Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Aldatma zaman aşımı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 29-10-2023, 19:33   #1
Konuk

Varsayılan Aldatma zaman aşımı

Merhaba 1buçuk sene önce eski iş yerimden birine karşı duygusal bi hissim olmuştu.bunu whatsapta kardeşime anlatmıştım silmeyi unutmuşum.sonrasında eşim gördü ve beni darp etti.daha sonra düşündüğü gibi bşy olmadığını anladı ve barıştık aynı evde yaşamaya devam ettik.bu olay sonrasında toparlanamadık 3buçuk ay sonra başka sebeplerden ayrıldık 1seneden fazla oldu ayrıyız.ben boşanma davası açtım kendisine, psikolojik fiziksel ve cinsel şiddetten.kendiside bana zina davası açmış msjları sunmuş.ilk sorum biz o olaydan sonra barıştık aynı evde çekilmiş sarılma fotolarımız var,ayrıca olayın üstünden 1buçuk sene geçmiş bildiği halde dava açmadı.zinaya dair bşy yok.bu davada kaybeden olur muyum.eşim hiç barışmadığımızı olaydan sonra benim ailemin evine gittiğimi o eve hiç gitmediğimi söylemiş.ben sarmaş dolaş o evdeki resimleri sundum.ayrıca olayın üstünden 1bçuk sene geçtiğini belirttik dava açma hakkını kaybetti diye o olaya ilişkin ama kendisi benim onu anlaşmalı boşanma için oyaladığımı belirtmiş ki yalan.sizce sonuç ne olur o evde çekilmiş resimler işime yarar mı barıştığımızı ispat eden ve de olayın zaman aşımından dolayı zina davası red olur mu?ortada zina yok bunla ilgili de delili yok sadece hislerimi belirttiğm msjlar var
Old 30-10-2023, 15:37   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Zinaya dayalı boşanma davalarında öğrenmeden itibaren 6 aylık süre zarfında dava açılmalıdır. Aldatma eylemi fiili olarak devam ediyorsa artık zamana bakılmaz. Çünkü eylem tekrarlayarak devam etmektedir.

Öte yandan, aldatıldığını öğrenen eş, süresinde dava açmaz ve aksine eşini affeder ve evlilik birliğini hiç bir şey olmamış gibi yürütürse artık affettiği zina eylemine dayalı dava açma hakkını yitirir.

İspat hususunda, fotoğraflardan ve tanık ifadelerinden yararlanabilirsiniz.

Evlilik birliğinizin eşinizin yazışmaları gördükten sonra da devam ettiğini tanıklar belirtirse iddialarınızı kanıtlamış olursunuz.
Alıntı:
ortada zina yok bunla ilgili de delili yok sadece hislerimi belirttiğm msjlar
Bunlar zina değil, güven sarsıcı, sadakat yükümlülüğünü ihlal eden davranışlardır. Evlilik birliğinin temelinden sarsılmasına yol açar. Ancak davalı bunları affetmiş görünmektedir.

Davanızı tek başınıza değil bir profesyonelle takip ediniz.

Hak ve zaman kaybı yaşamazsınız.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi