Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Kabadayi-Şener Şen

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-01-2008, 13:57   #1
av.tuğbabal

Varsayılan Kabadayi-Şener Şen

Yakın zamanda gittiğim ve kimi eleştirmenlerin mükemmel bulduğu kimi eleştirmen ve sosyal çevrenin gerici ve şiddet eğilimli bulduğu KABADAYI....
Bence son zamanların en iyi türk filmi...Çok güzel ve duygu yüklü...İzleyenlerin yorumunu merak ettim...
Old 15-01-2008, 01:52   #2
cesur_yürek

Sürükleyici bir film.Filmin konusu ise şaşırtıcı değil.Hemen hemen herkesin fikir sahibi olduğu veya olabileceği sosyal gerçekler işlenmiş.Kabadayı ile mafya arasında geçen diyaloglar tamamen hayal ürünü.. İzleyiciye sağladığı katkı yok denecek kadar az.Velhasıl ,bu filmi izledim hayatım değişti diyen olmaz ama zaman geçirmek ve film izlerken bunalmamak isteyenlerin izleyebileceği bir film.
Old 15-01-2008, 16:50   #3
av.tuğbabal

hayatını filme göre değiştirecek kişiler...Çok merak ettim doğrusu bunları...Filmler zaten hayal ürünüdür ve sosyal gerçekleri yansıtıpta bu kadar iyi aktarabilen bir filmin hakkıdır bence gişede en yüksek yere oturmak...
Old 15-01-2008, 17:32   #4
Av.Mesut AVCI

Bence yorucu bir flim.Sonunun da,daha baştan tahmin edilebilirliğini dikkate aldığınızda Eşkıya veya Gönül Yarası ile kıyas dahi edilemez.
Old 16-01-2008, 02:07   #5
cesur_yürek

Alıntı:
av.tuğbabalFilmler zaten hayal ürünüdür
Emin misiniz ?

Büyük bir ihtimalle , Diyaloglarla ilgili yazmış olduğum yazıya cevap vermek istemişsiniz ama olmamış. Ben filmle ilgili düşündüklerimi yazdım.Yani sizin filmle ilgili yorumlarınıza cevap vermedim.Ayrıca ,Siz beğeniyorsunuz diye herkes bu filmi beğenmek zorunda mı ? Sinemaya giden herkes bu filmi izler . Peki , Çok iyi bir film olduğu için mi ? ... Tamam filmin seyir zevki var ama İnsanlara gönderdiği mesaj nedir ? Neyse biz film eleştirmeni değiliz.

Saygılar ..
Old 13-11-2008, 14:04   #6
Av. Taner BAŞ

Filmi çok geç izledim. Film çok güzel ve sürükleyici. Ancak; insan ister istemez Eşkiya ile kıyaslama yapmak zorunda hissediyor kendini. Bu kıyaslamada ise Eşkiya daha ön plana çıkıyor. Ancak yine de Şener ŞEN imzalı tüm filmlerin benim için çok ayrı bir yeri var.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05537701 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.