Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

telefon dökümleri

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-11-2008, 13:48   #1
Konuk

Varsayılan telefon dökümleri

merhaba
öncelikle böyle bir site hazırladığınız ve magdur insanlara yardım ettiğiniz için teşekkürler
ben 6 yıllık evli bir bayanım 1 yıl önce eşimin cep telinde yakaladığım başka bir kadına çekilen mesajlar sonrası boşanma davası açtım davamı açarken maddi ve manevi tazminat istedim mahkemeden eşimin adına kayıtlı olan iki hattın dökümleri mesaj içerikleri için ilgili kuruma ve telekominakasyona yazı yazılması için müzekkere yazıldı fakat sonuçlar olumsuz geldi aile mahkemelerinin böyle bir istemde bulunmaya hakkı olmadığına ancak ceza mahkemeleri ve savcılık kanalıyla istenildiğinde detay verildiğini yazan bir yazı geldi son duruşmada bu istegimi yeniledim hakim kabul edip ikinci bir müzekkere yazdırdı bu sefer sadece görüşme detayları istendi mesaj içeriklerini istemedim acaba yine ilgili kurumdan olumsuz bir yazımı gelir yoksa hakimin 2. isteği olduğu için dökümü gönderirlermi bu benim için çok önemli ancak aldatıldığımı bu şekilde ispatlayabilirim
şimdiden teşekkürler
Old 28-11-2008, 17:53   #2
üye8180

Sayın Konuk, Aile Mahkemeleri pratiğinde, Telekomünikasyon Kurumu ve ilgili GSM şirketlerinden, hangi tarihlerde, hangi telefon numaralarından, hangi telefon numaralarının arandığı, mesaj çekildiği şeklinde kayıtlar döküm olarak gönderilmektedir. Aile Mahkemesi hakimi, telefon numaralarının kimlere ait olduğu, hangi sıklıkta arama, mesajlaşma yapıldığı şeklinde verilere göre kanaat oluşturmaktadır. Bu delili, tanık beyanları delilleri ile desteklemelisiniz.
Old 29-11-2008, 09:18   #3
Konuk

ilginize yeşekkür ederim
mahkeme hakim kararıyla daha önce istemişti fakat ne ilgili kurumdan nede telekominakasyondan cevap olumlu gelmedi bazı kanun maddelerini yazarak aile mahkemeleri ticaret mahkemeleri hukuk mahkemelerinin bunu talep edemeyeceklerini ancak ceza mahkemeleri ve hakkında suç duyurusu olan şüpeli sanık olan kişilerin telefon kayıt ve dökümlerinin verileceği yazıyordu iletişim özgürlüğüne müdahaleye girdiği için vermediler ad soyad uyuştuğu halde gelmedi dökümler acaba yine aynı şeymi olacak
Old 29-11-2008, 10:17   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Kisişel deneyimlerime göre Aile Mahkemeleri; ilgili GSM şirketine ;belirtilen telefon numaraları arasında görüşme olup olmadığının ve varsa trafiğin (içerik açıklanmaksızın )kendilerine bildirilmesini (HTS Raporu)istemektedir.

Bu bazen GSM şirketlerince "bir suçun soruşturulması ve kovuşturulmasındaki tespit olarak "hatalı biçimde anlaşılarak ; ya yanıt verilmemekte ya da olumsuz görüş bildirilmektedir.

Bu nedenle GSM şirketine yazılan yazının tereddüte yer vermeyecek biçimde yazılması gerekmektedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi