Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayet Davası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-03-2010, 22:26   #1
Konuk36

Varsayılan Velayet Davası

İyi çalışmalar.
Ağustos 2009 da boşanma gerçekleşti.15 yaşını doldurmuş,lise 1 e giden kızım ve 11 yaşında oğlumun velayeti bana verildi.Kocam şimdi tekrar velayet davası açmış.Suçlamaları şunlar:
1-) 40Yaşındayım.Açık öğretimde okuyorum.Bu amaçla dersaneye gidiyorum.Ders saatlari çarşamba hariç haftanın her günü 10:00-16:00 arası.Hafta sonları 13:00 a kadar.Çocuklarımla okuldan geldiklerinde ilgilenmediğimi,parayı gereksiz işlere harcadığımı
2-)Kızımın erkekle yanlış işler yaptığını(mahkeme sırasında delillendirebileğini belirtmiş)
3-) Boşanma aşamasıda 20 gün,9 gün , 6 ay (bunlar sulh ceza) 2 yıl ertelenmiş hapis cezası da tehdit ve hakaretten ertelenmiş ceza aldım.Bunları öne sürmüş.
4-) Boşanma davası sırasında evime giren erkek arkadaşımın girerken görüldüğü yönünde şahit ve görüntü delillerinin olduğunu belirtmiş.
Çocuklarım benle kalmak istemektedir.Eşim tekrar evlendi.Düzgün bir aile yaşatısı olduğunu belirtmiştir.

Tüm bunlar ışığında velayeti alma imkanı var mıdır?
Saygılarımla.
Old 24-03-2010, 17:46   #2
Av. Fatma Hoşgör

Sayın Konuk,

Çocuklarınızın yaşları 11 ve 15 olarak belirtmişsiniz. Mahkeme çocuklarınızı dinlemeden bir karar vermeyecektir. Velayetin değiştirilmesi için çocukların manevi gelişimine zarar veren davranışlar içinde bulunduğunuzu eski eşinizin davada ispat etmesi gerekecektir.

Anlattığınız olayların hiçbiri çocuklarınız ile doğrudan etkili görünmüyor. Anlattığınız iddialar ile velayetin değiştirilmeyeceği kanaatindeyim.

Saygılarımızla.
Old 24-03-2010, 23:27   #3
sosyologyusuf

avukat fatma hanıma katılıyorum, bu nedenle çocukların yetişkin olması nedeniyle mahkeme onların beyanlarına başvuracak ve onlar annelerini seçtiği sürece babanın velayet konusunda bir sonuç alacağını düşünmüyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi