Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Av.Muhammet Teoman Taş'ı Trafik Kazasında Yitirdik.

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-01-2008, 20:04   #1
Milano

Mutsuz Av.Muhammet Teoman Taş'ı Trafik Kazasında Yitirdik.

Samsun'da meydana gelen trafik kazasında, Samsun Barosuna kayıtlı bir avukat öldü.

Samsun'dan Havza yönüne giden Samsun Barosuna kayıtlı avukat Muhammet Teoman Taş'ın (29) kullandığı 55 LV 002 plakalı otomobil, Yeşilkent mevkisinde şarampole yuvarlandı.
Kazada, sürücü Muhammet Teoman Taş olay yerinde öldü.

...

Haber az önce ulaştı.
Av.Teoman kullanıcı adıyla bu foruma da yazan arkadaşımızı,dostumuzu kaybettik. Hukukçu kimliğiyle değilde kişiliğiyle ön plana çıkan birisiydi.
Çok üzgünüm.
Sevenlerinin başı sağolsun.

Konuya bir başlık seçemedim.Konunun nereye açılacağınıda bilmiyorum. Admin arkadaşlar gerekli düzeltmeleri yapabilir.
Old 24-01-2008, 22:21   #2
Admin

Türk Hukuk Sitesinde de 27-01-2005 tarihinden beri Av.Teoman üye ismiyle kayıtlı meslektaşımızı genç yaşta kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Haberi alıp meslektaşımızın THS profiline göz atıp siteye son bağlanma tarihini işaret eden "Son İşlem Tarihi: Bugün 11:34" ifadesini görünce doğrusu üzüntüm daha da arttı.

Gönül verdiği Samsunspor'un taraftar sitesi olan ve profilinde de yer alan samsunspor.biz sitesinde paylaşılan resmi buraya da koymak istedim:

Sevenlerinin, Ailesinin, başta Samsun Barosu olmak üzere tüm Meslektaşlarımızın ve THS camiasının başı sağolsun..
Old 24-01-2008, 23:17   #3
Av.Ergün Vardar

Ölüm acısı her yaşta çok büyük acı,bir de genç yaşta olunca katlanması daha da zor acı.Mekanı cennet olsun.
Old 24-01-2008, 23:24   #4
Seyda

Özellikle de siteyi son ziyaret zamanını görünce çok daha fazla etkilendim.Ölüm kelimesine alışmak zor..Ailesinin,sevenlerinin ve tüm meslektaşlarımızın başı sağolsun
Old 25-01-2008, 03:52   #5
uye12277

Tribün Dergi'nin Timofte'sini kaybettik . Allah Rahmet Eylesin
Old 25-01-2008, 09:17   #6
Armağan Konyalı

Yaşam konusunda söylenecek çok güzel sözler var ama ölüm konusunda yok. Av.Teoman hakkında söylenecek çok güzel sözler var ama ölüm konusunda yok.

Sabır dilerim.

Anısına saygılarımla
Old 25-01-2008, 09:31   #7
jurista

ewet ölüm konusunda hiçbirşey söylenemiyor. bu kısacık yaşamının uzun bölümünü forum sitelerinde bizlerle geçirirdi acı bir kayıp... başımız sağolsun!
Old 25-01-2008, 10:23   #8
uye8490

İçim burkuldu.Ölüm insana yakışmıyor.Hele bir de gençse.Sevenlerine sabır sabır sabır diliyorum.
Old 25-01-2008, 10:48   #9
şahaser

Ölüm gerçekten çok acı. Kendisine Allah'tan rahnet, sevenlerine sabır diliyorum.
Old 25-01-2008, 11:12   #11
üye8180

Allah rahmet eylesin, yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Old 25-01-2008, 12:46   #14
Av.Güçlü KERVAN

Varsayılan Başsağlığı

Her trafik kazası sonucu ölen bir insan duyduğumda tüylerim diken diken oluyor.Yazık...Çok Yazık...

Allah Rahmet eylesin...
Old 25-01-2008, 13:26   #16
Hemocrania

Allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır dilemekten başka ne gelir elden..
Old 25-01-2008, 14:02   #17
minerva84

Aynı duruşma salonunu,aynı adliye koridorlarını paylaştığımız meslektaşımız bugun malesef aramızdan ayrıldı...Samsun Adliyesi önünde kısa bir tören yapıldı ve kelimelerle ifadesi mümkün olmayan bir hüznü yaşadık.Bu kadar genç yaşta hayata veda, içimi burktu ama veda edenin aynı havayı soluduğum meslektaşımın olması içimi daha çok acıttı...Allahtan kendisine rahmet ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.
Old 25-01-2008, 14:37   #18
Av.Selim HARTAVİ

Allahtan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Ölüm gerçekten soğuk...
Old 25-01-2008, 16:15   #19
avukatsamsun

Mekanı cennet olsun. Çok üzgünüz. Her zaman sevgiyle ve saygıyla hatırlayacağız Teoman'ı.
Old 25-01-2008, 16:21   #20
Av.Gülsüm Sezen

Arkadaşlar, kendisini hiç tanımama rağmen gözlerim dolu dolu yaıyorum. Temiz bir çehrede, genç ölümü duymak bile çok acı...Ama artık yapılacak tek şey kalıyor: DUA ...Hepimiz bir kez bile dua etsek çok rahatlayacaktır eminim...
Old 25-01-2008, 18:36   #21
aşk-ı adalet

Allah taksiratını affetsin. Yakınlarına sabır diliyorum.
Old 25-01-2008, 18:52   #22
Av.H.Sancar KARACA

Ailesinin, yakınlarının, meslektaşlarımızın başı sağolsun.
THS ailesi başımız sağolsun.

Merhumun 17.03.2005 tarihli mesajı:
Alıntı:
Yazan Av.Teoman
Alıntı:
Hukukçular kadar duygusal bir meslek grubu daha olduğunu sanmıyorum.
Türk Sanat Müziğine olan düşkünlüğümüzden de bellidir.

Mekânı cennet olsun.Güle güle sevgili Teoman.
Old 25-01-2008, 23:02   #23
Jaap

dualar ile...Allah rahmet eylesin.başımız sağolsun
Old 26-01-2008, 00:40   #24
aqua

Sözün bittiği yer yakınlarına sabır dileriz.
Old 26-01-2008, 03:09   #25
Milano

Yazacak bir şey bulamıyorum şaşkınlığını bu kez gösteremeyeceğim. Çünkü yazılması gereken çok şey var. Nasıl ve ne şekilde yapacağımı bilemesemde.

Ben dün akşam o lanet olası yolda bir meslektaşımı kaybetmedim. Bir sırdaşımı, dostumu,gönül adamını ve benim için çok özel bir insanı kaybettim. Onsuz bir hayata neleri sığdırabileceğimi de bilmiyorum. Anlamsızım. Kendi adıma acım çok büyük.

Hayatımda tanıdığım çok özel insanlardan birisiydi O. Gerçekten çok klas bir insandı. Sağlam bir omurgaya sahipti. Mütevaziydi. Bilgeydi. Kimsenin gıyabında tek laf ettiğine tanık olmadım. ''Üstad sende iyi biliyorsun ki .... demek hakarettir, neden uzak kalıyorsun?'' dediğimde ''Kısır tartışmaları sevmem, o yüzden müdahale seçeneğim yok, üzgünüm.'' derdi. Oftaş-Samsun maçına gidecektik sınavımız ertelenmeseydi. Ankara'nın kuru ayazını beraber yedik, aynı otelde sabahladık, aynı tabağa kaşığı saldık. Sınav öncesi son değerlendirmeleri yapardık. Ara ara TD'yi konuşurduk. Yıllar öncesi yaşanan ve sadece Samsun'un değil tüm Türkiye'nin yüreğini dağlayan o elim trafik kazasını izletmişti cep telefonundan. Gözlerini dolduğunu gördüm. Nasıl bir Samsunsporlu olduğunu da.Sonra yine yıllar öncesi yaşanmış şu an hayatta olmayan iki siyasinin karşılıklı atışmasını izletmişti.Orada da nasıl bir vatansever olduğunu müşahede etme fırsatı tanımıştı şahsıma..

O gerçekten ama gerçekten çok düzgün bir insandı. Kırılmazdı kolay kolay. Sadece bir şeye kırgın olduğunu söylemişti o gece. İdeolojisini değiştiren genç arkadaşlara kırgınım derken isim vermeyecek kadar da delikanlı olduğunu beynime zerk ediyordu. Onları eleştirmeyecek kadar ve asıl hatanın biz de olduğunu söyleme erdemine sahip olacak kadar da beyefendiydi, adam gibi adamdı...

''Biz çıkamıyoruz bari ADS'yi çıkarın, bir Adana deplasmanı yapalım.'' demişti en son. Alemin kralını yapalım, acılı adana'ya doyuralım seni demiştik ama ansızın gitti o yürekli insan...

Cenazesinde bulunmayı, O'na son görevimi yapmayı çok istedim, malum vatani görevimi yapıyorum. Vatani görev demişken o güzel insanla aynı yerde acemi eğitimi almışız ve koğuşlar bölgesindeki hatıra fotoğraflarında o 291. dönem ben 317. dönemde boy gösteriyoruz ve bundanda büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum..

Şu satırları gözyaşları içerisinde , çok bozuk bir ruh haliyle yazdığımın bilinmesini,anlatım bozukluklarının olabileceiğini ve bunun özür sayılmasını dilerim...

Son olarak; O'nun için yüreği yanan,ailesinin,sevenlerinin,dostlarının acısını paylaşan herkese ayrı ayrı selam olsun. Başta ailesinin, Samsunspor sevdalılarının,Samsun Barosunun,TD ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun. O'nu unutmayacağız.

Nur içinde yat güzel insan...Buluşmak üzere...
Old 26-01-2008, 10:19   #27
Almıla

Dünyaa bir garip yer, belki birileri için ömre bedel
Kimi garip gelir garip gider
Kimi ise garip gelir coşar gider,

Ölüm , sonun başı ....zor bekleyişş,
Old 28-01-2008, 11:35   #29
avturgay

Teoman kardeş mekanın cennet olsun.Kaybın tüm Samsun Barosu mensuplarını çok üzdü.Efendiliğin güler yüzün hiç bir zaman bozulmazdı.Kimse seni kötü hatırlamayacak daima sevgiyle hasretle anacak.Allah ailene sabırlar ihsan etsin
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi