Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Avukatımla aramdaki sorum!!!!!!!

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-07-2009, 13:15   #1
sehribanu

Varsayılan Avukatımla aramdaki sorum!!!!!!!

İyi günler
Ben boşanma dağvam sırasında akrabam aracılığıyla bir avukat buldum boşanmakta olduğum eşim bana şidet uyguluyodu ve uyuşturucu kullanıyodu. şidet gördüğüme ve uyuşturucu kullandığına dair elimde kanıtlar vardı.Avukat uyuşturucu kullandığına dair kanıtları mahkemeye sunmadı bu kanıt benim için önemliydi çünkü ortak bir çocuğumuz var ve ben babayla ilişiğinin kesilmesini talep etsin istedim ve av. böyle bir talepte bulunmadı kendisine ne sorsam ayrı bir dava diyordu ve dava sonunda normal görüş hakkı verdiler ben av. vekilikten alıp yargıtaya gittim av. başkaları aracılığıyla parasını istiyor parasını ödemicek değilim ama benim hiçbir işimi yapmadı av. şikayet etmek istiyorum yanlız aramızda yazılı bir anlaşma yok. ne yapabilirim şikayet edersem elime ne geçer tazminat davası açabilirmiyim yani bu av. benim hiçbir şeyimle ilgilenmedi birde delilleri karartı amacı davayı biran önce sonlandırıp parasını almaktı. şikayetimi nereye ve nasıl yapabilirim?
Old 30-07-2009, 20:51   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Mahkemece verilmiş bulunan karar hakkında Yargıtay 'dan gelecek sonucunu beklemekte yarar var.

Karar aynen onanmış ise karar düzeltme yoluna gidebilir veya kararı kesinleştirip baba ile çocuk arasındaki kişisel ilişki konusunda yeniden dava açabilirsiniz.

Çocuğun yüksek ve öncelikli yararı ,uzman görüşü dikkate alınarak karar verilmesi beklenmelidir.

Bu aşamalarda bir avukattan hukuki yardım almanızı öneriyoruz.

2-Vekilin görevini gereği gibi yerine getirmemesi sebebi ile baroya şikayet ve tazminat davası açma olanağı herkes için vardır.

Meslek ilkelerine aykırı davranan avukat için -şikayet yerinde görülür ise- disiplin cezası uygulanacaktır.

Mesleğini icra ederken müvekkiline zarar verdiği iddiası ile avukat hakkında açacağınız tazminat davasının kaderi iddianızı ispatlamanıza bağlıdır.

Yine bu süreç ile ilgili tüm yakınmalarınızla ilgili yasal yollara deneyip denemeyeceğinize bir avukattan yardım aldıktan sonra karar vermeniz yerinde olacaktır.

Kısacası bir avukat aleyhine hukuk yollarına başvururken dahi bir avukattan destek almanızı ısrarla öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi