Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

ErkeĞİ Kurcalayin:)

Yanıt
Konu Notu: 2 oy, 4,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-08-2009, 17:21   #241
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bu iki olaydaki sorulara, doğru cevabı veren kadın üyelerin erkeği kurcalamasına gerek kalmaz.

Tek bir doğru yanıt yoktur, her kadın bu bahsedilen örnek vakalar için kendine göre farklı yanıtlar verir ki kendine göre de doğru olan odur. Vakaları incelersek, Bana göre, 1. vakada kadın hala konuşup isteğini ertesi gün mü söylüyor? Tüm deliller varken hala konuşuyor ve bağırıp çağırıyor mu? Kadın geç kalmış.. Bir de zeytinyağı vaziyetleri ile psikiatriye sevk muamelesi))

2. vakada doktor hedefi yanlış tespit etmiş Teşhis yanlış..Ben olsam o doktora bir daha gitmem, öldürebilir de

Bu iki vakadan da avukatlara iş çıkabilir gibi geldi bana.
Old 06-08-2009, 17:29   #242
Nur Deniz

Olay 1: Kadın psikiyatra kocasıyla beraber gider, ilaç başlanır ama bu ilaçların yan etkisi saçma sapan rüyalardır. Bir daha rüya görsede inanmaz.

Olay2:
-Seni kocam mı gönderdi?
Old 06-08-2009, 17:34   #243
Academic

Alıntı:
Aptal Puma Sendromu Nedir ?
Pumayı bilirsiniz. Hani vahşi kedilerin uzak atalarından.Yaklaşık iki metre uzunluğundaki benekli yırtıcı. Birçok özelliği ile ünlüdür bu ormanların harika kedisi. Ama en çok ta hızlı ve kıvrak koşusu ile tanınır. Avının peşine düştüğü andan itibaren giderek hızlanan ve vücudunun tüm eklem ve kaslarını ortaya koyan hareketlerini seyretmek bir zevktir. Bu ölüm koşusu bazen pumanın, bazen ise hayatı için koşan kurbanın zaferi ile sonuçlanır.
Peki bir puma avının peşinden ne kadar koşar? İste ormanların vahşi avcısını uygarlıkların kurucusu insana örnek yapacak olan da pumanın bu özelliğidir. Puma avının peşinden sürdürdüğü "ölüm koşusunu" her zaman avının cüssesine göre ayarlar. Yani bir ceylan ele geçirmek için koştuğu süre ile, bir tavşanın peşinden geçirdiği süre asla aynı değildir. Çünkü puma akıllı bir hayvandır ve koşarken harcadığı enerji miktarı, avdan elde edeceği potansiyel enerji miktarını aştığı anda puma koşmaktan vazgeçer. Yenilgiyi kabul edip başka av arar. Bu nedenle ceylanın peşinden fazla, tavşanın peşinden çok daha az koşar. İşte "aptal puma sendromu" bunun tersini yapan insanların ruh halini ifade etmek için, yani bir tavşanın peşinden yıllarca koşan, sonra da yakaladığı avı bir öğünde bitiren akılsızlar için kullanılır. Başarının sırrı pumalıktan, yani harcanan emek, ulaşılan sonuç ilişkisindeki dengeyi iyi saptamaktan geçiyor.

Erkeği kurcalamak da şu yukarıdaki alıntıdaki gibi bir durum Kurcalanacak erkek varrr kurcalanmayacağı var. Eğer çabaya değiyorsa yani harcanan çaba elde edilecek sonuçtan fazla ise kurcalamanın yararı yok. Bunun ölçüsü ise sizin ne kadar akıllı bir puma olduğunuza ve avın büyüklüğüne bağlı)) Fakat bence kurcalarken daima dikkatli olmak şart. Kurcalananın bozulacağı dikkate alınmalı ve sınırlar aşılmamalı, öyle karavana bilmeden her düğmesine basmamalı, gereksiz kabloları kesilmemeli) Özgünlüğü korunmalı, gerekirse tarihi eser olarak saklanabileceği ve özgünlüğünden bir şey yitirmemsi gerektiği edikkate alınmalı. Parça değişikliği durumunda değerinin düşeceği ve habire servise götürmek gerekeceği ve bunun durduk yerde ek bir külfet oluşturulacağı hatırdan çıkarılmamalı Ama artık gerçekten bozulmuşsa da gereksiz yere saklanmaması gerektiği kendisi tarafından da bilinmeli)
Old 06-08-2009, 19:25   #244
ISIL YILMAZ

Yanıtlarım :

1. Kadın, kocasının önerisine uyarak doktora gider, doktorla aralarında aşk başlar. Kadın, doktoru "hem de bizim yatağımızda" ağırlar. Kadın ve kocası arasındaki diyalog tersine şekilde ama aynen yaşanır. Bu evlilik, bu kısır döngüye bağlı olarak süreeer, gider.

2. Kadın avuklatın sözünü dinler, boşanır. Kendine 20lik bir sevgili bulur ve o yaşta 20liklere "katlanmanın zorluğunu" bizzat tespit eder.

Bidim mi, bildim mi ?
Old 06-08-2009, 19:27   #245
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Yanıtlarım :

1. Kadın, kocasının önerisine uyarak doktora gider, doktorla aralarında aşk başlar. Kadın, doktoru "hem de bizim yatağımızda" ağırlar. Kadın ve kocası arasındaki diyalog tersine şekilde ama aynen yaşanır. Bu evlilik, bu kısır döngüye bağlı olarak süreeer, gider.

2. Kadın avuklatın sözünü dinler, boşanır. Kendine 20lik bir sevgili bulur ve o yaşta 20liklere "katlanmanın zorluğunu" bizzat tespit eder.

Bidim mi, bildim mi ?

Kesinlikle siz bu işi biliyorsunuz.
Old 06-08-2009, 20:00   #246
Atahun

Aslında ilk başlarda erkekler sağlamdı. Sonra ne olduysa, kurcalana kurcalana bu hale geldi.
Old 06-08-2009, 20:26   #247
Av.Nevra Öksüz

Alıntı:
Yazan Atahun
Aslında ilk başlarda erkekler sağlamdı. Sonra ne olduysa, kurcalana kurcalana bu hale geldi.

Old 06-08-2009, 20:31   #248
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
OLAY: 1

Erkek Üniversitede Prof.dur. Bir gece eşinin yokluğundan bilistifade, eve sevgilisini getirir. Eşi ise zamansız(!) eve gelir ve bunları basar. Kocasına bağırır çağırır. Der ki,

-Beni aldattığın yetmezmiş gibi, bu haltı benim yatak odamda yapmaya utanmıyor musun?

Adam, sessiz…Kem küm etmiş.
Ertesi gün, kadın kocasına;
-Boşanmak istiyorum, demiş.
Kocası,
- Niye? Ne oldu? Demiş.
Kadın,

-Daha n’olsun? Benim yatağımda sevgilinle seni basmadım mı?

Adam,
- Ne saçmalıyorsun, sen. Ne basması, ne yatağı? Halüsinasyon mu gördün sen?

Kadın bir müddet daha bağırır. Adam aynı cevabı verip, bir de psikaytra gitmekten söz eder.

Sizce sonuç ne olmuştur?

OLAY:2

Geçen gün hastanede 45 yaşlarındaki kadın doktor, avukat olduğumu öğrenince sordu:
-Avukat Bey, kocam 23-25 yaşlarındaki kızlarla geziyor. Kızların bazılarını uyarıyorum. Bitiriyorlar. Ama o yine buluyor. Kızlara dava açabilir miyim?
Ben,
- Kocanıza boşanma davası açabilirsiniz.

Doktor,
- (Sizce ne demiştir?)

Olay-1 Cevap: Psikaytra gidilmemiştir. Kadın kocasına inanmış görünmeyi tercih etmiştir. Aksi takdirde vermek zorunda kalacağı kararlar işine gelmemektedir. Kocasını sevmektedir. Çocuklar vardır. Evliliği bitirmek istememektedir. Halüsinasyon olayı ikisinin de işine gelmektedir. Aldatma olayı, yaşanmamış sayılır.(Bu olay ayniyle vakidir)

Olay-2 Cevap: Doktor: Ama ben kocamı seviyorum.

Burada da kocasını seven bir kadın vardır. Kadın, zeki, entelletüel birisidir.(Benim gözlemim). Ancak, çok şişmandır. Yüzünün güzel olması, cinsel yaşamlarını kurtarmaya yetmemektedir. Erkek ise karizmatiktir(Kadının ifadesine göre; kel de olsa). Kadın, kocasının yüzeysel çapkınlıklarına bir şey demeyecektir. Ancak 23-25 yaşındakilerle rekabet edecek hali ve gücü yoktur. O nedenle, onlarla irtibata geçerek bazılarını caydırmaktadır. Caydıramadıklarını ise, dava yoluyla uzaklaştırmaya çalışmaktadır.

Özetle, cahil, okumuş, entellektüel fark etmez. Evlilik farklı bir olgudur. Ama, cinsellik çok daha farklı olgudur.

Hamiş: Soruların cevabını feminist olan ve olmayanlar verememiştir. Sınıfta kaldınız. O halde erkeği kurcalamaya hakkınız yok.

Ama hakkınızı teslim etmek de lazım. Cevaplar komikti. Işıl, Türk filmi senaryosu yazdın mı? Yazmayı düşündün mü.
Old 06-08-2009, 22:04   #250
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan supernatural
Hümanist olmakta fayda var gibi geliyor bana

Yani 20-24 yaş arasındaki insanları sevelim, koruyalım, kollayalım, hümanistçe ama asla safça değil.
Old 06-08-2009, 22:11   #251
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Yani 20-24 yaş arasındaki insanları sevelim, koruyalım, kollayalım, hümanistçe ama asla safça değil.

8 ay sonra 25 olsa sorun olur mu?
Old 06-08-2009, 22:12   #252
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan supernatural
8 ay sonra 25 olsa sorun olur mu?

Bence hiç sorun değil, ben öyle hümanistim ki, yaşa başa bakmam.
Old 06-08-2009, 22:13   #253
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bence hiç sorun değil, ben öyle hümanistim ki, yaşa başa bakmam.

Old 06-08-2009, 22:31   #254
Nur Deniz

Sıkıldım bu konudan..

George gelse kurcalamam artık.
Old 06-08-2009, 22:54   #255
Academic

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Yanıtlarım :

Bidim mi, bildim mi ?

Hımmm güzel senaryo))
Old 06-08-2009, 22:55   #256
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Olay-1 Cevap: Psikaytra gidilmemiştir. Kadın kocasına inanmış görünmeyi tercih etmiştir. Aksi takdirde vermek zorunda kalacağı kararlar işine gelmemektedir. Kocasını sevmektedir. Çocuklar vardır. Evliliği bitirmek istememektedir. Halüsinasyon olayı ikisinin de işine gelmektedir. Aldatma olayı, yaşanmamış sayılır.(Bu olay ayniyle vakidir)

Olay-2 Cevap: Doktor: Ama ben kocamı seviyorum.

Burada da kocasını seven bir kadın vardır. Kadın, zeki, entelletüel birisidir.(Benim gözlemim). Ancak, çok şişmandır. Yüzünün güzel olması, cinsel yaşamlarını kurtarmaya yetmemektedir. Erkek ise karizmatiktir(Kadının ifadesine göre; kel de olsa). Kadın, kocasının yüzeysel çapkınlıklarına bir şey demeyecektir. Ancak 23-25 yaşındakilerle rekabet edecek hali ve gücü yoktur. O nedenle, onlarla irtibata geçerek bazılarını caydırmaktadır. Caydıramadıklarını ise, dava yoluyla uzaklaştırmaya çalışmaktadır.

Özetle, cahil, okumuş, entellektüel fark etmez. Evlilik farklı bir olgudur. Ama, cinsellik çok daha farklı olgudur.

Hamiş: Soruların cevabını feminist olan ve olmayanlar verememiştir. Sınıfta kaldınız. O halde erkeği kurcalamaya hakkınız yok.

Ama hakkınızı teslim etmek de lazım. Cevaplar komikti. Işıl, Türk filmi senaryosu yazdın mı? Yazmayı düşündün mü.

Bütünlemede geçer yine de gereğince kurcalarız)))
Old 07-08-2009, 09:49   #257
NurTuna

Olumlu

Alıntı:
Yazan Atahun
İşte budur! Sakin olun, acık mecaraya atıldı, belki de atılmadı, siz onunla maceralı macerasız nasılsınız?
Old 07-08-2009, 11:56   #258
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
... Işıl, Türk filmi senaryosu yazdın mı? Yazmayı düşündün mü.

Old 07-08-2009, 17:00   #259
üye18721

Erkeği bilemem de asıl bilgisayarınızı kurcalamayın.. Biraz sonra gelecek müvekkille- asabi bir müvekkil - yazdığım dilekçeyi neden bulamadığımı açıklayamayacağım.Zaten dosyayı da bulamıyorum.Şu ayarları bir düzelteyim bir daha pc'yi kurcalamayacağım.
Old 10-08-2009, 19:05   #261
Gülümse

Alıntı:
Yazan selcukalp
erkek cesurdur

Yani... Kurcalansada bozulmaz diyorsunuz...
Old 10-08-2009, 23:09   #262
Münzevi

Evlenirken esim olacak kisiye sunu diyecegim. Birine asik olursan bu durumdan beni lutfen haberdar et. Cok aglarim belki ama eger esim baskasina asik olmussa esime hic kirilmadan kendimi resmi olarak bosatip o kadinla kendi ellerimle hem de butun dugun masraflarini ben yaparak evlendirecegim. Asla oteki kadina kirici ifadeler kullanmadan, hiciv yapmadan, ignelemeden. Cunku aska kesinlikle inaniyorum ve asiklarin onunde cocuklar varsa bu onlarin birlesmelerine kesinlikle engel olmamalidir diye dusunuyorum. Boyle yapmamin sebeplerinden biri de artik baskasina asik olmus bir herifle ayni yatagi asla paylasamayacagimdir. Isterse oteki kadinin eline dahi dokunmamis olsun, farketmez, o kalp artik baskasinindir (aslinda erkeklerin ayni anda bes yuz kadini sevebilecegi gercegini her ne kadar biliyor olsam da). Ve kendime ama olsun benim olsun mantigiyla baskasini aramaya koyulacagim
Old 10-08-2009, 23:53   #264
Münzevi

Alıntı:
Yazan Gülümse
Hayda... Erkekleri kurcaladık kadınlar bozuldu

Yok Gulumse hanim. Ben yillardir sosyolojik olarak bu aldatma olaylarini gerek akademik calismalar icin gerekse kisisel merakimdan inceledim, arastirdim. Karsilikli iliskilerde erkegin karisini aldatma hadisesi kadina oranla %69 daha fazla. Bu oldukca yuksek bir oran. Yani bu erkeklerde bir hastalik. Benim de hasta bir erkekle isim olamaz, sagliklisi lazim bana
Old 11-08-2009, 00:29   #265
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan agatha
İşte budur! Sakin olun, acık mecaraya atıldı, belki de atılmadı, siz onunla maceralı macerasız nasılsınız?

Nesimi ye sormuşlar , yarin ile hoş musun?

Hoş olayım, olmayım, o yar benim kime ne?

Old 11-08-2009, 00:36   #266
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Puresoul
Evlenirken esim olacak kisiye sunu diyecegim. Birine asik olursan bu durumdan beni lutfen haberdar et. Cok aglarim belki ama eger esim baskasina asik olmussa esime hic kirilmadan kendimi resmi olarak bosatip o kadinla kendi ellerimle hem de butun dugun masraflarini ben yaparak evlendirecegim. Asla oteki kadina kirici ifadeler kullanmadan, hiciv yapmadan, ignelemeden. Cunku aska kesinlikle inaniyorum ve asiklarin onunde cocuklar varsa bu onlarin birlesmelerine kesinlikle engel olmamalidir diye dusunuyorum. Boyle yapmamin sebeplerinden biri de artik baskasina asik olmus bir herifle ayni yatagi asla paylasamayacagimdir. Isterse oteki kadinin eline dahi dokunmamis olsun, farketmez, o kalp artik baskasinindir (aslinda erkeklerin ayni anda bes yuz kadini sevebilecegi gercegini her ne kadar biliyor olsam da). Ve kendime ama olsun benim olsun mantigiyla baskasini aramaya koyulacagim

-Bu bir halusinasyon mesajı değil mi,biraz daha bakarsam, hatta gözlerimi şaşı yaparsam doğru mesajı görebilirim değil mi?

-Güzel kardeşim derdin yatak olsun yeter ki, düğün masrafı yapacağına git bir ev tut, bütün odalarını yatak odası olarak yenile mesela..
Old 11-08-2009, 09:59   #267
Atahun

Alıntı:
Yazan Gülümse
Hayda... Erkekleri kurcaladık kadınlar bozuldu

E ben diyorum erkekleri fazla kurcalamayın diye... Bakın bu sefer de hasta ettiniz.

%69' luk oran, sanıyorum dünya ortalaması. Bence bizim ülkede bu oran daha da fazla. "Ben asla yapmam" diyen, bence beceremiyordur. (diye düşünüyorum.)
Old 11-08-2009, 10:34   #268
üye8180

Alıntı:
Yazan Atahun
%69' luk oran, sanıyorum dünya ortalaması. Bence bizim ülkede bu oran daha da fazla. "Ben asla yapmam" diyen, bence beceremiyordur

Bu oran mı önemli, bu oranı önemseyen kadınların oranı mı önemli ?

Erkekler pek havaya girmesinler.

Dünyada, kocasının ya da sevgilisinin kendini aldatıp aldatmadığı ' en önemli meselesi ' olmayan kadınlar da var. Hem de epey fazla oranda. Bazı akıllı kadınlar fanilerle değil de mesela parasal meselelerle, iyi ve kaliteli yaşamayla, kısa ve öz kendileriyle daha çok ilgilenebilirler.
Old 11-08-2009, 11:41   #269
Münzevi

Alıntı:
Yazan Atahun
E ben diyorum erkekleri fazla kurcalamayın diye... Bakın bu sefer de hasta ettiniz.

%69' luk oran, sanıyorum dünya ortalaması. Bence bizim ülkede bu oran daha da fazla. "Ben asla yapmam" diyen, bence beceremiyordur. (diye düşünüyorum.)

Hah gordunuz mu alin size ispati Sizi tenzih ederim atahun bey ama goruyorsunuz hemcinslerinizi savunacak elinizde guclu bir teziniz bilem yok Icler acisi, hasta erkekler, erkekler hasta, hasta, hasta...ALlahim nicin erkeklerin kalbini birden fazla kadini ayni anda sevebilecek kadar elastik yarattin? Niciiiiiiiiiiiiiiiiiin?

Neslihan hanima da katiliyorum. Bu munasebetle su noktayi vurgulamadan edemeyecegim. Kocama karsi katiyyen ve katibeten hafiyelik etmem, maillerini, telefon mesajlarini filan kurcalamam ve onu takip te etmem. Taki onu kendim yanilgiya mahal vermeyecek sekilde bir gun yakalayana dek. Iste o andan itibaren benim sikintim baslar. Butun davalari kaybederim, muvekkillerin olmadik hakaretlerini bile duymayacak kulaga sahip olurum. En sonunda barodan atilirim. Elimde degil. Tam gun(?) (full time)sofu olsam yine faydasi olmaz. Ama insan korktuguyla imtihan oluyordu demi. Eyvaahh ne yapacam . Yok yok korkmuyorum, sikiysa aldatsin. Savciliga suc duyurusunda bulunurum.
Old 11-08-2009, 13:01   #270
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan selcukalp
erkek cesurdur

Yani ne?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09270811 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.