Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tapu İptal ve Tescil - Kadastro Öncesi Satım

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-03-2016, 16:10   #1
av.mucahit

Varsayılan Tapu İptal ve Tescil - Kadastro Öncesi Satım

Herkese kolaylıklar dilerim öncelikle.

Müvekilin dedesi 1951 Köye kadastro girmeden önce , köyünde yaşayan birinden adama kalan mirası olan taşınmazlarını noterde düzenlenen satım sözleşmesi karşılığı satın almış. 1968 Yılında kadastro girmesine karşın ve sonrasında devir işlemeleri yapılmamış.

Günümüze kadar ilgili taşınmazları müvekkillin ailesinin zilyetliğindedir.

Sormak istediğim şimdi tapu iptal ve tescil davasını zilyetlik hükümlerine göre mi yoksa harici tapusuz satışından dolayı mı açılmalı ? Açılacak davada başarılı olma imkanımız var mı ?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Kadastro Tespitinden Sonra Tapu Satilmiş Ise Yeni Aliciya Karşi Tapu Iptal Tescil Davasi Açilabilir Mi öner çakar Meslektaşların Soruları 1 03-08-2017 09:19
Kadastro Öncesi Tapu Kaydının kıyı kenar yada orman niteliğiyle hazine adına tespit edilmesi adasakini Meslektaşların Soruları 3 08-06-2012 20:02
kadastro-Tapu iptal tescil rcakmak Meslektaşların Soruları 1 27-05-2009 22:09
Müdahalenin meni+kadastro öncesi satım hukukcu1985 Meslektaşların Soruları 1 05-05-2008 11:33
Kadastro-tapu İptal Ve MİrasÇilik-kÖtÜnİyet Seher Meslektaşların Soruları 1 16-03-2007 14:59

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04173303 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.