Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Süre Tutum Dilekçesi ve Harç

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-12-2012, 13:02   #1
av.metebey

Varsayılan Süre Tutum Dilekçesi ve Harç

Merhaba,bir iş mahkemesinde gerekçeli karardan önce süre tutum dilekçesi verdim.Bu işlemi süresinde yapmama rağmen dilekçeyi verirken temyiz harcını yatırmay unuttum.Şimdi gerekçeli kararı tebliğ aldım ve gerekçeli temyiz dilekçemi mahkemeye sunacağım.Acaba yatırılmayan bu harç nedeniyle temyiz talebim ret edilir mi yoksa şimdi tamamlamam şartıyla durumu kurtarabilir miyim?Bu arada şöyle bir İBK buldum sizce işe yarar mı? http://www.kararevi.com/karars/72443..._#.UL3YdeQbekQ
Old 04-12-2012, 13:24   #3
av.metebey

Yargıtay Hukuk Genel Kurulu E:1984/5 - K:1985/1
Old 04-12-2012, 14:39   #4
Av.Emre BAYKURT

Sayın mete201186,

Süre tutum dilekçesi verirken Temyiz yoluna başvurma ve maktu başvurma harcının temyiz süresi olan 8 gün içinde yatırmanız gerekirdi.Bilahare temyiz posta masrafı ile varsa temyiz harcını(ki bu harcı 1/4 oranında yatırmanız mümkün) daha sonra tebliğ edilecek muhtıradan sonra da yatırabilirdiniz.Bu nedenle süresi içerisinde 124,65-TL harcı yatırmadığınız için temyiz talebiniz reddedilecektir.
Old 04-12-2012, 14:51   #5
ayse1728

geçmiş olsun meslektaşım harç yatırıldığı tarihte temyiz edeceğiniz düşünüldüğünden bu 8 günlük de süreyi kaçırdığınızdan artık temyiz talebiniz reddolacaktır. şayet karşı taraf temyiz ederse o zaman cevpalarınızı sunabilirsiniz.- anladığım kadarı ile karşı tarf da temyiz etmemiş-
Old 04-12-2012, 15:02   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ayse1728
geçmiş olsun meslektaşım harç yatırıldığı tarihte temyiz edeceğiniz düşünüldüğünden bu 8 günlük de süreyi kaçırdığınızdan artık temyiz talebiniz reddolacaktır. şayet karşı taraf temyiz ederse o zaman cevpalarınızı sunabilirsiniz.- anladığım kadarı ile karşı tarf da temyiz etmemiş-

İş mahkemeleri kararlarına karşı "katılma yolu ile" temyiz mümkün değildir. Ayrıntı için aşağıdaki linki okuyunuz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...t=22763&page=2
Old 04-12-2012, 15:05   #7
ayse1728

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
İş mahkemeleri kararlarına karşı "katılma yolu ile" temyiz mümkün değildir. Ayrıntı için aşağıdaki linki okuyunuz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...t=22763&page=2

hakikaten bilmiyordum teşekkür ederim Suat Bey.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi