Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Ruhsal Sorunu Olan Eşten Boşanmak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-04-2012, 21:27   #1
meyra

Mesaj Ruhsal Sorunu Olan Eşten Boşanmak

2007 yılında evlendım bundan 20 gün önce evden kaçtım annemin evine geldım. çocuğumuz yok, eşim beni seviyor fakat psikolojik sorunları var bana bıçak çekip bogazıma sarıldı kaç kere evden gitmemi istedi defalarca. kagvanın nedeni ise
sürekli annemlerden para istemem gerektiğini söylüyordu fakat bende yeteri kadar verdiler daha ne verıcekler dıye karsı çıkıyordum. ben eşimin evinde oldugum için kımse olaya şahit degıl ben ve eşimden baska kımse gormedı. annemlerle şimdi eşime boşanma davası açtık ve tazmınat dugunde olan altınlar ve nafaka istiyorum. fakat eşim asgari ücretle çalışan biri. ne yapabiliriz.
Old 13-04-2012, 11:10   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Boğazınıza bıçak dayayan eşinizin hala sizi sevdiğini düşünmeniz tehlikeli bir yaklaşımdır.

2-Boşanma davasında tazminat nafaka ve takı alacağınızı elbette talep edebilirsiniz.Hakim delil durumuna göre karar verildiğinde tahsil etmek ayrı bir icra sürecini gerektirir.Mahkeme kararında alacağınız olması,alacagın tahsili garantisi sağlamaz.

Eğer alacağınız kabul edilirse icra takibi yapabilir ve eşinizin mal varlığı ve maaşına haciz uygulanmasını isteyebilirsiniz.

Yine nafakanın ödenmemesi sebebi ile İcra mahkemesine şikayet hakkınızı kullanabilirsiniz.

Önemlisi bir avukattan hukuki destek almanızdır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 13-04-2012, 19:38   #3
Konuk

Varsayılan yardım edin

eşimin ailesinin ekonomik durumu bozuk. hiçbir mal varlıkları yok. kendısınınde yok. kendısı asgarı ücretle çalışan biri. benım ailemin durumu iyi babam emekli evimiz var ıkı tane fakat bende istemıyorum ama annem illakı çekişmeli boşanın diyor 50 milyar tazminat ve duğunde takılan altınların hepsını yazdırdı. bide nafaka istiyor bende birey yapamıyorum annem oldugu ıcın mecburen . biz ikimiz eşimin oldugu yerde kalıyoruz ama ayrı bır evde kiracıydık ıkımızden baska kımse yok ben şimdi nasıl kanıt ve ispatlarım bana bıçak çektıgını evden attıgını bu şekilde ?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi