Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tapu devri

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-01-2012, 17:27   #1
Konuk

Varsayılan tapu devri

selamlar
sizlerden daha önceleride çok yardım aldım çk teşekkür ediyorum
ben çalışan bir bayanım 2001 yılında evlendim bu tarihe göre evlendikten sonra edinilen mallar üzerinden eşimin hakkı var mıdır eşimin sosyal güvencesi yok fakat dükkan işletiyor ayrıca da iyi bir geliri var bu evlilikten şuanda 10 yaşında ve 4 yaşında iki oğlum var eşimden yıllarca sürekli hem fiziksel hemde sözlü şiddete uğradım sadece çok yakın bir arkadaşımla pylaşabildim bu konuları en son bu yaz çok aşırı bir şiddet olayından sonra kendisine rest çektim yaklaşık 4 aygibi bir süredir şiddet uygulamıyor içkide kullanıyor ama sözsel şiddeti daha da fazlalaştı iftiralar atmalar,bana kötü kadın demesi gibi lafları çık benim sormak istediğim üzerime kayıtlı ev ve dükkan var
herkonuda anlaşarak boşanma olayına girdiğimizde ben ev ve dükkanın tapularını çocuklarımın üzerine yaparak boşanmayı kabul ediyorum dedim bu uygulama nasıl olur tapular çocuklarımın üzerine geçince daha reşit olmadıkları için bu mal varlıklarını yönetme kararı kime verilir velayete kime verilirse bu malların yönetilmeside o kişiye mi verilir bu şekilde anlaşmalı boşanma talebi doğru olur mu yoksa başka türlü bu evlilikten kurtulamayacağım çünkü bu ev ve dükkan çocuklarımın gelecekleri çocuklarımın velayetinnde bana vermesi konusunda anlaştık
bu konuda sizden yardım rica ediyorum.
Old 08-01-2012, 19:24   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,
Alıntı:
2001 yılında evlendim bu tarihe göre evlendikten sonra edinilen mallar üzerinden eşimin hakkı var mıdır

Ocak 2002 yılından sonra karşılığı ödenerek alınan mallar üzerinde eşinizin tasfiya payı alacağı vardır.
Alıntı:
tapular çocuklarımın üzerine geçince daha reşit olmadıkları için bu mal varlıklarını yönetme kararı kime verilir velayete kime verilirse bu malların yönetilmeside o kişiye mi verilir bu şekilde anlaşmalı boşanma talebi doğru olur mu
Üzerinize olan malların mülkiyetlerinin çocuklarınız adına kayıt ve tescilini anlaşmalı boşanma protokolüne işlemek ve bu portokol gereğince mahkemenin mülkiyetlerin çocukların üzerine "tescili hükmünü" kurması mümkündür.

Velayet kime verilirse çocukların mal varlıkları ile ilgili sorumluluk da ona aittir.

Velayet hakkının, çocukların yararına kullanılması gerekir aksi hal, hukuki sorumluluk getirir.
Alıntı:
eşimden yıllarca sürekli hem fiziksel hemde sözlü şiddete uğradım sadece çok yakın bir arkadaşımla pylaşabildim bu konuları en son bu yaz çok aşırı bir şiddet olayından sonra kendisine rest çektim yaklaşık 4 aygibi bir süredir şiddet uygulamıyor içkide kullanıyor ama sözsel şiddeti daha da fazlalaştı...
Anlaşmalı boşanma eşiniz arafından kabul edilmezse, açacağınız dava çekişmeli boşanma olarak devam eder ve bu dava içinde, eşinizin boşanmaya sebep olaylarda KUSURLU olduğunu ispatlamak zorundasınız. Doktor raporu, en yakın akrabalarınız dahil tanık beyanları varsa mektup vs.. gibi kanıtlardan yararlanabilirsiniz.

Daha fazlası için bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek alanız. Boşanma protokolünü profesyonel bir meslektaşla yapınız. Hak kaybına uğramazsınız.

Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi