Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Manisa'da stajyer avukatı kurşunladılar

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-08-2006, 15:10   #1
obaykan

Varsayılan Manisa'da stajyer avukatı kurşunladılar

Manisa'da meydana gelen olayda, müvekkilinin alacağını tahsil etmek amacıyla Manisa'ya gelen stajyer avukat, iddiaya göre, bir gencin silahlı saldırısı sonucu bacağına isabet eden iki kurşunla yaralandı. Olay 04.08.2006 saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bir müvekkilinin yaklaşık 6 bin YTL'yi bulan alacağını tahsil etmek üzere spot giyim mağazası sahibi borçlu G.V. ile görüştükten sonra İstanbul'dan Manisa'ya gelen stajyer avukat Osman Kalınsaz (34), Doğu Caddesi Sağlık Sokak'ta bulunan bir evde G.V'nin kardeşi ile anlaşmak üzereyken, namaz kılmak ve yemek yemek amacıyla dışarıya çıktığında motorsikletli kişilerin silahlı saldırısına uğradı. Üç el ateş ettikten sonra kaçan saldırganlar izini kaybettirirken, sol diz kapağı altına isabet eden iki kurşunla yere yığılan genç avukat Osman Kalınsaz, Merkez Efendi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
'BENİ VURANLARI TANIMIYORUM'
Tedavi altına alınan Kalınsaz, "İyi niyet göstergesi olarak yanıma polis almadan borçlu şahsın evine gittim. Borçlu G.V telefonda bana hakaret etti. Hayatımda ilk defa birileri bana hakaret etti. Ben de 'Lütfen daha edepli konuş' dedim ve telefonu kapattık. Ardından bunlar telefonla arapça, kürtçe birşeyler konuştular. Biz küçük kardeşiyle tam anlaştığımızı düşünüyordum. Dışarıda vedalaşıyorduk. Namaz kılmak ve yemek yemek üzere ayrılıyordum ki, bu sırada bir patlama sesi duydum, maytap falan patlatılıyor sandım. Baktım birileri ateş ediyor. Üç el ateş ettiler, ikisi bacağıma isabet etti. Küçük kırmızı bir plakasız motorsiklete binmiş arkada oturan genç bir delikanlı ateş etti ve kaçtılar. Beni vuranları tanımıyorum ama yüzde yüz eminim ki, borçlu G.V.'nin ya yakınları ya da gönderdiği kişilerdi. Çünkü, Manisa'da hiç tanıdığım yok" dedi. Alacak miktarının bir kısmının daha önce tahsil edildiğini, kalan 5-6 milyarlık alacağın tahsili için de her türlü kolaylığı ve iyi niyeti göstererek 2-3 milyar liraya kadar indirim yaptıklarını ifade eden genç avukat, tüm iyi niyete karşı yapılan bu saldırıya anlam veremediğini söyledi. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, stajyer avukatı vuran kişilerin bulunması için araştırma başlatı.

kaynak : http://www.manisahabergazetesi.com.t...8/4/diger.html
Old 08-08-2006, 15:30   #2
Av.Hüseyin Erdayandı

Olayı nefretle ve şiddetle kınıyorum.Genç meslektaşıma geçmiş olsun dileklerimle acil şifalar diliyorum.Ancak ülkemizde avukatların görev yapmasının ne kadar zorlaştığını hepimiz biliyoruz.Bu kaçıncı avukatlara yapılan saldırı.Derhal olayın üzerine gidilmesini saldırganların bir an önce yakalanmasını diliyorum.Fakat avuklatlara,tüm yargı mensuplarına yapılan saldırıların en ağır şekilde cezalandırılması için yeni yasal düzenelemelere ihtiyaç olduğunu, var olan yasalarla infaz sistemimizin caydırıcılıktan uzak kaldığını bu vesileyle burada bir kez daha belirtmeten geçemiyorum.
Old 08-08-2006, 16:01   #3
Av.Suat Ergin

Olayı ben de şiddetle kınıyorum.

Ancak bu kadar olaydan sonra, hala borçlunun işyerine, evine (uzlaşma için de olsa) gidilmesini anlayamıyorum. Bu genç arkadaşımıza yanında staj yaptığı avukat bunları öğretmemiş mi? Ben ayrıca onu ayıplıyorum.

Saygılarımla
Old 08-08-2006, 16:25   #4
Alper Özboyacı

eşkiyalar dağdaydı şehre indi...dağdakileri yok aftır yom maftır derken salıverdik sağa sola...şimdi de bir avukat görevini ifa ediyor diye kurşuna diziliyor, hem de nerede? manisa'da, peki niye? çünkü adamların kanundan, hukuktan korkuları yok, yüzsüz bunlar, efelikleriyle övünürler...ne olacak havaya kurşun yağdıran zihniyeti engellemeyen bir hukuk, bacağa sıkılan kurşuna ne yapacak bakalım...peh, takdiri indirim nedeni, öldürme kastı yok, tehdit amaçlı, hede hödö....sonuç, utanmazsa berat verecek....
Old 08-08-2006, 18:08   #5
Av.Ender

Genç meslektaşıma acil şifalar diliyorum.Ancak ne olursa olsun yalnız başına üstelik tanımadığı bir şehirde bir borçluyla görüşmesinin kendi güvenliği açısından doğru olmadığını düşünüyorum
Old 08-08-2006, 22:41   #6
Brusk

Çok geçmiş olsun, malesef bu tür tehlikeler meslekte hepimizin başına her an gelebilecek türdendir. Can güvenliğimiz allaha emanet, Esasen ben, haciz mahaline polis götürsenizde bu kadar tehlikeli insanlar için polisin caydırıcı olacağına da inanmıyorum adamların gözünü hısr bürümüş Allah ıslah etsin ne diyelim..tekrar geçmiş olsun meslektaşımıza
Old 09-08-2006, 21:42   #7
Av.Ömer KAVİLİ

Genç meslektaşımıza geçmiş olsun.

Arkadaşlar biz avukatlar hepimiz ÖRGÜT ÜYESİYİZ. Yaralanan meslektaşımızın
Alıntı:
İstanbul'dan geldiği
'ne göre, İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi birimine başvurmalı; BARO yönetimi 1136s. Yasa 95/IV uyarınca açılacak soruşturmaya ve açılacak dava(kovuşturma)ya katılmalı; yerel baro örgütü bu soruşturma ve kovuşturma sürecinde meslektaş ve örgüt dayanışması tavrı göstermelidir.

Ömer KAVİLİ
Hukukçu,
İstanbul Barosu AHM kurucu, yönetici ve üyesi
Old 10-08-2006, 09:01   #8
gülşah

meslek hayatının daha başındayken böyle bir olay yaşamak hiç de kolay olmasa gerek.acil şifalar diliyorum ve tabi sonuna kadar haklarını aramalı
Old 10-08-2006, 10:55   #9
ibrahimkovanci

ben de bu arkadasımıza acil şifalar diliyor olayı ise kınıyorum
Old 10-08-2006, 11:56   #10
Deniz İpek

MESLEK HAYATININ BASINDA BOYLE BIRSEY YASADIGIN ICIN COK UZULDUM.ACIL SIFALAR DILIYORUM.BUNLARIN USTESINDEN GELECEGIMIZE INANIYORUM,BELKI BIRAZ ZAMAN ALCAK AMA SONUNDA ADALET ,HUKUK TOPLUMUN BIR PARCASI HALINE GELECEK!!!
Old 10-08-2006, 14:39   #11
medenikal

ekonomik durumun ,genel olarak iyice çıkmaza girmesi nedeniyle,uygulanan ekonomik politika neticesi;alacaklı ve borçluların çok zor şartlar altında kalması nedeniyle ,gelecek beklentisi olmayan insanların yapmış oldukları çılgınlıktır.toplum psikolojik bir travma geçirmektedir.alacaklı da borçlu olduğundan ödemesi için kendi borçlusuna baskı yapmakta,zincir böylece devam etmektedir.bunları sadece münferit bir olay mış gibi değerlendirmenin yanlışlığı da ortadadır.

evet şuç ağırdır.ve ağır şekilde cezalandırılmalıdır.ama unutulmaması gereken en önemli mesele uygulanan imf ekonomik programının ,yarattığı kaosun sonuçları daha şiddetli olacaktır.
Old 13-08-2006, 23:54   #12
sedatovich

Varsayılan Kınıyorum ve acil şifalar diliorum

Syın hatırlı abimiz Osman Kalınsaza acil şifalar diliorum.Kendisinin iyileşmesinde katkıda bulunan intern doktorlardan biriyim.Bunu yapanlara lanet okuorum.
Old 14-08-2006, 00:38   #13
özgcn

mesleğe(hatta staja) yeni başlayacak biri olarak bu haberi hayretle okudum.arkadaşımıza acil şifalar diliyorum.bir şeyler yapılması gerekmiyor mu artık can güvenliğimiz konusunda.bunları okudukça soğuyorum yapacağım meslekten
Old 16-08-2006, 13:05   #14
labrador

nefretle kınıyorum...acizliktir silah kullanmak ya resmen..
Old 16-08-2006, 16:06   #16
m.oztop

Varsayılan acil şifalar

değerli meslektaşımıza acil şifalar diliyorum.

ÇIĞLIK ÇOKSA,ADALET YOKTUR.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi