Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Travesti ...

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-04-2002, 14:09   #1
namazoglu

Soru Travesti ...

Apartmanımızda yaşayan travestiler yüzünden bütün bina tedirgin. Gece geç saatlerde bile apartmana giren çıkan belli değil ve son derece kötü içki kokuyor. Artı bu gelen kişiler yüzünden apartmanda yaşayanlarda tedirgin çünkü neticede sarhoş insanlar. Defalarca polise başvurmamıza rağmen bir sonuç çıkmadı. artı elektriği de kaçak kullanıyorlar. Ama şikayet ettiğimiz merci geliyor biraz içerde kalıp tekrar gidiyor. Kaçak elektrik yüzünden de yangın tehlikesi yaşanıyor. Kısacası bu insanlar yüzünden nahoş durumlar yaşıyoruz. Apartmanca bu insanları evden çıkarmak istiyoruz. Ama nereye ve nasıl başvuracağımızı bilmiyoruz. Lütfen kısa zamanda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. Çünkü apartman yöneticisi olarak en büyük sorumluluğu da ben taşıyorum. Şimdiden göstereceğiniz ilgiye teşekkür ediyorum.

Saygılarımla,
Old 02-04-2002, 12:36   #2
nus

Varsayılan Birlikte yaşayabilmek

Sayın Namazoğlu,
Sorunuzun odak noktası "travesti" değil !Olmamalı...
Sorun; birlikte yaşama kurallarına uymadığı iddia edilen komşular ...
Soru :
Bu kişiler apartmanda ne sıfatla oturuyorlar (Kiracı, mal sahibi)?
Yönetici olarak yazılı ihtarda bulundunuz mu ?
Yardımcı olabilmek dileği ve
Saygılarımızla
Old 02-04-2002, 14:57   #3
namazoglu

İlginize teşekkürler.
Sanıyorum konuyu yeterince anlatamadım. Çünkü sorun komşularımızın travesti olmaları değil, yaşam tarzlarını çevrelerine göre ayarlayamaları. Yazılı olarak uyarmadık fakat kendileri ile konuştum ve ne iş yaptıklarının bizi ilgilendirmediği sadece apartmana giren çıkan kişlerin davranışları ve aile ortamnıa uygun olmayan hareketlerde bulunmaları. Söz konusu olaya bir başlık bulamadığımdan travesti olarak yazdım. Bu şahıslar ev sahibi. ve diğer komşuların ortak fikirleri, çoklu imzalı bir dilekçe yazıp bunu ankara valiliğine ve cumhuriyet başsavcılığına vermek. Ama bunun da sorunu çözeceğini zannetmiyorum.
İkinci bir korkumda şu ana kadar herhangi bir olayın olmadığı değil her an bir olayın olabileceği. Gitgide gerginleşen bir ortamda bu sürenin ne kadar olacağını da kestiremiyorum.
Old 02-04-2002, 18:47   #4
nus

Varsayılan Yasal haklarınız

Sayın Namazoğlu,

Bir arada, uyum içinde yaşamayı öğrenebilmek ne yazık ki çok zor galiba.
Sorunuz ve sorun Kat Mülkiyeti Yasası çerçevesinde çözümlenebilir (Yasanın 18. maddesi) .
Bir avukata başvurursanız, size yardımcı olacak, yol gösterecektir.
Saygılarımızla

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03624606 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.