Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

İcra için gelen avukatı öldürdü

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-05-2008, 00:36   #61
baran türk

Öncelikle ALLAH rahmet eylesin kardeşime. Sevenlerine ve ailesine ALLAH sabır eylesin. Üzgün olduğumu dile getirmek isterim. Asli görevini yapmak isteyen tüm avukat arkadaşlarımız, inşallah böyle bir şeyle bir daha karşılaşılmaz, bilinçli bir toplum temennisiyle...
Old 25-05-2008, 20:41   #62
kum

Öncelikle Allahtan rahmet, ailesine sabırlar diliyorum.icra esnasında polis bulunduruması zorunlu hale getirilmelidir ve bunlar icra-borçlu psikolojisi konusnda eğitimli ve donanımlı olmalıdır.Bu sadece alacaklı avukatlarının can güvenliği için değil,icra işleminin tüm katılanları ve tarafları için bir çok açıdan gereklidir.
Old 27-06-2008, 13:05   #63
gunergok

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Gencecik bir meslektaşımızın görev başında saldırıya uğraması çok üzücü, Allah rahmet eylesin.

Sayın Ömer Kavili'nin dediği gibi sadece ölümlerle karşılaştığımızda değil yarın ve diğer günler ne yapılabiliri konuşmadıkça bunun sonu yok, yarınımızın güvencesi yok.
İcra takiplerinde alacaklı avukatı düşman gibi görülüyorsa o zaman takipleri icra müdür ve yardımcıları yapmalıdır, madem alacağını rıza ile ödemeyen alacaklıdan devlet organları yoluyla alacak tahsil ediliyor öyleyse gerçekten devlet organları eliyle yapılsın ve avukatlar basit bir kavganın kurbanı olmasın. Avukatlar hacze gitmek zorunda kalmasın. Bu sözlerim sesli düşünerek ifade edilmiş sözlerdir, olur mu olmamalı mı bilmiyorum ama çözümü konuşmaya bir an önce başlamamız zorunludur.

aslında avukatın işi sadee talepte bulunmak olmalı. talebin gereği icra memuru tarafından yerine getirilmelidir. Diğer ülkeleri bilmiyorum ama Almanyada avukat hacze gitmez. icra dairesinde takibini açar gerisini icra dairesi halleder. her işte olduğu gibi burada da Türkiye gerçekleri çıkıyor karşımıza. avukatın hazır olduğunda dahi muhafaza işlemi yaptırmak için memurla kapışıyorsunuz. avukatın olmadığı ortamda icra yolu ile tahsilat herhalde bizde mümkün olmaz.
Old 03-11-2008, 10:01   #64
uSaRe01

Muğla Barosu avukatlarından yakın dostum Bekir Aydemir arkadaşımızı silahlı saldırı sonucu kaybetmiş bulunmaktayız. Bekir kardeşimize Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim...

www.memurlar.net/haber/123356/ - 35k
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi