Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ameliyat Olan Eş İle İlgilenmeme,Nafaka Ödememe,Boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-07-2009, 12:45   #1
hülya k

Varsayılan Ameliyat Olan Eş İle İlgilenmeme,Nafaka Ödememe,Boşanma

biz eşemle 3 yıl önce ayrıldık daha doğrusu ben evimi terketmek zorunda kaldım bel fitiği oldum fıtığım patladı sol bacağım uyuştu doktorlar keinlikle ameliyat dedi eşim onlara inanmadı ve onun hiçbirşeyi yok diyip tedavimi yaptırmadı ve bu arada evine bakmadı yani evdeki eşyaları satıp kendine sigara almaya başladı evlendiğimde 1 haftalık evli iken tüm zinet eşyalarıma el koydu evlendikten 9 ay sonra amasya ya yerleştik ailesiyle birlikte oğlum 1,5 yaşında iken rahatsızlığımı kabul etmediği için ailemi aradım ve gelip beni ve oğlumu kendi rızasıyla aldılar kendisi arabaya bindirdi bizi ailem gl-elir gelmiz hast gittik ve ben devlet hastanesinde %50 felç kalma riskiyle eameliyata girdim 1 hafta sonra bir daha ne aradı nede sordu eşim bu arada boşanma davası açmış çocuğun velayetini de istiyor dilekçesinde eşim benim olmadığım saatte evi terketti aylarca izini aradım yazmış mahkeme devam ediyor çocuğu 2 ay gördü bir daha almadı mahkemenin bağladığı nafaka tam 14 aydır ödenmiyor verdiği adres yalan kimse yok ayrıca evlendikten 9 ay sonra amasyaya gitmeden ev telefonu bağlatmıştık benim üstüme onun hiçbir borcunu ödememiş kaynanamlar kullanmıştı onu şimdi benim maaşıma haciz geliyor benim bunula ilgili yapabileceğim hiç bir şey yokmu ne yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
Old 03-07-2009, 10:08   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Evinizi terk etmek zorunda kaldığınızı, evlilik birlği içinde eşinizin, sorumluluklarını yerine getirmediğini KUSURLU olduğunu ispatladığınız taktirde, evi keyfiyen terk etmediğiniz ortaya çıkacaktır.

Tanık anlatımlarından ve her tür delilden yararlanabilirsiniz.

Mahkemece taktir edilen nafaka için icra takibi yapmalısınız. Adres bulunamadığı için icra takibini kesinleştiremiyor iseniz, dosyada adres araştırması talebinde bulunulmalıdır.

Boşanma davasını takip ediyorsa, burada adresinin alınmasını mahkeme yargıcından talep edebileceğinizi düşünüyorum.

Takibin kesinleşmesinden sonra ise, haciz işlemi ile alacağınızı tahsil yoluna gidebilirsiniz.

Üzerinize olan telefon hattını iptal ettirebilirsiniz.Eğer telefon hattını sizin değil de başkalarını kullandığını ispat edebilirseniz, ödediğiniz miktarın, kullanıcıdan tahsili için dava açabilirsiniz.

Boşanma davanızın içinde, maddi ve manevi tazminat taleplerinde bulunabilirsiniz.

Sayın Katılımcı,

Davalarınızın takibinde mutlaka profesyonel destek alınız. Bir avukatla doğrudan görüşmeniz ve buna göre davalarınızı yönlendirmeniz yararınızadır.

Maddi durumunuzun avukatlık ücreti ödemeye elverişli olmadığını kanıtlamanız halinde, baroların adli yardım servislerinden ücretsiz avukatlık hizmeti sağlanacaktır.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03722501 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.