Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

BoŞanmada Dİnİ Sebeplerİn Etkİlerİ

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-05-2008, 12:13   #1
Konuk

Varsayılan BoŞanmada Dİnİ Sebeplerİn Etkİlerİ

Selam,
Ben DÖrt Yillik Evlİyİm Ve 1,5 YaŞinda Emzİklİ ÇocuĞum Var,doĞum Sonrasi İŞİmdende AyrilmiŞtim Hala ÇaliŞmiyorum.
EŞİm İkİ Yildir Kendİnİ Dİnİ YÖne Sevkettİ Ve Son Olarak Tarİkata ÜyÜ OlduĞunu ÖĞrendİm ,bu Konular Kendİsİ İle Aramizda Cİddİ UÇurumlar OluŞturmaya BaŞladi ,İlk BaŞlarda Bİraz Dİnİmİde YaŞamak İstİyorum DemİŞtİ Ben Bİr Problem Olarak KarŞimiza ÇikacaĞini SanmamiŞtim Ama Öyle Olmadi Şuan Cİddİ Problemler YaŞamaya BaŞladik Bana ÖrtÜnmem Konusunda Baski Yapmiyor (henÜz)ama İÇİnden GeÇenİn Ne OlduĞunu Hİssettİrİyor Kendİsİ Artik TanidiĞim Ve SevdİĞİm İnsan DeĞİl,kaldikİ Ben AtatÜrk'ÇÜ DÜŞÜnceye Sahİp Bİr İnsanim,sÜreklİ Konular GeldİĞİnde AtatÜrk DÜŞÜncelerİ Hakkinda TartiŞmalarimiz Cİddİ Boyutlara TaŞindi.
Benİm Sİze DaniŞmak İstedİĞİm EĞer BoŞanma Davasi AÇilirsa ÇocuĞu Babaya Verİrlermİ,bu Tarz YaŞamsal DeĞİŞİklİkler Davayi Etkİlermİ,ayrica Benİm İŞsİz Olmam Bİr Eksİmİdİr.teŞekkÜrler
Old 20-05-2008, 13:16   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk;

Şiddetli geçimsizlik ve evlilik birliğinin temelinden sarsılması sebepli bir boşanma davası açtığınızda, mutlaka, kendinizin kusursuzluğunu(en azından eşit kusurlu olmak gerekir) ve eşinizin kusurlu davranışları ile ortak hayatı yaşanmaz, katlanılmaz bir hale getirdiğini KANITLAMANIZ gerekecektir.

Bu öncelikli bilgiden sonra;1,5 yaşındaki bir bebeğin velayetini babaya vermek sağlıklı ve mantıklı değildir. Yavrunuz anne bakım ve ilgi ve şefkatine muhtaç yaştadır.

Çalışmıyor olsanız da bebeğinizin velayeti size verilir ve siz bebeğiniz ve kendiniz için nafaka talebinde bulunabilirsiniz.Dava açılmakla hemen, aile mahkemesi yargıcından, geçiminiz için gerekli nafakanın taktirini ve ortak konutun ve içindeki eşyaların sizin barınmanıza ve kullanımınıza özgülenmesini isteyebilirsiniz.

Eşlerin dini açıdan uyum göstermemesi de tartışmaların ve geçimsizliğin pekala nedeni olabilir.Evde sizin kusurunuz dışında gelişen her türlü tartışma nedeni ve ayrıca eşinizden gördüğünüz maddi ve manevi eziyetler boşanma gerekçeleriniz olabilir.

Yine ayrıca boşanma davası ile birlikte maddi ve manevi tazminat da talep edebileceğiniz gibi, boşanma kararının kesinleşmesi ile birlikte yoksulluk ve iştirak nafakası talepleriniz de olacaktır.

Sayın Katılımcı; gördüğünüz gibi haklarınız çok çeşitlidir, eksiksiz ve zaman kaybına uğramadan bunlara kavuşabilmek için mutlaka bir avukattan profesyonel yardım alınız.

Maddi durumunuz elverişli değilse bile, buyunduğunuz İl Baro'sunca talebiniz halinde size avukat tayin edilecektir.

Saygılarımızla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi