Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Neyimiz var?

Yanıt
Konu Notu: 3 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-12-2011, 22:58   #661
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Cim bom'umuz var!
Old 11-12-2011, 10:36   #662
Av.H.Sancar KARACA

Kitap

Alıntı:
Cim bom'umuz var!
Bizim de Fener'imiz... ("Futbolcuyum" diyen Bilica'ya, "forvet oyuncusuyum" diyen Bienvenü'ye, "Türk futbolunu yönetiyorum" diyen TFF'ye, sapla samanın karıştığı iddianameye, "kulüp yöneticisiyim" diyen bitirimlere, Fenerbahçe'yi babasının çiftliği zanneden kasaba politikacısı zihniyetli çarpık çarpuk adamlara rağmen)
Old 11-12-2011, 11:50   #663
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
Bizim de Fener'imiz... ("Futbolcuyum" diyen Bilica'ya, "forvet oyuncusuyum" diyen Bienvenü'ye, "Türk futbolunu yönetiyorum" diyen TFF'ye, sapla samanın karıştığı iddianameye, "kulüp yöneticisiyim" diyen bitirimlere, Fenerbahçe'yi babasının çiftliği zanneden kasaba politikacısı zihniyetli çarpık çarpuk adamlara rağmen)

Üstadım "Feneriniz yolunuzu aydınlatsın" diyeceğim ama dua mı olur, beddua mı olur onu kestiremiyorum.
Old 11-12-2011, 18:49   #664
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA

Herşeye rağmen
Old 11-12-2011, 23:31   #665
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Üstadım "Feneriniz yolunuzu aydınlatsın" diyeceğim ama dua mı olur, beddua mı olur onu kestiremiyorum.
O fener denize ait (amele göre) ise beddua, bizim Fener (niyete göre) ise dua olur Üstadım
Old 17-12-2011, 08:37   #667
Av. Hulusi Metin

Duyarlı yazarlarımız var...

Ataol Behramoğlu
Cumhuriyet, CUMARTESİ YAZILARI ,17.12.2011

“Neden Arapça?

Ülkemizin toplumsal yaşamını kaplayan toz duman içinde, bu ülkenin çocuklarına yapılabilecek en büyük kötülüklerden biri, ilkokullarda zorunlu ders olarak Arapça eğitimi, sessiz sedasız yürürlüğe konulmak üzere… Karşımızda “TC Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı” üst başlığı ve “İlköğretim Arapça Dersi Öğretim Programı (4. 8. Sınıflar)” başlığını taşıyan, Ankara 2011 tarihli, 100 sayfalık bir ders kitabı taslağı var…

Başta barolar olmak üzere, Cumhuriyetin hukuk kurumlarını, bütün yurtseverleri, öğretmenleri, dilbilimcileri, yazar örgütlerini, tek tek her duyarlı kişiyi, bu sinsi oyuna karşı çıkmaya, çocuklarımıza ve bu demektir ki ülkenin geleceğine kurulmuş bu korkunç tuzağı engellemeye, Cumhuriyet Türkiyesi ve çağdaşlık düşmanlığına geçit vermemeye çağırıyorum…

Gecikmeden…
Çok geç olmadan…

Mesele Arapça ya da eğitimi değil, ilk ve ortaokullarda Arapça öğretmeye kalkışmaktır… Sinsi ve tehlikeli oyun dediğim, ülkenin geleceğine kurulmuş olan tuzak budur…

Not:Yazının tümü değil, bazı bölümleri aktarılmıştır. Koyulaştırmalar tarafımdan yapılmıştır.
Old 19-12-2011, 09:54   #668
Av. Hulusi Metin

Duyarlı derneklerimiz var...

Cumhuriyet 19.12.2011

“İlköğretim”de Çocuğu Olan

Anne-Babalar!..

• Dördüncü sınıftaki çocuğunuza

“ARAPÇA” öğretilecektir!..

• Yazması ve okunması son derece zor ve

sorunlu olan “ARAP” harflerinin ilkokul

çağındaki çocuklara öğretilmesinin tek amacı vardır:

ATATÜRK’e ve DEVRİMLERİ!ne karşı kuşaklar yetiştirmek!..

• Çocuklarımızı, dolayısıyla ülkenin geleceğini korumak için “ARAPÇA” öğretimine karşı çıkmalıyız!..

• Daha fazla gecikmeden!

KADIN ARAŞTIRMALARI DERNEĞİ
Old 01-02-2012, 20:03   #669
Av.Ufuk Bozoğlu

Ürkütücü bir kış ve doğa karşısında çaresizliğimiz var..
Old 02-02-2012, 09:08   #671
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan kezzy
İzmirde kar yağışımız var
Çocuklar gibi mutluluğumuz var.

Apartmanın bahçesindeki kırmızı gül açtığından beri tek başınaydı. Bu sabah kırmızı gülü kucağındaki kar tanesini özenle severken gördüm.

İzmir'in gülleri bile karsever.
Old 02-02-2012, 10:03   #672
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Çocuklar gibi mutluluğumuz var.

Apartmanın bahçesindeki kırmızı gül açtığından beri tek başınaydı. Bu sabah kırmızı gülü kucağındaki kar tanesini özenle severken gördüm.

İzmir'in gülleri bile karsever.

muazzam bir manzara, İzmirimiz kartpostal manzaralarının güzelliğinde bu sabah
Old 02-02-2012, 10:33   #673
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan kezzy
İzmirimiz kartpostal manzaralarının güzelliğinde bu sabah
Gülünç manzaralarımız da var:

İki arkadaş parkın beyazlığına koşup gelmişler. Biri poz veriyor, diğeri fotoğraf çekiyor. Bir ara poz veren eğilip yerden kar aldı, elinde top yaptı ve kartopu atacakmış gibi kolunu kaldırdı. Fotoğraf çeken kendini korumak için yana eğildi. Poz veren öylece beklemesine karşın fotoğraf çeken eskivlerini sürdürdü.
Old 02-02-2012, 11:30   #674
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

İki arkadaş parkın beyazlığına koşup gelmişler. Biri poz veriyor, diğeri fotoğraf çekiyor. Poz veren eğilip yerden kar alıyor, elinde top yapıyor ve kartopu atacakmış gibi kolunu kaldırıyor. Fotoğraf çeken kendini korumak için yana eğiliyor. Poz veren öylece beklemesine karşın fotoğraf çeken eskivlerini sürdürüyor.

Üstadım İzmirli bu, 40 yılda bir kar yağınca ne yapacağını şaşırır.
Old 02-02-2012, 11:31   #675
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan kezzy
İzmirde kar yağışımız var
Gözünüz aydın. İzmir'de hasretle yağışını beklediğim kara, İstanbul'da fazlasıyla doydum.
Old 02-02-2012, 11:33   #676
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Gözünüz aydın. İzmir'de hasretle yağışını beklediğim kara, İstanbul'da fazlasıyla doydum.

Teşekkürler üstadım
Old 02-02-2012, 12:03   #677
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

İki arkadaş parkın beyazlığına koşup gelmişler. Biri poz veriyor, diğeri fotoğraf çekiyor. Poz veren eğilip yerden kar alıyor, elinde top yapıyor ve kartopu atacakmış gibi kolunu kaldırıyor. Fotoğraf çeken kendini korumak için yana eğiliyor. Poz veren öylece beklemesine karşın fotoğraf çeken eskivlerini sürdürüyor.
Demek eline kartopunu geçirse, diğerinin hiç şansı yok Görev süresinin bitmesini bekliyor
Old 03-02-2012, 10:36   #678
kordelya

Ofisin girişinde cadılar bayramındaki balkabaklarına benzeyen bir kardan adamımız var ama olsun biraz korkunç olsa da iyi ki var, elinde süpürgesi bile var
Old 07-02-2012, 13:59   #679
Refya

Hikaye kitabı okuyan 5 yaşında bir kızım var
Old 07-02-2012, 14:04   #680
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Refya
Hikaye kitabı okuyan 5 yaşında bir kızım var

Hikaye okuyan 21 yaşında bir kızım var.
Old 07-02-2012, 14:45   #681
Refya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Hikaye okuyan 21 yaşında bir kızım var.
Abi ben çok şaşkınım olamaz böyle birşey seneye ilkokula başlar bu kız utanmadan
Old 07-02-2012, 15:09   #682
Av.Ömer Güntay

Sabahattin Âli gibi kadrini bilmediğimiz şairlerimiz/değerlerimiz var!
(Sopalarla dövülerek öldürülmüştür... )

Bende hiç tükenmez bir hayat vardı
Kırlara yayılan ilkbahar gibi
Kalbim hiç durmadan hızla çarpardı
Göğsümün içinde ateş var gibi

Bazı nur içinde, bazı sisteyim
Bazı beni seven bir göğüsteyim
Kah el üstündeydim, kah hapisteydim
Her yere sokulan bir rüzgar gibi

Aşkım iki günlük iptilalardı
Hayatım tükenmez maceralardı
İçimde binlerce istekler vardı
Bir şair, yahut bir hükümdar gibi

Hissedince sana vurulduğumu
Anladım ne kadar yorulduğumu
Sakinleştiğimi, durulduğumu
Denize dökülen bir pınar gibi

Şimdi şiir bence senin yüzündür
Şimdi benim tahtım senin dizindir
Sevgilim, saadet ikimizindir
Göklerden gelen bir yadigar gibi

Sözün şiirlerin mükemmelidir
Senden başkasını seven delidir
Yüzün çiçeklerin en güzelidir
Gözlerin bilinmez bir diyar gibi

Başını göğsüme sakla sevgilim
Güzel saçlarında dolaşsın elim
Bir gün ağlayalım, bir gün gülelim
Sevişen yaramaz çocuklar gibi

Sabahattin Âli
Old 08-02-2012, 23:35   #683
üye19891

Hayatta anlamlandıramadığımız sorularımız var. Ve anlamlandırdığımız sorularımız var. Yaşadığımız mutluluklar ve çektiğimiz acılar var.
Old 09-02-2012, 12:29   #684
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Refya
Abi ben çok şaşkınım olamaz böyle birşey seneye ilkokula başlar bu kız utanmadan

Neyse ki ben onun hikayelerine inanmıyorum.
Old 09-02-2012, 15:54   #686
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan kezzy
Şimdiden başlayan düğün telaşım var
Kutlu, kolay ve bol akçalı olsun.
Old 09-02-2012, 15:57   #687
kezzy

Alıntı:
Yazan Av.H.Sancar KARACA
Kutlu, kolay ve bol akçalı olsun.

Çoook teşekkür ederim Üstadım
Old 10-02-2012, 23:07   #688
üye19891

Aslında iyiyim bir şeyim yok derdim ama sanırım öyle değil, şu an büyük bir depresyona yakınım ve mal sahibine benzer derler ya telefonumda benimle birlikte depresyona giriyor birkaç gün önce beni şok eden yaptıklarından sonra şimdi de depresyon belirtileri gösteriyor; donup kalıyor, söylemiş olduğum işlevleri yerine getirmiyor. Aslında ona yeni sahip oldum ona benim gibi çok genç. mal sahibine çeker derler ya...
Old 13-02-2012, 19:40   #689
Refya

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Neyse ki ben onun hikayelerine inanmıyorum.
Old 13-02-2012, 19:51   #690
üye31284

Alıntı:
Yazan hulya
Aslında iyiyim bir şeyim yok derdim ama sanırım öyle değil, şu an büyük bir depresyona yakınım ve mal sahibine benzer derler ya telefonumda benimle birlikte depresyona giriyor birkaç gün önce beni şok eden yaptıklarından sonra şimdi de depresyon belirtileri gösteriyor; donup kalıyor, söylemiş olduğum işlevleri yerine getirmiyor. Aslında ona yeni sahip oldum ona benim gibi çok genç. mal sahibine çeker derler ya...

Siteye girip bir şeyler yazdığınıza göre yeterince depresyonda değilsiniz demektir. Yani çıkışa yakın olabilirsiniz... Tabii benim depresyon standartlarıma göre. Umarım angaryadan da olsa depresyonda uzun süre kalamayacağınız kadar çok iş güç olur bu aralar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08397198 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.