Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

mesleki gelisim için avukatlık stajı sonrası ne yapabilirim?

Yanıt
Old 22-02-2018, 17:52   #1
Avukat4530

Varsayılan mesleki gelisim için avukatlık stajı sonrası ne yapabilirim?

Merhabalar,aktif gecmeyen bir staj dönemi sonunda ruhsat başvurusunda bulundum.İs arıyorum bir yandan ama mesleki olarak kendimi cok yetersiz hissediyorum.Uygulamaya dair hicbir tecrubem bulunmamakta daha bir dilekce yazmışlığım bile yok.Siz degerli üstadların tavsiyelerini almak istiyorum. Ne yapabilirim meslegi yapabileceğime dair inancım da azalmakta lütfen öneri ve tavsiyelerinize ihtiyacim var bu bekleme süresinde neler yapabilirim ?
Old 23-02-2018, 09:03   #2
yeditepelişehir

Durumunuzun farkında olduğunuz için maaş beklentinizi düşük tutarak iş arayabilirsiniz. İlanlarınızı da durumunuza göre düzenlersiniz. Ya da gözünüzü kapatıp büro açacaksınız durumunuz müsaitse. CMK adli yardım vs derken pişmeye çalışacaksınız. Olmadı staj döneminden bir arkadaşınızla gider ortaklığı vs düşünebilirsiniz. Ya da işlerine yardım karşılığında ofisinin bir odasını tahsis etmeyi teklif eden ilanlar da görmüştüm sosyal medyada. Bu son söylediğim daha mantıklı olabilir.
Old 23-02-2018, 13:21   #3
Av. Can DOĞANEL

Türk Hukuk Sitesinde sorulan soruların çözümlerine ilişkin fikir yürütmekle başlayabilirsiniz.
Okulda bildiğiniz pratik çözümlerinin daha gerçekçi versiyonları ile karşı karşıyasınız.
Soru/konuyla ilgili kanun maddelerine bakmak, madde altındaki Yargıtay kararlarına bakmak ve hangi durumda nasıl uygulama yapılabileceği hakkında fikir yürütmek tecrübenizi geliştirecektir. Bu; istisnaları tenzih etmekle birlikte kimin yanında staj yaparsanız yapın elde edemeyeceğiniz bir deneyimdir.
Sorulara cevap verdikçe ve diğer meslektaşların da sizinle aynı fikirde olduğunu, mesajlarınıza teşekkür eklendiğini gördükçe öz güveniniz artacaktır.
Bir içtihat mevzuat programı edinebilirseniz faydalı olur. Ancak o imkanınız yoksa bile Yargıtay, Danıştay emsal arama siteleri de eskiye göre epey gelişti. Oralardan faydalanabilirsiniz.
Hatta ne şekilde olursa olsun çalışmaya başlasanız bile bunu yapın.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi