Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Evre

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-03-2008, 13:47   #1
Nalezapon

Varsayılan Evre

Büyümeye çalıştım...İnandım.Bazılarının sözle söylediğini,Hırçınlığımla anlattım. Zaman geçerken,Değişmen gerek dediler. Değiştim. Sev dediler Sevdim.Sonunda unutma dediler. Unutmadım. Çünkü unutamadım. Sonra… Popülarite önce gelir, Kişiliğin anlamı yoktur dediler. Neden diyemedim. Utandım...Yolun dönüşünü göremediğimden,Onu da öğrenmek zorunda kaldım.Gecelerim değişirken,Yüzüm soluyordu.Kaldıramıyordum kafamı.Ancak soluğu yanımda aldığında,Uyanıyordum kabuslardan.Bir anlık bakışı bileBulanık gözlerimde anlam kazanıyordu.Neden diyemediklerim ise onun mimiklerinde cevaplanıyordu.Günler,hatta aylar geride kalmıştı.Kaybolmuştum bir nevi.Kimsesizler gibi sığınacağım limanı arıyordum.Pis kokan tenime,bıyıklarımla dans eden sakalıma rağmen,Güzel görünmek istiyordum uyandığım sabaha sanki sen varmışcasına.Sonraları,gecelerin bitmemesi için dua ediyordum.Çünkü dertleşmeyi öğrenmiştim tanrımla.Elimde bir kalem ve bir not defteri rahatlıyordu beni.Onunla konuşur gibi,seni anlatıyordum basit olan birinin öyküsüymüş gibi ona...Ama...Bunlar bir teselli yağmuru etkisi yaratmıştı bende.Artık ipleri çekmiş,Tek bırakmıştın beni.Güvenememiştin bana.Senin için sensiz yaşayabileceğimi öğrenememiş miydin hala?Çok şey mi istemiştim senden?Yoksa yok olanda ısrar ettim diye miydi herşey?Hayır,hayır.Galiba senin aydınlığın,benim ışığımı söndürmekten geçiyordu...
Old 31-03-2008, 10:12   #2
supernatural

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan Nalezapon
Büyümeye çalıştım...İnandım.Bazılarının sözle söylediğini,Hırçınlığımla anlattım. Zaman geçerken,Değişmen gerek dediler. Değiştim. Sev dediler Sevdim.Sonunda unutma dediler. Unutmadım. Çünkü unutamadım. Sonra… Popülarite önce gelir, Kişiliğin anlamı yoktur dediler. Neden diyemedim. Utandım...Yolun dönüşünü göremediğimden,Onu da öğrenmek zorunda kaldım.Gecelerim değişirken,Yüzüm soluyordu.Kaldıramıyordum kafamı.Ancak soluğu yanımda aldığında,Uyanıyordum kabuslardan.Bir anlık bakışı bileBulanık gözlerimde anlam kazanıyordu.Neden diyemediklerim ise onun mimiklerinde cevaplanıyordu.Günler,hatta aylar geride kalmıştı.Kaybolmuştum bir nevi.Kimsesizler gibi sığınacağım limanı arıyordum.Pis kokan tenime,bıyıklarımla dans eden sakalıma rağmen,Güzel görünmek istiyordum uyandığım sabaha sanki sen varmışcasına.Sonraları,gecelerin bitmemesi için dua ediyordum.Çünkü dertleşmeyi öğrenmiştim tanrımla.Elimde bir kalem ve bir not defteri rahatlıyordu beni.Onunla konuşur gibi,seni anlatıyordum basit olan birinin öyküsüymüş gibi ona...Ama...Bunlar bir teselli yağmuru etkisi yaratmıştı bende.Artık ipleri çekmiş,Tek bırakmıştın beni.Güvenememiştin bana.Senin için sensiz yaşayabileceğimi öğrenememiş miydin hala?Çok şey mi istemiştim senden?Yoksa yok olanda ısrar ettim diye miydi herşey?Hayır,hayır.Galiba senin aydınlığın,benim ışığımı söndürmekten geçiyordu...

belkide kendime bile söyleyemediğim en acı gerçeğimdin kimbilebilir ki?hayat seni karşıma çıkarmıştı sev diye sonunun bu kadar acı bitmemesi gerekiyordu....insan severken kendinden nasıl bu kadar geçebilirdiki mecnun misali?aklım almıyordu,aynadaki beni tanıyamıyordum.kendime bile yabancı kalmıştım.hergece Allah'a seni karşıma çıkardığı için şükrediyordum şimdi ise mutlu ol diye dua ediyorum benim olmasanda uzakta olsanda mutlu ol diye.

ellerimden kayıp giden yaşamıma.....

yazı çok güzeldi nalezapon.teşekkürler...
Old 31-03-2008, 18:43   #3
Nalezapon

Aslında şiir şeklinde yazmıştım nedense düz yazı formatına dönüşmüş.Bu arada ben teşekkür ederim yorumda bulunduğun için.
Old 01-04-2008, 09:36   #4
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nalezapon
Aslında şiir şeklinde yazmıştım nedense düz yazı formatına dönüşmüş.Bu arada ben teşekkür ederim yorumda bulunduğun için.

ne demek nalezapon siz yazın ben zevkle okurum yorumda yaparım olsun düz yazı halide güzel olmuş tebrikler devamını bekleriz
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02955699 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.