Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

kooperatif üye borcu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-04-2009, 10:19   #1
mnokay

Acil kooperatif üye borcu

merhaba,

Bir yapı Kooperatifinden 1996 yılında bir daire bağımsız bölüm de berlirtilmek suretiyle adıma tahsis edilmek suretiyle satın almıştım. Aynı zamanda daire için bu tarih itibariyle ibranamede almıştım. Kooperatif tüzel kişiliği halen devam etmekte. Ancak 3 ay evvel kooperatif tüzel kişiliğinden bir yazı aldım ve imalat ve borçlardan dolayı 20.000 TL tarafıma borç çıkarılmış. Ne yapmalıyım.
Old 24-04-2009, 18:36   #2
ufukmansuroglu

Evvela, borç olarak çıkarılan 20.000 TL nin neden kaynaklandığını belirtmeniz lazım. İkinci olarak aldığınız ibraname neleri kapsamaktadır bunuda belirtmeniz lazım, kooperatif tarafından verilen ibranamede ki imzanın yetkili ve yeterli kişiye-lere ait olup olmadığının da incelenmesi gerekli. bu bilgileri de eklerseniz sağlıklı cevap alabilirsiniz.
Old 24-04-2009, 20:57   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan mnokay
merhaba,

Bir yapı Kooperatifinden 1996 yılında bir daire bağımsız bölüm de berlirtilmek suretiyle adıma tahsis edilmek suretiyle satın almıştım. Aynı zamanda daire için bu tarih itibariyle ibranamede almıştım. Kooperatif tüzel kişiliği halen devam etmekte. Ancak 3 ay evvel kooperatif tüzel kişiliğinden bir yazı aldım ve imalat ve borçlardan dolayı 20.000 TL tarafıma borç çıkarılmış. Ne yapmalıyım.

Meslektaşımın cevabına katılarak, ekleme yapmak istiyorum. Bağımsız bölüm satın alabilmeniz için ferdileşmenin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde siz "üyelik" devralmışsınızdır. Bu hususun da açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.
Old 27-04-2009, 10:12   #4
mnokay

20.000 TL lik borç kooperatifin tadilat masrafları sebebiyle çıkarılmış. Kooperatif halen devam etmekte. Sorumun niteliği; her ne kadar aldığım tapu belgesinde bağımsız bölüm almış gibi görünsemde kooperatif halen devam ettiği için masraflardan dolayı sorumlu olup olmadığım bilgisine ilişkindir.
Old 27-04-2009, 10:20   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan mnokay
20.000 TL lik borç kooperatifin tadilat masrafları sebebiyle çıkarılmış. Kooperatif halen devam etmekte. Sorumun niteliği; her ne kadar aldığım tapu belgesinde bağımsız bölüm almış gibi görünsemde kooperatif halen devam ettiği için masraflardan dolayı sorumlu olup olmadığım bilgisine ilişkindir.

Üyeliği de devir almış mıydınız?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi