Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

gerekçeli karar yazımından hemen sonra sulh olma

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-05-2015, 18:43   #1
furugferruhzad

Varsayılan gerekçeli karar yazımından hemen sonra sulh olma

Açtığım alacak davamda 5 davacı var davalı davacıların ağabeyi dava kabul ile bitti. Davacı müvekkillerim ağabeyleri ile anlaştılar satış istemiyorlar davalının taşınmazlarını ihtiyati hacizle bağladım normal prosödürde ilamı tebliğ aldığımda esas takibe geçip hacizleri kesin hacze çevirip satış istemem gerekiyor ağabeyde taşınmazlar üzerindeki ihtiyati haczi parça parça kaldırıp onun bulduğu üçüncü kişilere taşınmazı devredeceğini paranında avukat olarak benim hesabımda birikip kardeşlere dağıtmamı talep ediyor ben böyle bir riske girmek istemediğim gibi bir an evvel dosyadan kurtulmak istiyorum yıldım yoruldum.nasıl bir talimat alıp dosyadan çekilmeliyim ve eğer ağabeylerine güveniyorlarsa anlaşıyorlarsa riski davacıların alması gerektiğini düşünüyorum ben talimatla işten el çekebilir miyim el çektiğimde davacı asiller gidip kendileri hacizleri kaldırabilirler mi acil cevap bekliyorum izlemem gereken yol ne olmalı daha sonra sorumluluğumun doğmaması için. Teşekkürler.
Old 26-05-2015, 10:04   #2
Av.Tuğba Elmas

Sayın Meslektaşım,
Anladığım kadarıyla vekillikten istifa etmeyi düşünmüyorsunuz. İstifa düşünmediğinizi varsayarak cevap veriyorum. Davacılar asil olduğundan, hacizleri de fek etme yetkisine sahiptirler. Zaten sizde vekil olarak onlardan aldığınız bu yetkiyle hareket etmektesiniz. Alacağınız talimata gelince dava dosyası ve icra dosyası kapsamında ayrıntılı bir ibra alınız ve bundan sonra icra dosyası kapsamında yapılacak tüm işlemlerin davacı asiller tarafından takip edileceğini belirten bir talimat alınız. Hatta davacı asiller tarafından tarafınıza yazılı bir talimat verilmediği takdirde, icra dosyası kapsamında işlem yapamayacağınızı da talimata ekleyebilirsiniz. Aldığınız talimatta mutlaka tarihte belirtmelisiniz. Eğer tam anlamıyla sorumluluktan kurtulmak istiyorsanız, icra dosyası kapsamında vekillikten çekildiğinizi de ilgili icra müdürlüğüne bir dilekçeyle bildiriniz. (Tabi sonra vekil olarak işlem yapmak isterseniz, bu dosya kapsamında vekil olarak hareket edebilmeniz açısından özel yetkili yeni bir vekaletname isteneceğini düşünüyorum.) Aklıma ilk etapta gelenler bunlar oldu. Saygılar ...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi