Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Haciz sırasında Avukata Saldırı!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-03-2007, 10:06   #31
av.sally

Allah rahmet eylesin yakınlarına da sabır!
Old 22-03-2007, 22:09   #32
ankahukuk

Abdullah çok değerli bir insan ve cok sevdiğim bir arkadaşımdı. Onun ölümünü bugün için öğrendim ve çok çok üzüldüm. Toprağı bol olsun...
Old 10-11-2009, 01:11   #33
Av. Bilal

Varsayılan Yİne Saldiri..!

Sevgili meslektaşlarım,
Hep buralardan okur, okudukça da üzülür, fakat bir gün benim de başıma geleceğini öngörürdüm.
O gün bugünmüş meğer.
Bugün İstanbul Bağcılarda borçlu şahsın Cafe'sine gittiğimizde, Cafe’nin içinde müşteriler oldugunu görüp düşünceli bir insan olarak icra memuru bayana dosyayı gizlemesini, borçlu da olsa esnaflık yapan kişi için olumsuz bi görüntü olmamasını istedim.
İçeri girdiğimizde bizi müşterilerin oturdugu masalara oturtup çay ikram eden görevli cafeyi işleten borçlu bayanın olmadıgını söyledi.daha sonra elinde tesbih salayıp yanımıza gelen şahsın herşeyi kadın üzerine yapıp orayı işleten şahıs oldugunu anladık..Velhasıl güzel bir dille durumu anlatırken, dosyaya itiraz ettiklerini söylediler, fakat süre geçmiş olmasına rağmen dosyada böyle bir itiraz mevcut değildi. Şahsa zaten muhafaza yapmayıp sadece prosedür gereği yazarak haciz işlemi yapıp gideceğimizi anlatırken. Bu şahsın abisi oldugunu öğrendiğim..çok afedersiniz bir ..yı cafenin girişinden yanımıza gelene kadar..
"" Nerde ulan a........ç...ğu.. avukat . .sen kimsin lan o şe....siz benim işyerime gelip haciz yapacakmışsındeyip kravatıma ve boğazıma yapışarak üzerime saldırdı.. Araya girenlere rağmen sinkaflı küfürlerine devam etti bu sırada allahtan yüzüme değil ama bacaklarıma darbeler aldım.
Bu olay ve küfürler umuma açık ortamda alenen yapılıyor. 155 i aramaya başlayınca bunu yapan adam kaçtı tabi..Akabinde 155’i arayıp şikayet etmeyeyim diye bu 30lu yaşlardaki kardeşi bana çok dil döktü…Ama yanlış anlaşılmasın sanmayın ki iyiniyetinden bana “elini ayağını öpeyim şikayetçi olma” diyor ama bir yandan da avukat dövmek hususunda ""bizim yapmadığımız şey değil" adam ol..efendi ol” gibi tehdit etmekten de geri kalmıyordu..
Ve tüm bunlar olurken maalesef Haciz arabasının şoförü de onlar gibi, şikayete gerek olmadıgını, polisi aramayarak tüm bunları; yani kişiliğime, vücüt bütünlüğüme, mesleğimin onur ve şerefine, benim şahsımda tüm avukatlara karşı yapılan bu saldırı ve hakaretleri sineye çekmemi telkin etmeye çalışması gerçekten içimi burktu. Olay her ne kadar gözleri önünde olmasına rağmen, biz olayı gördük tanık oluruz ama küfürleri duymadık diyebildiler.. Hadi varsın, kargaşa sırasında heyecandan duymamış olsunlar...Ama ne anam kaldı ne avradım kaldı..Hepsi bu satırları yazarken bile kulağımda çınlamaya devam ediyor.
Tabi benim de her meslektaşım gibi uğraşacak bir sürü işim vardı. Fakat artık en önemli işim buydu.
Sadece ve sadece görevini yapan ve gayet kibar davranan bir avukat.
ve karşısında umuma açık yerde bağıra bağıra söven ve saldıran bir insan müsveddesi. Bu onun yanına kar kalmamalıydı, aksi halde ertesi gün gerine gerine [FONT='Verdana','sans-serif']" ben işyerimi gelen avukatı bile dövdüm, etmediğim laf kalmadı ama bana hiç bi şey yapamadı, bundan sonra bana hiçbir şey olmaz deyip" cesaretlenmesini istemedim.[/font]
Burnu sürtsün ve yargılama makamının ana erklerinden, savunma makamının temsilcisi avukatın T.C kanunları önünde değerini anlasın istedim.(Umarım anlayacak).. Polis çağırdım, haciz tutanağına olayı da yazdırdım, karakola gittim, darp raporumu aldım, ifademi verdim. Fakat kaçan şahıs ile ilgili hala bir araştırma başlamamıştı..Karmaşık bir ruh haliyle evime döndüm ve soğuk bir duş aldım. Düşünüyorum..gencim..yıllarca okudum..evlilik planları yapıyorum.. hayatımı belli bir aşamaya getirdim...ama o şahsın elinde herhangi bir silah olsa ve o an bunu kullansa..tüm bunlar artık bir yoktan ibaret olacak..bu satırlar buraya dahi erişemeyecekti... Umarım bu gece rüyamda dahi olsa tanıdık tanımadık meslektaşlarımın ve baromun arkamda olduğunu göreceğim...09/11/2009 Av. Bilal GÖK
Old 12-11-2009, 12:26   #35
av.araf

Daha önce tartışılmış konuları tekrar etmek istemiyorum ancak bu duruma acil bir çözüm bulunması gerektiği de muhakkak.Aynı sorunları sizin ve başka meslektaşlarımızın tekrar yaşamaması dileğiyle geçmiş olsun Değerli Meslektaşım.
Old 13-11-2009, 18:38   #36
Av.Rıdvan Ergün

Alıntı:
Yazan KocherO
saldırgan tutuklandı ama savcı tahliyesini istedi. ayrıca saldırganı savunmak icin denizliden bir avukat gelmiş Ercişe ilginç olan (duydugum kadarıyla) Denizliden gelen avukatı davet eden yine Van barosundan bir avukatmış. meslektaşımıza saldıranın da savunma hakkı elbette olacak ama van barosundan birinin bunu yapması yakışık olmadı..
Biz meslektaşlar birbirimize bunu yaptıktan sonra, avukatların yargılanma prosedüründe yer alanların işlerini layıkıyla yapmamalarına, ya da avukata yapılan saldırıyı gereğince koğuşturmayan savcılara ve en hafif cezalarla dosyayı kapatan hakimlere kızmaya hakkımız yok demek ki!
Rahmetli Erdal İnönü seneler önce "Türkiye'nin çivisi çıktı" demişti.
Çivileri çıkmış langır lungur bir ülke olduk maalesef. Yaptığı mesleğin onur ve vakarına uygun davranmayı becerenimiz de, işinin gereğini layıkıyla yapanımız da çok az.
Avukatların yargılanması için yasanın koyduğu bir prosedür var. ancak, bu prosedürdeki her basamak, "nasıl olsa benden sonraki bakacak" mantığıyla işi sonraki basamağa havale ediyor. Sonunda da hakkınızda abuk subuk davalar açılıyor.
Bir hacizde üstümüze kapıyı kilitleyen ve hakaretler eden borçluyu şikayet ettim. Borçlu da beni bir sürü şeyden şikayet etti.
Benim hakkımdaki şikayet dosyası Adalet Bakanlığından iki tur attı ve hakkımda "alın kamerayı şu kadının elinden" demek suretiyle borçluya hakaret etmekten dava açıldı. Benim hakkımdaki davanın duruşması 23 Aralıkta.
Dosyası Bakanlıktan falan dolaşmayan doğrudan soruşturması yapılıp benimkiyle aynı şahitler dinlenen borçlu hakkında açılan dava da 9 Aralık'ta görülecek.
Benim dosyam Adalet Bakanlığından iki tur ve en yakın Ağır Ceza Mahkemesi'nden bir tur atmasına rağmen iki duruşma arasındaki süre 14 gün.
Ve ben, "alın kamerayı şu kadının elinden" demek suretiyle hakaret suçunu işlemekten yargılanacağım. İddianamede aynen böyle yazıyor.
Old 13-11-2009, 18:54   #37
Av.Yıldız

Sayın meslektaşım çok geçmiş olsun.Bu tür bir olayı hiçbir meslektaşımın yaşamaması dileğiyle.Yanınızdayız...
Old 14-11-2009, 11:27   #38
Batalan

Varsayılan Geçmiş olsun

Geçmiş olsun değerli kardeşim, Ben Avukat değilim ama 25 yıl Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatında Zabıt Katibi ve Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptım. Ve sonunda emekliye ayrılmadan istifa edip Adana'da Avukatlık yapan bir arkadaşımla beraber çalışıyorum, Çalıştığım dönem içerisinde İcra Memurluğu da yaptım bir çok olaya şahit oldum bir çok şiddete maruz kaldım ama hiç bir zaman yılmadım her zaman mücadelemi yaptım. Eğer ki böyle şiddete maruz kalma durumlarında kanuni işlem yapılmadığı ve sessiz kalındığında yapanın yanına kar kalıyor misali oluyor. Tekrar büyük geçmişolsun
Old 14-11-2009, 13:28   #39
Av.Rıdvan Ergün

Duyarlılığınız için teşekkürler Yıldız Hanım.
Ayrıca konuya mesaj yazarken, bu başlığın açılmasına konu olayı yaşayan meslektaşımızın daha sonra trakfik kazasında vefat ettiğini okumamıştım. kendisine rahmet diliyorum.
Old 14-11-2009, 14:11   #40
Batalan

olayı yaşayan arkadaşın ölümünü şimdi okudum Kendisine Allahtan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi