Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Araba Hasarı

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-03-2002, 13:49   #1
ALİ TANRIKUT

Mesaj Araba Hasarı

Yaklaşık 5 gün önce tarafikde seyir halinde iken ( İstanbul Bağdat cad) tarafiğin durduğu anda arkadan gelen BMW marka arabanın benim araca (LAGUNA) arkadan şiddetle vurması sonucu bir tarafik kazası yaşadım.
Kusur ve hata kaza raporu sonucu ve ifadelerle karşı tarafda olduğu saptandı.
Arabamdaki hasar yaklaşık 4.000.000.000-TL civarında bu hasar benim kaskomun aracılığı ile karşı taraftan tahsil edilecek.

Sorum şu ; kaza sonucu hasarımı karşı taraf sigortası karşılayacak)
fakat arabamın değer kaybı (arkadan vurma sonucu arka şasi kırılmış ve taban sacı yamulmuş ) ve tamirat süresinceki (çalıştığım şirketin arabasını ücret karşılığı kiraladığım için) masraflarımı karşı tarafdan isteme şansım varmı,yolu nedir?

İlgilenenlere teşekkür ederim.

NOT: bu mesajı ilk önce tamamı büyük harflerle yazmıştım.çünkü uyarı mesajını okumamıştım
Old 16-03-2002, 18:12   #2
tekcelse

İyi

Aracın çalışamadığı günlerle ilgili tazminatı ve aracın değer kaybını karşı taraftan talep edebilirsiniz.Ancak araçta illa değer kaybı olacak diye bir şart yoktur.Özellikle eski model araçlarda parçaların değişmesiyle birlikte değer artışı bile olabilmektedir.Öncelikle toplam zararınızın ne kadar olduğunu bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.Önemli bir miktar ise karşı taraftan alacak davası ile zararınızı talep edebilirsiniz.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi