere... Saygılarımla
Old 19-05-2007, 10:16   #8
av.sevdacan

Daha önce sitemizin herhangi bir çalışma grubunda yer almadım. Ancak halen yürürlükte bulunan bir Kanun'un taslak çalışmasına fiilen katkılarım oldu.

Kabul ederseniz ben de gruba dahil olmak isterim.

Saygılarımla.
Old 21-05-2007, 17:05   #9
Armağan Konyalı

Bu akşam saat 21.20 de Sohbet Odamızdaki toplantıya bekleniyorsunuz.

Son hatırlatma. Saygılarımla
Old 21-05-2007, 20:05   #10
Admin

Sohbet toplantısına katılmak için bu linke tıklayınız. Toplantı saati süresince bu link tüm THS üyelerinin kullanımına açık olacaktır. (Aktif üye statüsünde OLMAYAN üyeler dahil)
Old 22-05-2007, 07:26   #11
Adli Tip

Umarım keyifli ve etkin bir sohbet gerçekleşmiştir. Toplantıya katılamadığım için çok üzgünüm. Dün akşam evimde olup toplantıya katılmayı planlıyorudum ancak, saat 17.00'de evimdeki tadilat işlerini birtirmeyi vaad eden usta!!!lar, evimi saat 21:30'da ve 2 gün daha kullanılamaz bir halde teslim ettiler.
Old 22-05-2007, 11:01   #12
Armağan Konyalı

Sayın Av.Uygar

İki gün sonra da olsa geliniz. İncelenecek çok konumuz var. Kendi konunuzu da alıp gelebilirsiniz. Sizin konunuzda çalışmak isteyen üyelerle grup kurabilirsiniz. Hatta isterseniz ustaları da getirin: avukatlığın dışarıdan nasıl göründüğünü de bilmekte yarar var bence.

Avukatlık için çalışmak kendimiz için çalışmak demektir.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi