Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

THS Uluslararası Hukuk Kurultayında

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-01-2008, 11:33   #1
Admin

Varsayılan THS Uluslararası Hukuk Kurultayında

Ankara Barosunun 8-11 Ocak.2008 tarihleri arasında Ankara Sheraton Hotel Convention Center'da düzenlediği Uluslararası Hukuk Kurultayına Ankara Barosundan aldığımız davet üzerine katılıyoruz.

9.Ocak.2008 11.30-13.00 arası Hukuk Siteleri konulu panelde Türk Hukuk Sitesi adına Sayın Av.Şehper Ferda Demirel konuşmacı olarak yer alacaktır. Panelin diğer konuşmacıları Hukukcu.com sitesinden Sn. Av.Gökhan Ahi ve Hukukturk.com sitesinden Av.Özgür Türkdoğan'dır.

Ankaralı tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Kurultay programı ve kurultayla ilgili detaylı bilgi Ankara Barosunun kurultay için özel hazırladığı siteden edinilebilir:
http://www.hukukkurultayi.org/2008.html
Old 05-01-2008, 12:58   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Çok güzel bir haber bu. Ben 8 Ocak'ta bulunacaktım zaten, 9 Ocak'ta da gelirim. Görüşmek dileğiyle
Old 08-01-2008, 21:31   #3
Doç. Dr. Özge Yücel

İlk Günden Kısa Kısa
Kurultay, TBMM Başkanı Köksal Toptan ve Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar'ın açılış konuşmalarıyla başladı. Ardından karikatür sergisinin açılışı yapıldı. Daha sonra 21. Yüzyılın Başında Adalete İlişkin Temel Sorunlar ve Gelişmeler başlıklı açık oturuma geçildi. Yekta Güngör Özden'in başkanlığında Rona Aybay, Metin Feyzioğlu, Hayrettin Ökçesiz ve Özdemir Özok oturuma konuşmacı olarak katıldılar. Açık oturumun bitmesiyle açılış kokteyline geçildi.
Old 09-01-2008, 19:10   #4
akgulhukuk

Değerli arkadaşlar,
bugün aynı yerde olmamıza rağmen sitemizin değerli üyelerinin katılımının bu kadar yoğun olduğunu bilmememden dolayı aynı saatte bilişm ve bankacılık konulu bölüme iştirak etmiştim ve değerli bir meslektaşımın bahsetmesinden sonra bu duruma bayaa bir üzüldüm. Gerçekten faydalı ve dolu dolu bir kurultay, çok değerli hukuçularla tanışma ve onları dinleme fırsatı bulduğum için kendimi şanslı hissediyorum.
Ankarada bulunduğu halde katılamayan değerli Türk Hukuk Sitesi üyelerine katılmalarını şiddetle tavsiye ederim.

Saygılar
Old 10-01-2008, 00:43   #5
Admin

Hukuk siteleri konusunu uluslararası hukuk kurultayında özel bir panel konusu yapan ve THS'yi de davet etme nezaketini gösteren Ankara Barosu'na, Ankara Barosu Bilişim Hukuku Komisyonuna ve özellikle Sayın Av.Özgür Eralp'e çok teşekkür ediyoruz.

Hukuk Siteleri konusuna Türkiye'de ilk kez bu boyutta bir organizasyon içinde yer verildi ve bu konuya verdikleri önem nedeniyle Ankara Barosuna şükran borçluyuz. Ayrıca kurultayın son derece profesyonelce ve başarıyla organize edildiği, görevli personelin ve Baro görevlisi meslektaşlarımızın konukseverliği ve en küçük ayrıntıların dahi büyük özenle planlanması eminim katılan herkesin dikkatini çekmiştir, bu açıdan da Ankara Barosunun çalışmaları ve organizasyonu tüm övgülere layıktır gerçekten.

Panele THS adına katılan Sayın Av.Şehper Ferda Demirel'e de, uzak mesafelerden panele katılımı, etkinlik için ayırdığı zaman ve efor ile başarılı sunumu ve THS'yi temsili nedeniyle özellikle teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Aynı şekilde diğer panel katılımcıları, hukukturk.com adına Sn. Av.Özgür Türkdoğan ve hukukcu.com adına Sn.Av.M.Gökhan Ahi'ye de katılımları, sunumları ve ayrıca THS ile ilgili sarfettikleri ve bizleri onurlandıran olumlu yorumları için çok teşekkür ederiz.

Ayrıca panelimize dinleyici olarak katılan site üyelerimiz ve diğer tüm konuklarımıza da teşekkür ederiz. Ancak özellikle üstadımız Sayın Av.Hanifi Sancar Karaca'nın ve Sayın Özge Yücel'in panel sonrasında da çok büyük bir misafirperverlikle bizleri Ankara'da ağırlamalarından dolayı da onlara ne kadar teşekkür etsek az. THS adına böyle bir etkinlikte yer almak elbette önemliydi ancak yüzlerini ilk kez görsek de, "40 yıllık dostumuz" olan THS Ailesinin fertleriyle biraraya gelmek ve sohbet etme imkanı bulmak, sanırız, en az bu etkinliğe katılmak kadar güzeldi.
Old 10-01-2008, 08:58   #6
Adli Tip

Sayın Admin;

Türk Hukuk Sitesi, üyesi olan avukatların(ve diğer hukukçuların) sayısı itibariyle Türkiye'deki en büyük barolardan birisi sayılabilecek hukukçular topluluğudur. Sanırım sayılsal olarak 2. ya da 3. sırada? Türk hukukuna katkısı açısından ise daha da üst sıralarda olduğunu düşünmekteyim.

Sayın Armağan Konyalı, dün bir mesajında, "Neden biz Yargıtay kararlarına bakıyoruz da Yargıtay, THS üyleri ne düşünüyor diye bakmıyor?" kabilinde bir söz sarfetmişti. Bence çok yerinde olmakla birlikte takip edilmediğini de sanmıyorum.

Bu itibarla, THS'nin ve hukuk sitelerinin Barolarca böylesine ciddi bir platformda söz sahibi edilmesi sevindirici olduğu kadar gecikmiştir de.

Ben de bu vesileyle özellikle size ve bu siteyi var eden tüm yöenticilere, üyelere bir kez daha teşekkür etmek isterim.

Saygılarımla,
Old 10-01-2008, 11:48   #7
Ahmet Turan

Başta sayın Admini ve THS ailesini kutluyorum.

Saygıyla.
Old 10-01-2008, 18:12   #8
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Av.Uygar
Alıntı:
Sanırım sayılsal olarak 2. ya da 3. sırada? Türk hukukuna katkısı açısından ise daha da üst sıralarda olduğunu düşünmekteyim.
Evet haklısınız Sn Av.Uygar. THS, hukukçu sayısı bakımından bence İstanbul Barosundan sonra 2.sırada. Türk Hukukuna katkısı ise bence ölçülemez. Şu dakika itibarı ile sitede 30'u üye 630 kişi var.Bu dahi bir fikir veriyor gibi.
Ankara Barosu'nca düzenlenen kurultayda gördük ki,THS sanalda birinci sırada. Bize büyük bir süpriz yaparak kurultaya iştirak eden Sn.Admin ve emsalsiz sunumuna tanık olduğum Sn.Av.Şehper Ferda DEMİREL ile THS'nin yakın gelecekteki lokomotiflerinden biri olacağına inandığım Sn.Özge YÜCEL'i tanıma fırsatı bulduğumu ve güzel saatler geçirdiğimi siz dostlarımla paylaşmak istedim.
Saygılarımla
Old 10-01-2008, 18:42   #9
Doç. Dr. Özge Yücel

Ben de aynı şekilde THS ailesinin bireylerini tanımaktan büyük bir mutluluk duydum. Admin'in gelmesi bizim için bir sürprizdi, sevindik. Şehper Hanım sitemizi akıcı bir sunumla anlattı, kendisine teşekkür ederiz. Sancar Bey, Şehper Hanım ve Admin'le ettiğimiz sohbetin tadı damağımda. Admin'in dediği gibi "40 yıllık dostlar" gibiydik. THS için teşekkürler Admin!
Old 10-01-2008, 18:56   #10
Armağan Konyalı

Toplantıyı düzenleyen, THS’ni davet eden Ankara Barosu ilgililerine
Toplantıya katılan, THS’ni temsil eden Sayın Av.Şehper Ferda Demirel’e ve Sayın Admin’e,
Toplantıya katılan THS üyeleri Sayın Av.S.Karaca ve Sayın Özge Yücel’e çok teşekkür ederiz.

Böylesi güzel etkinliklerin hukuk alemine katkısı tartışmasız büyük oluyor.

Bütün bu güzellikler karşısında ben yine takoz bir laf edeceğim:

Toplantı Çamlıhemşin’de olsaydı bile daha çok sayıda THS üyesi katılırdı. Ankaralı üyelerin Barolarına ve sitelerine ilgisizliği ilgi çekici.

Saygılarımla
Old 10-01-2008, 21:17   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın Admin'i ve Forum Yöneticilerini, böylesine büyük ve ciddi bir hukuk camiası oluşturdukları için yürekten kutluyorum. Üye olarak gurur duyuyorum.
Old 11-01-2008, 01:13   #12
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
....kurultaya iştirak eden Sn.Admin ve emsalsiz sunumuna tanık olduğum Sn.Av.Şehper Ferda DEMİREL ....

Şehper Hanım'ın sunumunu okumak(ya da izlemek/dinlemek) için Ankara Barosunun kurultay derlemelerini bekleyecek miyiz, yoksa THS yine öncü mü olacak?
Old 12-01-2008, 18:28   #13
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Kurultayla ilgili olarak sayın Admin'in yazdıklarına iştirak ediyorum. Ankara Barosunun organizasyonu kusursuzdu.

Kurultay ve çalıştay programını hazırlayan, emeği geçen herkese, kusursuzluk için canla başla azami titizlik gösteren komite üyesi sayın Av. Özgür Eralp'e, panelde sitemiz adına övgülerini işittiğimiz diğer katılımcı sayın Av. Gökhan Ahi'ye ve panel sırası ve sonrasında bizleri yalnız bırakmayan nezaket ve misafirperverlik timsali THS üyelerimiz Sancar bey ve Özge hanıma ayrı ayrı ve bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ve elbette asıl teşekkür; Kurultay davetinin baş müsebbibi değerli kurucumuz Admin'e ve 11 yıllık zorlu yolculukta ona katılan, yalnız bırakmayan, THS nin bugünlere zengin bir içerik ve güvenilir bir donanımla gelerek, adalet yolculuğunda hukuk düzeneği içerisinde sağlam duruşunu kazanması ve işlevselleşmesini sağlayan tüm yönetici arkadaşlarıma ve tüm site üyelerine.

THS adına söz almak onur vericiydi. Bu duyguyu hep birlikte nice senelerde yaşamak dileğiyle.

Saygılarımla...
Old 03-02-2008, 12:04   #14
Ulaş Demiray

Ben de Sn.UYGAR gibi Sn. Demirel'in sunumunu çok merak ettim.. Bu sunumun sitemize eklenmesi arşivimiz açısından da doğru olur diye düşünüyorum..
Old 27-06-2008, 10:10   #15
Admin

6 aylık gecikme için özür dileyerek, internet siteleri paneline ilişkin görüntüleri eklemeye başlıyorum.

Öncelikle hukukcu.com adına Av.Gökhan Ahi'nin sunumu:
Old 28-06-2008, 10:36   #16
Admin

Yayına devam ediyorum. THS adına Sayın Demirel'in konuşması (1. Bölüm)
Old 30-06-2008, 14:16   #17
halit pamuk

Sayın Demirel'i tebrik ediyorum, sunumu için.

Ankara'da yaşayanlar, hukuka ve birbirlerine niye bu kadar ilgisiz anlamıyorum. İstanbul'da olsaydı bu kurultay salon tıklım tıklım olurdu herhalde.

Bu arada Sayın Yücel Ve Sayın Karaca'nın seslerini duymak çok hoş bir şey.
Old 01-07-2008, 16:13   #18
Admin

Sayın Demirel'in konuşması (2. Bölüm)
Old 01-07-2008, 16:26   #19
Doç. Dr. Özge Yücel

"Sanıyorum bir gün avukatlığı bıraksam bile Türk Hukuk Sitesi'ne girmeye devam ederim."

Sayın Şehper Demirel'in bu sözü çok anlamlı ve doğru, kendisine sunumu için yeniden teşekkürler!
Old 01-07-2008, 17:01   #20
Gamze Dülger

Sayın yöneticiler ve sayın konuşmacılara teşekkürler..

Gönül daha çok olmasını arzu ederdi ancak katılımın az olması aslında pek önemli değil..

Bu bölüm ile THS bir ilki daha gerçekleştirip,toplantıya katılım sayısını,THS üye sayısına eşitlemeye çalışıyor..

Saygılarımla

Old 02-07-2008, 10:51   #21
Av. Bülent Sabri Akpunar

Panele katılan Sayın Demirel'e emeklerinden dolayı THS adına teşekkür ederiz. Gurur duyulacak bir manzara gerçekten..
Old 02-07-2008, 12:08   #22
AvTürk

şahsi olaraka açılan THS nin ilk şeklini şimdi daha çok merak ettim. fenerbahçe, stephen king
Old 02-07-2008, 12:50   #23
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan AvTürk
şahsi olaraka açılan THS nin ilk şeklini şimdi daha çok merak ettim. fenerbahçe, stephen king

THS'nin ilk şeklini olmasa bile 1999 yılından itibaren eski halini http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=11750 adresinde görebilirsiniz.
Old 03-07-2008, 10:24   #24
Admin

Soru cevap ve söyleşi bölümü (1). Yüzlerini göremeseniz bile, Sn. Özge Yücel ve Sn.Av.S.Karaca'nın güzel sohbetini de dinleyebilirsiniz.
Old 04-07-2008, 22:28   #25
Admin

Söyleşinin ikinci ve son bölümü ile yayını bitiriyorum.

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi