Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kadinlar "gÜnÜ"

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-03-2009, 12:48   #1
üye27169

Varsayılan Kadinlar "gÜnÜ"

Basit bir yazı olacağını hissediyorum,çünkü arabada gelirken düşündüklerimi buraya aktaracağım,beğenilmek ya da övgü almak kaygısı olmaksızın.
Unutmadan biraz önce KHS de okuduğum mesajlar,özellikle bu " gün" ile ilgili olanlar çok güzeldi.Teşekkürler)
Bugün “Kadınlar günü”.
Bugün kadınlara her gün verilenden biraz daha fazla değer mi verilmeli?
Ya da bugün kadınlara bir hediye alıp mutlu mu etmeli?(Nedense erkekler ve çoğunlukla kadınlar da kadınların ömür boyu karşısındakinden bir hediye beklediklerini düşünüyorlar!Bu genellikle çiçek, mücevher, vs. )
JBu düşünce çok ta yanlış değil aslında.
Düşünsene sen geçen hafta “sesin kötü geliyor bir şey mi var” diye sorup “bir şey yok,iyiyim” diye cevap verdiğin kız kardeşinin sipariş ettiği çiçeklerle mutlu olmadın mı?
-Yooo ben çiçeklerden çok o güzel notu sevdim, o beni mutlu etti.elle tutulmayan birkaç mesaj, birkaç güzel söz ve beni sevenlerin varlığını hissetmek de mutlu etti geçen hafta beniJ
Uzun zamandan bu yana geçen hafta içinde dostluğu ve dostluğunu hissettiğim dostumun da yanımda olduğunu hissetmek de çok mutlu etti!!!
JJ Amaaaa !!!!, canım annemin ben mantı yapamıyorum diye kuruttuğu mantıları kargoyla göndermesi de mutlu etti ve çok güldürdüJJCanım yaaaaa..
Dün sadece evini süpürüp sildim diye birisi “Yavruuuum, dünya durdukça dur!, ellerine sağlık” dedi. Bundan daha güzel bir dua olabilir mi?
Hem de bunu söyleyen insanların, “ömür boyu rakip” olarak tanımladığı birisiJ
Kayınvalidem…….Buna inanmayacaksınız ama olsun...Canım yaaaaaa!!!(Dikkat edin yine de en sona onu bırakmışım
Bugün Kadınlar günü!!
Ama bugünün bence kadınların sorunlarına değinmekten başka bir önemi yok.(ertesi günü unutulacağını bile bile) ki kadınların sorunları çooook uzun bir yazı konusu olur,bugün öyle bir yazı yazmak canım istemiyor.
Kadınlar gününde dileğim,bütün kadınların mutlu olduğu anlarının çok olduğu,sevdikleri,sevildikleri bir hayat yaşamaları.
Kadınlara bugün ve her gün verilebilecek en güzel hediye “sevgiyi hissettirmek” tir.
JBence!!!!
Yazımı okumadan göndersem kusuruma bakmazsınız değil mi?
“Şeffaf Oda” başlamak üzereJJ
Old 08-03-2009, 19:21   #2
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Aslında "Yaşam Arsızı" filmini bir erkek üyenin forum mesajı olarak THS'ye taşıması ve anılan forumu yine en çok erkek üyelerin destek mesajlarıyla zenginleştirmiş olması ve kadınların -Biz işi gücü yerinde, kadın olmaktan kaynaklı sorunları minimum seviyede yaşayan kadınların- foruma ilgisiz kalmış olması, bugünün kadın sorunlarının çözülmesi yönünde atılması gereken adımların, neden kaplumbağa hızında olduğuna önemli bir ipucu olmasın...

*

Biz iki kadın kutladık bu günü. Portakallı bademli pilav denemesiyle... Tesadüftü ama kutlamayla ilintilendirdik. Oysa, "Yaşam Arsızı" filmini anımsadıkça, kutlama sözcüğünden ar ediyor insan.

Saygılarımla...
Old 08-03-2009, 22:53   #3
Av.H.Sancar KARACA

"kadınların -Biz işi gücü yerinde, kadın olmaktan kaynaklı sorunları minimum seviyede yaşayan kadınların- foruma ilgisiz kalmış olması, bugünün kadın sorunlarının çözülmesi yönünde atılması gereken adımların, neden kaplumbağa hızında olduğuna önemli bir ipucu olmasın..."
Doğrudur Sayın DEMİREL. Ancak, biz erkeklerin de bu konuya yakın sayılan duruşları sizi aldatmasın.
Sevdiğimiz bir yazarın ifadesi ile biz erkekler de "Başkasının üzüntüsünde yıkandıktan sonra hafifliyoruz".
Tüm temel konularda ilgisiz ve devamsızız.
İlgisizlik kadınlarımızın değil toplumumuzun karakteri.
Gününüz kutlu olsun efendim.
Old 08-03-2009, 23:10   #4
Nur Deniz

Bu gün 3 arkadaşımla harika bir şekilde kutaldım ben de Kadınlar Günü nü. Sabah arkadaşımın söylemesi üzerine oğlum da kutladı.

4 kişiydik, gezdik, yemek yedik, geç kalktık. Arkadaşım sever diye kahvaltıya kaşarlı mantar bile yaptım. Ama göl kenarında 4 iş güç sahibi kadının konuşması yine ne kadar mağdur olduğumuz yönünde idi.

Kutlacak değil, bizi dinleyecek bir günün hayalini kurduk.

Aşkam eve geldiğim de seçimler nedeni ile 2 kez platik gülle kadınlar gününü kutlamak istediklerine şahit oldum.

Ne acı ki, biz kutladık dedik. Siz olmadan. Ve iyi de yaptık dedik gülerek.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi