Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Darp Ve Velayet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-08-2011, 12:33   #1
ELİFF

Varsayılan Darp Ve Velayet

5 Yildir Evlİyİm EŞİm Ve Ben Kamuda ÇaliŞiyoruz.eŞİm EvlendİĞİmİz GÜnden Bu Yana Bana Ve Aİleme Hakaret Edİyor.bana Şİddet Uyguluyor. 3 YaŞinda Bİr Kizim Var. ÇocuĞum OlduĞu İÇİn Ve DÜzelİr Umuduyla Bu GÜne Kadar GÖrdÜĞÜm Şİddetlerde Darp Raporu İÇİn BaŞvurmadim. En Sonunda EŞİmİn YaptiĞi Hakaretlere Ve Şİddete Dayanamadim Ve Babami Bİzİ GÖtÜrmesİ İÇİn ÇaĞirdim EŞİm Babama Hakaret Ederek Kizimi Vermek İstemedİ Bunun Üzerİne TartiŞma Çikti Ve EŞİm Bana Vurdu Bende Ona Vurdum. Daha Sonra Bİz Evden Kizimla Bİrlİkte Ayrildik.ben Darp Raporu İÇİn BaŞvurdum Olay Yenİ OlduĞu İÇİn Morluk Bulunmuyordu Ve Bunun Üzerİne Darp Yoktur Dİye Rapor Verİldİ Ve Dava AÇildi Darp OlduĞunu Nasil Kanitlarim BoŞanma Davasi AÇtiĞimda Babami Şahİt Yazdirabİlİrmİyİm Kizimin Velayetİ Kİme Verİlİr.ayrica EŞİmİn Daha Önceden BaŞkalariyla Kavga EttİĞİ İÇİn Hakkinda AÇilmiŞ Ve SonuÇlanmiŞ Bİr Davasi Var 10 Yil İÇİnde SuÇ Tekrar Etmesİ Durumunda Ceza AlacaĞina Daİr Bİr Karar Var Bu Karar Darp Davasinda Etkİlİ Olurmu BoŞanma Davasinda EŞİmİn Vardİyelİ ÇaliŞmasi GÖz ÖnÜnde Bulundurulur Mu?kizimin Velayetİnİ Alma Oranim KaÇtir
Old 04-08-2011, 13:36   #2
üye31284

Boşanma davasında babanızı şahit olarak gösterebilirsiniz. Bu dava içinde, hakaret ve şiddete maruz kaldığınzı kanıtlamanız halinde boşanma gerçekleşebilecektir.

Şiddet gördüğünüz yolunda tanık beyanlarınız varsa, bu, boşanma davası açısından, şiddet gördüğünüze delildir.

Eşinizin daha önce şiddet içerikli bir suçla ilgili yargılanmış olması, hakiminin darp raporunuz olmamasına rağmen beyanlarınıza ikna olması yönünden işinize yarayacak bir unsurdur.

Eşe karşı işlenen bu suç şikayete bağlı değildir. Şikayetçi olmasanız da, failin suçu sabit görülür ise ceza verilecektir. Daha önce ertelenmiş suçu da çektirilir.

Çocuğunuzun yaşı ve eşinizin vardiyalı çalışması, çocuğun sizde kalması için lehinizedir.

Davayı birebir almayan, yüzyüze tüm ayrıntıları konuşmayan bir avukatın, ne olursa olsun tahmini de olsa bir oran vermesi doğru değildir. Burada sadece anlattıklarınızın lehinize olup olmadığı ve nasıl kullanabileceğiniz şeklinde bilgi verebiliriz.

Davanızı avukat aracılığıyla takip etmeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi