Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Bonodaki Ön Ismin Eksik Olması

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-02-2008, 17:09   #1
legalist

Varsayılan Bonodaki Ön Ismin Eksik Olması

bonodaki borçlu isimlere kambiyo senedine dayalı takip yolu ile icra takibi başlattım. ödeme emri borçlunun evde olmaması nedeniyle oğluna tebliğ edildi ve takip kesinleşti. ancak borçlunun sahip olduğu gayrimenkule haciz koymak için kimlik bilgilerni araştırırken, bondaki borçlu ön isminin eksik olduğunu farkettim. örnek olsun: bonodaki isim selim kaçmaz iken borçlunun kimlikteki ismi ahmet selim kaçmazdır. yani başlattığımız takipteki borçlunun ön ismi eksiktir. bu durumda borçlunun gayrimenkulüne nasıl haciz koyabilirim. sorun çıkar mı yada sorun çıkması durumunda bu sorunu nasıl çözerim. cevaplar için şimdiden teşekkür ederim
Old 13-02-2008, 17:47   #2
hırs

sayın melsketaşım.bu durumda bir talep açın ve borçlunun asıl isminin ......olduğunu yazın.bu konu ile ilgili linklersite içerisinde mevcut.oradan yargıtay kararı da ekleyebilirisniz.(ben geçenlerde böyle yaptım.) icra müdürü talebimi kabul etti ve bu şekilde trafiğe tapuya bankalara yazdık.saygılar başarılar
Old 13-02-2008, 20:09   #3
FYLOZOF

Sayın meslektaşım hırs ın belirttiği gibi, icra müdürlüğüne talep açın , asıl isminin... olduğunu belirtin icra müdürü, talep doğrultusunda işlem yapacakktır. bizde aynı neviden böyle problemlerle karşılaştık , İcra müdürlüğü hiç tereddüt etmeden talebimizi kabul etti, saygılar.
Old 14-02-2008, 01:29   #4
legalist

öncelikle cevplarınız için teşekkür edrim. konuya ilşkin yargıtay kararı bulamadım. bu konuda yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Old 14-02-2008, 01:36   #5
FYLOZOF

arkadaşlar her konuda yargıtay kararı aramayın,bence bu durum bizi kısırlaştırır.o zaman yorum geliştiremeyiz. her konuda yargıtay kararı sunar geçeriz.,
siz dediğim şekilde talep açın sonucunu buraya yazın, eminim talebiniz kabul edilecektir.
Old 14-02-2008, 12:46   #6
ekinheval

Borçluya ait nüfus kayıt örneğinin dosyaya celbini isteyin, kayıt geldikten sonra kimlik bilgilerini ekleyerek talebinizi açın.
Old 14-02-2008, 14:06   #7
ANKA1

takip dayanağı olan evrakta önemli olan imzadır, imzanın borçluya ait olması yeterlidir. bu nedenle icra dosyasında talep açın takipte borçlunun adı her ne kadar serdar kaçmaz geçmekte isede borçlunun adı ahmet serdar kaçmaz olup,kimlik bilgisini bildirin ve yapılacak işlemler esnasında bu hususun göz önünde bulundurularak işlem yapılmasını talep ederim deyin.Hiç bir sorun çıkmaz
Old 15-02-2008, 22:00   #8
masimo

takibin yöneldiği şahsın Ahmet Serdar kaçmaz olduğunun sabit olması ve borçlunun kendini savunma hakkı engelenmemiş olduğundan takibin Ahmet Serdar kaçmaz yönünden devamı gerekir bence . icra müdürlüğünde açtığım telep rededildi ama inşallah mahkeme kabul eder.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi