Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kiraci_haklari

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-03-2005, 22:31   #1
Max99

Varsayılan Kiraci_haklari

Benim su anda basima gelen birsey yok. Ama muhtemelen adamin biriyle mahkemelik olacagiz. Ben kiraci durumundayim davayi o acacak o zaman bende bir avukat edinicem. Simdi merak ettigim
konu asagidaki bir durum olsaydi benim yerimde olsaniz nasil hareket ederdiniz. Sorunumda su
"
Su anki evimde kiraciyim ve 5 seneden beri oturmaktayim. Mart ayi
itibariyle ev sahibim degisti. Yeni ev sahibim geliri yuksek bir kisi, zaten benim evimden cok iyi
ozellikte bir evi var. ilk geldiginde bana bu evi kira geliri elde etmek amaciyla tuttugunu soyledi.
Yalniz onun onerdigi fiyat benim su anki odedigim fiyatin 2 katina yakin. Tabi ben kabul etmedim. Ev
sahibi bu fiyati alamacagini anladigi icin, daha sonra emlakci vasitasiyla telefon edip, evi kiraya
vermek icin degil kizi oturmak icin aldigini soyledi. Bu nedenle benden evi hemen bosaltmami istedi.
Bende kabul etmeyice mahkemelik olacaz. Adamin kizi evli degil sanirim (ama resit yasta), eger evi kendi ustune gosterirse
iki evi oluyor o zaman ben oturacam diye cikartabilir mi? Yada kizi kendisiyle yasiyor, kizi uzerine
gosterip cikartabilir mi? Bundan sonra benim kac ay daha oturabilirim. Eger kendisi veya kizi kagit uzerinde
ev sahibi olup, daha sonra kiraciya verirse bunun cezasi var mi? Nasil bir yol izlemeliyim?

Bir onemli sorum daha yeni ev sahibim daha bana evi aldigini yazili olarak bildirmedi. Kira parasini
zamaninda odeyen birisiyim, Ev sahibimin banka hesap numarasini nasil isteyebilirim? Cunku kirayi odemessem
davanin akisi daha farkli olur diyorlar."
Old 08-03-2005, 01:14   #2
Armağan Konyalı

Sayın Max99,

Sizin de hissettiğiniz gibi, bir avukattan şimdiden yardım almanız gerekmekte. Böyle bir ihtiyacı hissetmeseniz bu soruları burda sormazdınız.

Avukatların işi duruşmalara girmekten çok öncesinde başlar. Sizin konunuz gereği bir avukatın işe başlama zamanı gelmiş de geçiyor.

Hemen avukatınızla görüşün. Belki de dava açılmaz.

Saygılarımla

Bir Dost

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03654194 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.